ORZ 3 - trumienka z rastrem

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez lumix26 » 14 listopada 2015, 19:42

fotki dzienne na poprzedniej stronie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9283
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez Utilizer » 14 listopada 2015, 20:11

Łe faktycznie mają nowe zasilanie zrobione :o Ale że też te oprawy nie wyleciały to jest cud albo skąpstwo właściciela :mrgreen:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez janek44 » 18 listopada 2015, 13:58

oto zdjęcie
Obrazek ORZ 3 kł w zawierciu i to nie jedna



mam przykrą wiadomość bo trumna z rastrem wyleciała na rzecz opraw LED ach szkoda lampy rtęciowej ale jeszcze w zawierciu można spotkać takie oprawy
janek44
 

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez amisiek » 18 listopada 2015, 14:00

Nie wstawiaj fotek z Google Street View, jeśli nie musisz. Przyjęliśmy zasadę, że fotki a GSV wstawiamy rzadko: tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez Lampka » 19 listopada 2015, 22:53

W Zawierciu sporo jest jeszcze klasyków na ulicach, a przynajmniej było jak przejeżdzałem tamtędy ostatnio w sierpniu. Trumny z rastrem to najstarsza ich wersja.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez oskard » 19 listopada 2015, 23:45

amisiek napisał(a):Nie wstawiaj fotek z Google Street View, jeśli nie musisz. Przyjęliśmy zasadę, że fotki a GSV wstawiamy rzadko: tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

Nie gniewaj się Amisiek, że stanę niejako po stronie nowego/reaktywowanego użytkownika, ale tu właśnie zachodzi taka sytuacja, że wstawienie tej fotki było niezbędne - jeśli oprawy już nie ma, a własnych zdjęć nie zdążył jej zrobić, to GSV jest jedyną możliwością jej pokazania, jak i uwiecznienia. Co innego, jeśli wymieniono np. jedną z dwustu takich samych opraw w mieście. Ale rastrowa trumna jest już dość rzadkim przypadkiem - każdy jej widok i informacja gdzie wisi/wisiała, są na wagę może nie złota, ale srebra :). A samo powyższe ujęcie nie jest np. ucięte skosem wpół - całkiem przyzwoicie ją widać. Może nie jest super wyraźnie, ale wartość dokumentalną posiada.
Ostatnio edytowano 19 listopada 2015, 23:51 przez oskard, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Postprzez Farel03 » 19 listopada 2015, 23:50

@oskard

janek44 , to było wcielenie (jedno z 3) kamilla. Już dostał "Bana niezbędnego" na IP .
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez oskard » 20 listopada 2015, 00:00

Wiem, czytałem przed chwilą - dlatego nieco żartobliwie użyłem określenia "nowy/reaktywowany". Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli w jakiś sposób, nawet nieznacznie, wzbogacił forum (choćby tylko jedną informacją), to nie można stosować bezwzględnego ostracyzmu tylko za to, że gdzie indziej mocno przesadzał - "bo tak, dla zasady". Inni użytkownicy, jak i ja sam, dawaliśmy nieraz po kilka serii zrzutów z GSV i nikt nie zwracał uwagi, tylko komentowano ich treść. Myślę, że jeśli zrzut jest wykonany przyzwoicie, bez przesunięć i rozmazań, to można go użyć do zobrazowania treści, którą ma się do przekazania.
A każdy, nawet natarczywy i nieobeznany z zasadami forum, jeśli tylko napisze/zamieści coś nieodbiegającego od tematu, powinien być tolerowany - każdy kiedyś mniej lub bardziej infantylnie się zachowywał. Musimy mieć więcej cierpliwości (choć akurat w tym przypadku może to niejednego przerosnąć...) i wdrożyć nowego kolegę w nasze reguły, żeby zrozumiał, które z jego zachowań są dla niektórych denerwujące, irytujące, żeby nie napisać dosadniej ;) :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez Whites86 » 20 listopada 2015, 16:33

oskard napisał(a):Wiem, czytałem przed chwilą - dlatego nieco żartobliwie użyłem określenia "nowy/reaktywowany". Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli w jakiś sposób, nawet nieznacznie, wzbogacił forum (choćby tylko jedną informacją), to nie można stosować bezwzględnego ostracyzmu tylko za to, że gdzie indziej mocno przesadzał - "bo tak, dla zasady". Inni użytkownicy, jak i ja sam, dawaliśmy nieraz po kilka serii zrzutów z GSV i nikt nie zwracał uwagi, tylko komentowano ich treść. Myślę, że jeśli zrzut jest wykonany przyzwoicie, bez przesunięć i rozmazań, to można go użyć do zobrazowania treści, którą ma się do przekazania.
A każdy, nawet natarczywy i nieobeznany z zasadami forum, jeśli tylko napisze/zamieści coś nieodbiegającego od tematu, powinien być tolerowany - każdy kiedyś mniej lub bardziej infantylnie się zachowywał. Musimy mieć więcej cierpliwości (choć akurat w tym przypadku może to niejednego przerosnąć...) i wdrożyć nowego kolegę w nasze reguły, żeby zrozumiał, które z jego zachowań są dla niektórych denerwujące, irytujące, żeby nie napisać dosadniej ;) :)

nie mam zamiaru tolerować kolejnego trolla który rażąco zaniża poziom tego forum, znać regulamin jest jego obowiązkiem tak jak stosowanie się do niego, zasada jest prosta, albo akceptuje i się stosuje, albo wypad, popełnić 1/2/3 błędy może każdy , ale u niego 99,99% postów albo narusza regulamin, albo merytoryka wypowiedzi jest poniżej poziomu krytyki, albo zalewa forum postami typu "fajne oprawy" itp, niewspomne już o tym że rejestruje masę nowych kont by omijać bany nałożone na konta wcześniejsze, nic nie roi sobie z ostrzeżeń, mało tego nawet stosował roszczenia do mnie na moim koncie na Youtube, żądał bym go odblokował... wiec nie mam najmniejszego zamiaru dawać mu jakiejkolwiek taryfy ulgowej których miał już kilka, jego obecnośc tu przynosi tylko więcej szkód niż pożytku, ma jedno moderowane konto i niech się cieszy że jeszcze nie zostało skasowane, chociaż wątpie by umiał z niego korzystać we właściwy sposób , jak dotąd prawie wszystkie jego posty wylądowały w koszu, a nowe są odrzucane
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: ORZ 3 - trumienka z rastrem

Postprzez amisiek » 9 grudnia 2015, 18:31

zgodnie z sugestią Utilizera dorzucam fotki tutaj
Pogoda paskudna, dlatego fotki takie sobie. Instytut Fizyki, Warszawa, Al. Lotników
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości