[Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez matit1 » 7 maja 2011, 12:48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez famabud » 7 maja 2011, 12:51

Klosz trochę pożółkł. :|
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez koza456 » 7 lipca 2011, 22:14

matit1 napisał(a):Obrazek
Obrazek
Obrazek


na pierwszej fotce bardzo ciekawy duecik.
Oprawy ORO z widocznym tutaj kloszem można zobaczyć w Myślenicach (koło Krakowa) przed MOKiS kino Muza przy ul. Józefa Piłsudskiego
Kwadratówki rządzą !!!
Avatar użytkownika
koza456
 
Posty: 222
Zdjęcia: 133
Dołączył(a): 21 grudnia 2010, 14:59
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez Marek140 » 8 lipca 2011, 06:58

Prawda.Ciekawy ten duecik strady z ORO :)
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez dominik93 » 10 lutego 2012, 21:45

Witam Drodzy Użytkownicy Forum :D Dziś przedstawie moje małe odkrycie dotyczące opraw ORO,a co sie okazuje nie do końca ORO :) Zaczalem od nowa odnawiac moje oprawy,aby było idealne,i co ciekawe zwrocilem uwage na sygnatury na oprawach.I posiadam trzy sztuki "oro" z płaskim żółtym kloszem,z tym najrzadszym ,i co sie okazuje one wcale nie nazywają sie ORO..tylko..OP.moje dokladniej OP-125 .Niżej załączam dokładne zdjęcie "serca" oprawy,bez oprawki i statecznika,ponieważ jest właśnie w czasie renowacji,niedługo załącze zdjęcia po renowacji :) zacznijmy od zdjecia ktore posiadam :

Obrazek
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez Whites86 » 10 lutego 2012, 22:04

dominik93 napisał(a):Witam Drodzy Użytkownicy Forum :D Dziś przedstawie moje małe odkrycie dotyczące opraw ORO,a co sie okazuje nie do końca ORO :) Zaczalem od nowa odnawiac moje oprawy,aby było idealne,i co ciekawe zwrocilem uwage na sygnatury na oprawach.I posiadam trzy sztuki "oro" z płaskim żółtym kloszem,z tym najrzadszym ,i co sie okazuje one wcale nie nazywają sie ORO..tylko..OP.moje dokladniej OP-125 .Niżej załączam dokładne zdjęcie "serca" oprawy,bez oprawki i statecznika,ponieważ jest właśnie w czasie renowacji,niedługo załącze zdjęcia po renowacji :) zacznijmy od zdjecia ktore posiadam :

miales chyba na mysli ten najwiekszy plastikowy szeroki klosz ;) nie wiem jak moglby wygladac klosz plaski do ORO :D tak czy inaczej czekaja nas male zmiany ;) skoro to nie ORO tylko OP :) jestem ciekaw co jeszcze w tym roku zdolamy odkryć :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez mateusz » 10 lutego 2012, 22:09

:o A wydawało mi się, że w kwestii starych polskich opraw już wszystko zostało przez nas odkryte i tu napisane a tu takie rewelacje się ostatnio trafiają. Tylko jak dla mnie jest to trochę dziwne, bo przecież ta OP ma kielich od ORO i daszek chyba też... To może ona nie była produkowana w Wilkasach a gdzieś indziej :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez Whites86 » 10 lutego 2012, 22:11

mateusz napisał(a)::o A wydawało mi się, że w kwestii starych polskich opraw już wszystko zostało przez nas odkryte i tu napisane a tu takie rewelacje się ostatnio trafiają. Tylko jak dla mnie jest to trochę dziwne, bo przecież ta OP ma kielich od ORO i daszek chyba też... To może ona nie była produkowana w Wilkasach a gdzieś indziej :roll:

mogla byc produkowana w wilkasach jako inny typ :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez qba » 10 lutego 2012, 22:20

A mi się wydaje, że ten szeroki klosz od ORO (OP) miał dwa rozmiary.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez bartek380V » 10 lutego 2012, 23:30

W takim razie OP -oprawa parkowa ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości