oprawy uliczne z żarówkami kompaktami itp

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Oprawy rtęciowe ze zwykłymi żarówkami

Postprzez cieszyn » 28 maja 2009, 08:17

swietlik napisał(a):Ekstra świecą te kwadratówki :mrgreen: :!: Klimat zupełnie jak w latach 60tych, kiedy były OŻk i wchodziły na ulice pierwsze rtęciówki.

PS Pierwszy raz widzę w kwadratówkach metalowe oprawki :shock:


Zgadzam się świetlik - mi się to bardzo podoba, jak w oprawach świecą żarówki ! :mrgreen:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy uliczne do wysokopręznych lamp ze zwykłymi żarówkami

Postprzez radzix » 10 kwietnia 2011, 22:29

Na budynku KUL od strony ulicy Łopacińskiego jest strada z żarówką. Niedługo ją sofce.
Avatar użytkownika
radzix
 
Posty: 74
Zdjęcia: 39
Dołączył(a): 7 marca 2011, 23:42
Lokalizacja: LBN

Montarz żarówek w oprawach dla lamp wysokoprężnych

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2011, 18:58

Witam
Czy widział ktoś przypadki, żeby do opraw dla LRF, albo WLS wkręcano zwykłe żarówki, albo świetlówki kompaktowe, ewentualnie MIXy, zamiast lamp dedykowanych dla tych opraw :?:
Mam wrażenie, że widziałem pare takich sytuacji, że w oprawie świeciła zwykła żarówka, albo MIX i to nawet w tej dla WLS ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Montarz żarówek w oprawach dla lamp wysokoprężnych

Postprzez Whites86 » 4 grudnia 2011, 19:22

tak mamy wiele udokumentowanych przypadkow, zjawisko niejest nikomu obce, mamy watek poświecony tego typu sprawom ;)
Ostatnio edytowano 4 grudnia 2011, 19:27 przez Whites86, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Montarz żarówek w oprawach dla lamp wysokoprężnych

Postprzez trojmiejski » 4 grudnia 2011, 19:22

Jako dziecko jeszcze w zeszłym wieku często przechodziłem obok łyżki z żarówką, obecnie oprawa ta już nie istnieje.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: oprawy uliczne z żarówkami kompaktami itp

Postprzez Lampka » 7 stycznia 2012, 19:58

Niedawno, jadąc, rzuciła mi się w oczy bardzo kiepsko świecąca oprawa OCP. Dawała bardzo słabe światło, w dodatku takie żółtawe. Dziś stwierdziłem, że sprawdzę moje podejrzenia, a że w kloszu była dziura, więc łatwo można zajrzeć, co tam świeci. Tak więc podjechałem i sfociłem. Okazało się, że wewnątrz znajduje się zwykła żarówka, na oko około 200w mocy, w dodatku najwyraźniej podłączona przez dławik, bo dawała niespecjalne światło i wyglądała na starą ;) W kloszu znajduje się pełno brudu, jest on dziwnie porysowany, oprawa jest nieco przechylona, choć nie widać tego dobrze na zdjęciu ;)
Oto link do tych zdjęć:
http://www.lighting-gallery.net/gallery ... &pid=61337

Zrobiłem łącznie 3 fotki, w tym jedną w dzień :mrgreen:

Oprawa stoi na samym końcu placu koło Zespołu Szkół Ekonomiczno - Technicznych w Sośnicy (dzielnica Gliwic), przy drodze wylotowej na Zabrze. Na tym placu jest sporo tych opraw, ale tylko jedna ma takie unikatowe źródło światła :lol:
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: oprawy uliczne z żarówkami kompaktami itp

Postprzez trojmiejski » 11 kwietnia 2012, 20:09

Po przeciwnej stronie tego budynku gdzie są te OUSFy (oczywiście okazało się, że nieczynne):
viewtopic.php?f=16&t=87&start=260#p123141
znajduje się Leda z zarówką:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: oprawy uliczne z żarówkami kompaktami itp

Postprzez lumix26 » 11 kwietnia 2012, 20:18

Dla mnie to jest debilizm stosować żarówki przecież soda czy mh są o wiele lepsze
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: oprawy uliczne z żarówkami kompaktami itp

Postprzez Lampka » 11 kwietnia 2012, 20:44

Mnie zastanawia, czy zrobili obejście, czy podłączyli ją przez dławik lub jeszcze przez TUZa ;)

Swoją drogą, to spotkał się ktoś z żarówką łączoną przez kompletny układ dla sody, czyli dławik + TUZ?
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: oprawy uliczne z żarówkami kompaktami itp

Postprzez qba » 11 kwietnia 2012, 21:07

Na początku lat 90 w drodze do podstawówki mijałem strady z żarówkami na podwórku u jednego faceta. Było to przy wąskiej ścieżce łączącej ul Wolności z Warcisława w Kołobrzegu. Nałożone na proste cienkie stalowe słupy z prawie niewidocznym wysięgnikiem stały za wysokim płotem i były chyba 3 lub 4 takie słupy. Nie wiem, jaka to była wersja, niewykluczone, że OUR. Nie wiem co one miały oświetlać, ale gość raczej używał ich sporadycznie, bo nie mogę sobie przypomnieć, żebym widział je świecące. Nawet nie wiem kiedy je zlikwidował, ale na pewno ponad 10 lat temu.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości