[Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez Beton » 6 grudnia 2015, 20:02

Utilizer napisał(a):
Beton napisał(a):Piękne są te oprawy i wyglądają ciągle nowocześnie. Strasznie szkoda, że te oprawy nie były montowane wszędzie, tak jak kule w latach 90. Mogliśmy mieć w całym kraju fajny, estetyczny model oprawy, z czasem przystosowywany do MH,a później do źródeł LED. Nie rozumiem, dlaczego taki wydaje się udany projekt nie był montowany częściej.

Nowocześnie :?: Chyba nie widziałeś takiej z bliska... wyglądają tragicznie na niższych słupach z racji swoich dużych gabarytów (ten wielki blaszany dekiel), i ten śmieszny gruby klosz który już jako nowy :!: był żżółknięty :!: Naprawdę kule są ładniejsze od tego ;) Nie mówiąc już o standardowych ORO, OCP, czy nawet ORP 1250 VIII. A przystosowanie tego do LEDów to fikcja :roll:


No to już nie wina wyglądu oprawy, że ktoś bez pomyślunku zamontował ją na zbyt niskim słupie. Tego, że klosz był jako nowy zżółknięty, już nie wiedziałem, ale nie zgodzę się, że badziewie typu ORO czy kula (zawsze upaćkana ptasią kupą z racji swojej konstrukcji), które uważam za najpaskudniejsze oprawy parkowe, są ładniejsze od OP.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez trojmiejski » 6 grudnia 2015, 20:04

Moim zdaniem oprawy w oryginalnej postaci nie były idealne (choć i tak lepsze od zwykłych mlecznych ORO z papierowym kloszem), lecz przy projektowaniu nowej oprawy diodowej można by się trochę tą oprawą zainspirować. Plastik klosza trochę za gruby i zżółkły, lecz w nowej oprawie zastosowany byłby cieńszy z lepszej jakości materiału.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez oskard » 8 grudnia 2015, 18:26

Nie no, bez przesady - mleczna ORO nie jest brzydka, to taki rożek z waniliową kulką :P. Nie wypowiadam się na temat jakości tworzywa używanego do klosza, ani skuteczności świetlnej - mam na myśli sam wygląd, który w moim odczuciu jest bardzo przyjemny, zawsze mi się podobały, podobnie jak OCP.
Co do wyglądu OP - ona też mi się podoba, choć kiedyś miałem ją za przyduże dziwadło. Ale przekonałem się do niej z czasem, ma świetne wzornictwo, kojarzące się trochę z latami 60-tymi. Tylko faktycznie - na niskich słupach wygląda niezgrabnie, im wyższy tym lepiej. Myślę, że nawet na niskich betoniakach wyglądałaby całkiem dobrze, w przeciwieństwie do OZPR-ów (i innych mniejszych parkówek), które często są tak instalowane mimo ich drobnych rozmiarów, nijak niepasujących do słupa WZ, nawet tego najmniejszego.
Whites86 napisał(a):[...] a co do wyglądu to jak dla mnie to jakieś wielkie i dziwne barachło jest :P

I kto to mó... pisze :?: :mrgreen: Ten, dla którego oprawa im większa, tym lepsza, który wiele opraw na mniejszej mocy źródła uważa za pokraczne z powodu ich zbyt małych rozmiarów. Co to - nadchodzi jakaś zmiana upodobań? :D
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez Whites86 » 8 grudnia 2015, 19:13

oskard napisał(a):I kto to mó... pisze :?: :mrgreen: Ten, dla którego oprawa im większa, tym lepsza, który wiele opraw na mniejszej mocy źródła uważa za pokraczne z powodu ich zbyt małych rozmiarów. Co to - nadchodzi jakaś zmiana upodobań? :D

ja lubie oprawy które są odpowiednio zwymiarowane, jak dla mnie odpowiedni wymiar ma ORO z kloszem szklanym, OCP OZPR itp. ;) ta OP tragicznie brzydka nie jest, jest średnia, ale jak dla mnie ten gigantyczny klosz wygląda w niej dziwacznie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez jacekk » 8 grudnia 2015, 20:42

Jak dla mnie to to jest porównywalne w estetyce do OR czyli Ohydny Rupieć ;) Przysadziste, kształt... ciężko mi nawet to określić, mleczne, żółte... :? ORO i OZPR jednak znacznie ładniejsze "wyszły" zwłaszcza wersje z pryzmatycznym kloszem.

Błłeee... Jak by to moja córka powiedziała :P
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez oskard » 8 grudnia 2015, 21:36

To zżółknięcie, czy raczej zbeżowienie mocno przeszkadza w jej odbiorze, to prawda. Gdyby jej klosz, pozostając nadal w obecnym kształcie, miał kolor biały bądź kremowy (jak OCP), wyglądałoby to idealnie. A tak jest fajnie, owszem, ale mogłoby być lepiej. Jednak nocą już tego nie widać, gdy lampa ją rozświetli - nocą jest świetna :)

P.S. Mi też się kojarzy z OR :mrgreen:. Też wielka, okrągła i żółtawa. Z tym że dla mnie to skojarzenie nie jest negatywne - oprawa OR pod względem wzornictwa jest ciekawa, ma w sobie coś z postmoderny lat 60-tych ;). Inna sprawa jak to świeci...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez qba » 8 grudnia 2015, 22:12

No właśnie, ich klosze zawsze były pożółkłe, lub wręcz beżowe. Mimo to szkoda, że nie była dłużej produkowana, niż tylko przez rok. OCP jest technicznie jednak doskonalsza, ale to już lata 80.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez Elektroservice » 20 lutego 2016, 23:03

OP nie jest zła, ale ORO wygląda lepiej :)
A co do kuli to ona jest najgorszą oprawą jaka tylko może być, a ORP 1250 VIII jest od kuli tylko ciut ładniejsza :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez lumix26 » 2 września 2016, 21:43


Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez Utilizer » 3 września 2016, 14:33

Super film dobrze że taki zrobiłeś :) Jak tam w nocy to wygląda z działaniem, bo tylko jedną sfilmowałeś :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości