[Polam Wilkasy] OBp

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez CDM » 12 lipca 2007, 21:55

:arrow: lubonianin, ta oprawa na Włosciańskiej jeszcze wisi! Widziałem ja przedwczoraj, nie ma już tylko linki oswietleniowej :cry: Takie oprawy wisiały tez kiedyś na terenie działek wzdłuż Drogi Dębińskiej, ale nie pamiętam, czy tam cos jeszcze zostało
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez lubonianin » 13 lipca 2007, 18:54

mirek napisał(a):Tu są fotki z katalogu WEMA z 1971 roku:
A tutaj z katalogu z 1977:

Dzięki wielkie. Szkoda, że trochę mało szczegółowe te dane, ale zawsze coś.

skąd tak szczególne zainteresowanie tą oprawą :?: Czyżbyś taką posiadał :?:

Właśnie wręcz przeciwnie - nigdy nawet nie widziałem tego z bliska. To po prostu mój ulubiony typ oprawy, dlatego zbieram na jego temat wszelkie dostępne informacje, zwłaszcza dotyczące budowy. Zawsze mnie na przykład zastanawiało, jak wygląda i w jaki sposób przymocowany jest sam klosz.

Zapodaj więcej fotek tych opraw. W sumie mało takich widziałem, nie znam nigdzie w mojej okolicy miejsca z oprawami OBp.

Obodrzycka (zdjęcie już historyczne):

Obrazek

Włościańska:

Obrazek

Zgoda:

Obrazek

Kościuszki w Luboniu:

ObrazekObrazekObrazek

Jeszcze trochę tego mam (także inne typy), ale tylko na negatywach i na razie nie mam jak tego poskanować.
Avatar użytkownika
lubonianin
 
Posty: 64
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 11 lipca 2007, 22:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez lubonianin » 13 lipca 2007, 18:55

CDM napisał(a):ta oprawa na Włosciańskiej jeszcze wisi!

Pardon, faktycznie ta jeszcze wisi :) Ale jestem prawie pewien, że było ich tam co najmniej o dwie więcej.

Przejechałem się też na Rylejewa/Hercena. Klimat konkretny - ni z gruchy, ni z pietruchy dwa słupy z OBs-ami. To jeszcze dodam, że podobna sceneria jest przy skrzyżowaniu Dolnej Wildy i 28 Czerwca.
Avatar użytkownika
lubonianin
 
Posty: 64
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 11 lipca 2007, 22:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez mirek » 13 lipca 2007, 19:06

lubonianin napisał(a):Dzięki wielkie. Szkoda, że trochę mało szczegółowe te dane, ale zawsze coś.

Więcej w katalogach nie ma, jakiś szczegółów można się dowiedzieć jedynie rozbierając oprawę. Nie wiem czy jeszcze to tam wisi, ale na Zakopiance za Myślenicami wisiała taka oprawa (bez klosza). Chyba to niedawno sciągli bo przebudowywują tam drogę.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez CDM » 13 lipca 2007, 19:30

:arrow: lubonianin, klosz do OBp jest przymocowany za pomocą talerzyka, przykręconego do oprawy na 3 lub 4 śruby, a więc szkło klosza na taki rant, dzięki któremu ten talerzyk go przytrzymuje. zdaje mi się, że występowały w niej dwa typy oprawek, a na pewno były metalowe, takie, jak w goliatach, były nakręcane na rurkę. Tyle pamiętam ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez CDM » 13 lipca 2007, 19:54

:arrow: lubonianin, masz rację, rzeczywiście tam takie są , to tez tereny po budowlance.Jak będziesz kiedyś na Nowym Mieście, to polecam Ci piękny okaz na ul Smolnej, jakieś 100m od ul Hlonda, po lewej stronie ulicy, lekko w oddali, stoi słup A-owy, a na nim piękna stara oprawa :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez neon44 » 13 lipca 2007, 20:28

:arrow: lubonianin fantastyczne zdjęcia, iście artystyczne ujęcia :) :)

:arrow: mirek zakopianka za Myślenicami idzie w większości na lewo od istniejącej drogi zatem oprawa o której mówisz może jeszcze wisi
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Paweł » 13 lipca 2007, 23:20

lubonianin Rewelacyjne zdjęcia :!: :D

Pamięta ktoś jak opisywałem na starym forum latarnię przed swoim domem i oświetlenie osiedla przed 90/91 rokiem w którym mieszkałem :?: Właśnie o takie oprawy mi chodziło :) Na mojej ulicy większość nie miała tego klosza a wysięgniki i oprawa były pomalowane srebrzanką :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez lubonianin » 14 lipca 2007, 20:29

:arrow: Mirek, domyślam się, że w ogólnie dostępnych katalogach faktycznie raczej nic więcej się nie znajdzie. Miałem jednak nadzieję, że może komuś udało się zdobyć jakieś "wewnętrzne" materiały fabryczne.

:arrow: CDM, dzięki za wyjaśnienia :) Czyżbyś miał okazję oglądać taką oprawę z bliska :?:

:arrow: Neon44, Paweł, dziękuję za słowa uznania :) Fotki w żadnym razie nie aspirują do miana artystycznych, raczej robione były jako stricte dokumentalne, na dodatek skanowane na nie najlepszym skanerze, ale cieszę się, że się komuś podobają :)
Avatar użytkownika
lubonianin
 
Posty: 64
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 11 lipca 2007, 22:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez neon44 » 15 lipca 2007, 00:25

To dobrze że lubisz dokumentować oprawy :) Mam nadzieję że nie tylko OBp
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości