[Polam Wilkasy] OBp

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Whites86 » 20 września 2012, 20:33

Utilizer napisał(a):To jest OBp. Po pierwsze w okolicy były same OBp, po drugie OBs nigdy by ci się tak nie rozpadł - to właśnie w OBp odpadała część "talerzykowa".

w takim razie wskaz mi mocowanie talezyka do owego kielicha ;) bo z tego co wiem mocowany jest na sruby , tu ewidentnie nic takiego nie widac
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez dominik93 » 20 września 2012, 20:49

Adam jak wiem najlepiej co to było bo mam daszek od tej oprawy.Tak sie składa że Obp były tylko zgrzane a nie mocowane śrubami jak to w starszych OŻK.Tak pozatym chyba nie widziales z bliska Obp,ale widziales u mnie w pokoju wiszą sobie dwie Obp i jedna Ożk,która ma żeliwny dzwon a do niego przykrecony srubkami daszek,za to w Obp było to tak samo jak w Obs-obie czesci byly zgrzewane i dopiero pozniej w calosci emaliowane.
Ostatnio edytowano 20 września 2012, 20:52 przez dominik93, łącznie edytowano 1 raz
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Whites86 » 20 września 2012, 20:52

dominik93 napisał(a):Adam jak wiem najlepiej co to było bo mam daszek od tej oprawy.Tak sie składa że Obp były tylko zgrzane a nie mocowane śrubami jak to w starszych OŻK.

w takim razie 90% sfotografowanych i zamieszczonych tu opraw to nie OBp :roll:

p.s. w niektorych OBSach tez jest zgrzewany
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez dominik93 » 20 września 2012, 20:54

No brawo :D W tym dziale wiekszosc opraw to OŻK co sam mi przyznałeś u mnie w domu,bo widziales sygnature na owej oprawie.Więc wypadałoby ten wątek wreszcie uporządkować na Ożk,i Obp bo bu..el lekki jest i nowi użytkownicy mają niezłe pranie mózgu ;)
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Paweł » 22 września 2012, 21:41

To na pewno nie OBp. Widać typowy kolor OBSa. Ewentualnie to pozostałość po jakimś typie jakiego nie znamy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Utilizer » 22 września 2012, 22:09

No właśnie ;)
OBp były wytwarzane również w tych samych identycznych jak w OBs kolorach. Michał ma właśnie taką:

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Paweł » 22 września 2012, 22:34

Aaa... Zapomniałem jak wygląda ta większa wersja... Zwracam honor ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez dominik93 » 26 września 2012, 11:59

Kto jak kto ja sie akurat na tych oprawach znam najlepiej bo mam ich około 20 scia,i OŻk i Obp . I nie raz już takie demontowalem i odnawiałem.To moje ulubione oprawy jakie sa ;)

--

Prosze,kolejna OBP ,zdobyta kilka dni temu na Śląsku ;) Obrazek
Ostatnio edytowano 26 września 2012, 12:26 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie postów
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez JeD » 1 grudnia 2012, 17:30

famabud napisał(a):Jed miałem zamiar dać ci cynk na te OŻk jak byłem w Nałęczowie, ale widzę, że udało Ci się je namierzyć. ;)


Tak, w końcu się nazbierałem na tą Bombę, skoro to OŻk to jeszcze większy klasyk ? , fotki w akcji w przyszły piątek może mi się uda, :), ich jest około 10-12 ale na fociłem, dużo ich, bo to unikat, wybiorę się tam, jeszcze jak będzie piękna pogoda, to będzie jeszcze fajniej, :)
Utilizer, one są w świetnym stanie, z tydzień temu odpadł klosz z jednej ;) , wszystkie co dzień świecą prawie wszystkie ze 3 nie świecą, ale to z oszczędnośći, mają wykręcone MIX-y, Tak trochę podgrzałem atmosfere, porobiłem dziś około, oj nie wiem fot, do północy ich tu nie wlepie.... :lol: :lol: :lol:
Lianata- Tak, tyko jednej odpadła czapeczka... ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez lumix26 » 26 listopada 2013, 18:00

Bydgoszcz ul.Juliusza Kossaka - foto listopad 2013
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 8 lipca 2014, 17:07 przez lumix26, łącznie edytowano 1 raz
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: TheUNITRA727 i 10 gości

cron