[Mesko] ORZ-6 i ORZ-7 - oprawy łyżkowe - różne wersje

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez mateusz » 9 kwietnia 2017, 09:01

JeD napisał(a):Z uwagi na mój kiepski wzrok, zapytam czy tam są ledopaki czy naświetlacze MH?


Obstawiał bym LEDopaki ale na 100 % nie odpowiem bo to jest jakiś zamknięty teren prywatny i nie za bardzo było jak podejść bliżej do tego słupa.. Mimo wszystko podoba mi się to rozwiązanie bo nawet całkiem estetycznie to wykonali... ciekawe w jaki sposób zamocowali te naświetlacze do korpusu ORZ :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez qba » 9 kwietnia 2017, 12:53

slaweklampy napisał(a):To jest prawdopodobnie skutek braku możliwości demontażu starych opraw.

Skoro podjechali zwyzką by zamontować w łyżkach ledopaki, to rownie dobrze mogli je wtedy zdjąć. Jakby nie bylo mozliwosci ich zdjęcia lub wjechania podnosnikiem, zamontowaliby naświetlacze w polowie słupa.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez slaweklampy » 9 kwietnia 2017, 13:32

Żeby je zdjąć to najprościej trzeba przeciąć wysięgnik piłą do metalu, ale wtedy jest niewielkie ryzyko że przecięte zostaną przewody wewnątrz rury. Można też wyłamać mocowanie wysięgnika łomem. Aby zamontować oprawę wewnątrz innej wystarczy wywiercić otwór na wylot i przykręcić na śrubę.

Lubichowo, opuszczona stacja kolejowa na linii Myślice - Szlachta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 9 kwietnia 2017, 13:42 przez slaweklampy, łącznie edytowano 1 raz
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez JeD » 9 kwietnia 2017, 13:40

slaweklampy napisał(a):Żeby je zdjąć to najprościej trzeba przeciąć wysięgnik piłą do metalu, ale wtedy jest niewielkie ryzyko że przecięte zostaną przewody wewnątrz rury. Można też wyłamać mocowanie wysięgnika łomem. Aby zamontować oprawę wewnątrz innej wystarczy wywiercić otwór na wylot i przykręcić na śrubę.


No nie gadaj :D Serio?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez oskard » 9 kwietnia 2017, 23:32

Jak pięknie zachowana ta z 3 fotki od dołu - toż to najstarsza, stalowa wersja, bez ani jednej rdzawej kropeczki :!: :). Widać, że była w całości malowana - pierścień jest trochę umazany. Ciekawe, czy pod farbą kryją się jakieś uszczerbki. Chyba jednak, gdyby były, to by po jakimś czasie wyszły i spod najgrubszej warstwy farby. Można więc się spodziewać, że metal jest nienaruszony, a kto wie - może i zachowana jest w dobrym stanie oryginalna, złotawa emalia :).
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez Lampa » 10 kwietnia 2017, 21:32

slaweklampy napisał(a):Żeby je zdjąć to najprościej trzeba przeciąć wysięgnik piłą do metalu, ale wtedy jest niewielkie ryzyko że przecięte zostaną przewody wewnątrz rury. Można też wyłamać mocowanie wysięgnika łomem. Aby zamontować oprawę wewnątrz innej wystarczy wywiercić otwór na wylot i przykręcić na śrubę.

Ściągamy je ?
Te sztuki z ostatnich 3 fotek są stalowe i wydaje mi się że to A20 ale jeden szczegół jest bardziej podobny do Mesko.
Lampa
 

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez OUSF » 10 kwietnia 2017, 22:07

Lampa napisał(a):
slaweklampy napisał(a):Żeby je zdjąć to najprościej trzeba przeciąć wysięgnik piłą do metalu, ale wtedy jest niewielkie ryzyko że przecięte zostaną przewody wewnątrz rury. Można też wyłamać mocowanie wysięgnika łomem. Aby zamontować oprawę wewnątrz innej wystarczy wywiercić otwór na wylot i przykręcić na śrubę.

Ściągamy je ?
Te sztuki z ostatnich 3 fotek są stalowe i wydaje mi się że to A20 ale jeden szczegół jest bardziej podobny do Mesko.

Nie pisz, bo KaszeL napisze, że to złe, że to kradzież itp.
I w sumie ma rację :>
OUSF
 

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez lukaszlbn » 11 kwietnia 2017, 10:05

Moim zdaniem trochę to nie bardzo ściągać czyjeś oprawy, nawet gdy te są nie używane, ale co ja tam wiem...
Avatar użytkownika
lukaszlbn
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 22:56
Lokalizacja: Lublin

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez JeD » 11 kwietnia 2017, 10:14

lukaszlbn napisał(a):Moim zdaniem trochę to nie bardzo ściągać czyjeś oprawy, nawet gdy te są nie używane, ale co ja tam wiem...


Jeżeli dostaną zgodę, to czemu nie ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez michalc13 » 18 kwietnia 2017, 12:14

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości