[Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez dominik93 » 11 lutego 2012, 00:41

Oprawa jest z Polam Wilkasy,z drugiej strony dekla jest to wyryte :) Qba,był na pewno jeden rozmiar tego klosza,taki sam jak na 125 jak i 250 W,posiadam oba rodzaje,i jest to ten sam typ i rozmiar klosza.Co do korpusu,jest niby taki sam jak w ORO,ale z boku ma charakterystyczne paski,i sygnature zlozona z liter i cyfr.Oprawa ta produkowana była tylko PRZEZ ROK,wszystkie oprawy jakie posiadam tego typu pochodza z jednego roku,a są z roznych czesci poznania.Wiec mozna to nazwac serią "krótką" OP,być może oznacza Oprawe Parkową,ale może to znaczyć także cos innego,pamiętajmy że oprawy mają różne nazwy,i nie każde da sie sensownie wyjaśnić,np Malaga czy taka Leda,która ma tyle z diodami wspólnego co kot z dzikiem ;) A co do opraw parkowych,to nic nie jest jeszcze odkryte,to co znamy to zaledwie kropla w morzu opraw,które wisiały na naszych ulicach w latach 60-70-80,kiedy to ilość i rodzaje opraw była bardzo duża.W różnych ksiązkach ze zdjeciami Poznania z tych lat,widziałem takie oprawy,jakich nawet sobie nie wyobrażałem.Znam też miejsca gdzie są pozostalosci takich opraw parkowych,korpusy,kawalki rurek mocujacych daszek,których w calosci nigdy nie spotkalem,i moge sobie jedynie wyobrazac jak wygladaly.Pamietajmy też że w okresie wczesnego i pozniejszego PRL sprowadzalismy oprawy z innych krajów bloku radzieckiego,ZSRR,a głównie Bułgaria itd..Wiele opraw było na terenach prywatnych,dlatego też wiele zostało już dawno wyrzuconych na złom.Ale jesteśmy od tego aby odkrywać i ratować co sie da;) Sorry że sie tak rozpisałem,wracając do OP,możemy cieszyć się że naszła mnie wena na ponowne odnawianie opraw ,aby były jak z fabryki,a nie byle jak odnowione.Dlatego zaczalem zwracac na najmniejsze szczegóły,i w ten sposób wpadłem na OP.;) Musze jeszcze tylko odmalowac czapeczke na bialo-i ciemno szary kolor z wierzchu,skręce wszystko do kupy i dam zdjecia calosci,także wnętrza.Co ciekawe w oprawach OP najczęściej spotykałem lampy Tesli..A w ORO Polampy wszelkiego rodzaju..Taka ciekawostka..
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez qba » 11 lutego 2012, 01:08

Kiedyś było wspominane, że ktoś widział takie oprawy z dużym mlecznym kloszem lub podobne w Czechosłowacji.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez dominik93 » 11 lutego 2012, 15:44

Być może produkowano coś podobnego za granicą,moda była wtedy podobna w krajach socjlalistycznych.A jak wiadomo klosze były później dorabiane na zamówienie,jeśli gdzieś je zniszczono.Do dzisiaj można zamówic klosze do OZPR czy kwadratowki,ale są juz nieco inne,różnią sie od oryginalow.;)
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP

Postprzez OUKS340 » 12 lutego 2012, 01:06

dominik93 napisał(a):Być może produkowano coś podobnego za granicą,moda była wtedy podobna w krajach socjlalistycznych.A jak wiadomo klosze były później dorabiane na zamówienie,jeśli gdzieś je zniszczono.Do dzisiaj można zamówic klosze do OZPR czy kwadratowki,ale są juz nieco inne,różnią sie od oryginalow.;)

Niestety klosza do kwadratówki już nie kupisz :cry: :cry: . W listopadzie zeszłego roku dzwoniłem do ELGO i miła pani powiedziała że zakończono jego produkcję (kosztował 95zł)
Przepraszam za off-top :oops:
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez dominik93 » 27 lutego 2012, 23:03

No to kicha ;/ A sam chciałem kilka zakupić :( Jak można zaprzestac produkcji tak potrzebnych Nam kloszy ?!:/
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez trojmiejski » 15 marca 2012, 23:24

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez lumix26 » 24 marca 2012, 18:34

Bydgoszcz ul.Glinki - foto marzec 2012
Jak na oprawę ma dziwny daszek :shock:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu ORO

Postprzez Utilizer » 24 marca 2012, 19:00

To jest OP z dorabianym daszkiem ;) Nie wiem tylko czy to będzie wersja 125 czy 250 :P wygląda na 250w
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez dominik93 » 24 marca 2012, 23:02

Wyglada Ci na 250 ?:D Nie wiedziałem że kumpluje sie z jasnowidzem :D Na 250 i na 125 były dokładnie takie same,więc nie wiadomo co tam siedzi i sie czai xD Ten daszek to niezla samoróbka,ale lepsze to niż nic.Jakby tam deszcz napadał to sie już klosza bez wiertarki nie zdejmie ;) Śruby szybko rdzewieją w stopie aluminiowym,a jak zapiecze to już jest kicha.Jak jeszcze są to śruby sześciokątne to jakoś da rade wykręcic,najwyzej łepek sie urwie,ale te klosze są mocowane jak w OZPR-na zwykłe śrubki na płaski śrubokręt.
dominik93
 

Re: [Polam Wilkasy] Oprawa typu OP 125/250

Postprzez Utilizer » 25 marca 2012, 10:13

To niech ktoś jeszcze to potwierdzi, że był tylko jeden rozmiar tych kloszy, bo ja na wcześniejszych fotach widzę różne
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości