Żywotność żarówek halogenowych

Klasyczne i te nieco rzadziej spotykane

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez Elektroservice » 9 listopada 2013, 22:55

Brilux to też jeden wielki gównolit - nie polecam...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez Watt » 9 listopada 2013, 22:55

XXXJeDXXXX napisał(a):
Watt napisał(a):To do tego żyrandola może lepiej coś takiego:
http://allegro.pl/activejet-swietlowka- ... 04470.html


Akurat tam nawet łapką nie wyciągniesz żarówki. Tylko takim czymś, nie wiem jak to nazwać, chwytak czy coś. :P

Pęsetą :P To ten żyrandol to taki wieszak na halogeny :roll:
Watt
 

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez JeD » 9 listopada 2013, 22:56

famabud napisał(a):Szkoda, że mocniejszych nie ma, bo te 7W to trochę mało. :roll:


Oczywiście że tak, dlatgego przeboleje z tymi żaróweczkami, i poczekam na ciekawą technologię LED, a nie panelik z drucikami. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez Watt » 9 listopada 2013, 22:57

Yhy, ale na diodki to sobie jeszcze poczekasz :P
Watt
 

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez JeD » 9 listopada 2013, 23:00

Elektroservice napisał(a):Brilux to też jeden wielki gównolit - nie polecam...


Kanlux też badziewie, z dwoja złego, wolę wybrać jednak mniejsze zło. Apollo też miało niezłe G9 ale już dawno nie widziałem. Polux o podwyższonym strumieniu świetlnym, jest tylko w leroy merlin. :(. Może wy mi jakieś firmy polecicie G9 ? dobre
Ostatnio edytowano 9 listopada 2013, 23:07 przez JeD, łącznie edytowano 1 raz
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez Elektroservice » 9 listopada 2013, 23:06

Nie wiem co polecić, bo w ogóle nie używam halogenów, wszystkie wyleciały z mojego pokoju już parę lat temu. Brilux i Kanlux to taka sama lipa ...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez Watt » 9 listopada 2013, 23:08

Heh, tylko że Brilux to właśnie większe zło :mrgreen:
G9 to nie ma za dużo wyboru, Philips, Osram, Kanlux, Polux, Brilux i GE. Do tego cały szereg chińczyków :roll:
Watt
 

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez FOX » 10 listopada 2013, 12:35

ja w łazience mam 5 opraw na G-9 i zazwyczaj kupuje te najtańsze halogeny kanluxa lub bemko. Żarówki przepalają się średnio raz lub maksymalnie dwa razy w roku a nawet potrafią dłużej świecić tak więc osobiście nie narzekam na jakość.
Z halogenami jest tak że nie lubią wibracji i wstrząsów. Zauważyłem to głównie po halogenach zatopionych w bańce tradycyjnej żarówki - gdy są wkręcone do oprawy która przykładowo wisi przy drzwiach gdzie zawsze przy ich zamykaniu powstają jakieś małe wibracje to czasami nawet raz w miesiącu potrafi się to przepalić. Natomiast w żyrandolu te same żarówki wytrzymują nawet po dwa lata, przy podobnym czasie pracy tak więc przyczyna przepalania nie koniecznie musi leżeć w marce a w warunkach pracy
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez Watt » 10 listopada 2013, 14:08

Ja halogena w bańce żarówki używam w plafonierze z czujką ruchu, i tam świeci już od wakacji. Myślę że to dobry wynik. Jakby co ten halogen jest z Piły :) Tak samo wkręciłem babci takiego halogena do żyrandola, i świeci od lutego :!:
Watt
 

Re: Żywotność żarówek halogenowych

Postprzez JeD » 10 listopada 2013, 14:14

Watt napisał(a):Ja halogena w bańce żarówki używam w plafonierze z czujką ruchu, i tam świeci już od wakacji. Myślę że to dobry wynik. Jakby co ten halogen jest z Piły :) Tak samo wkręciłem babci takiego halogena do żyrandola, i świeci od lutego :!:


żarówki piły potrafią po 3 lata świecić ;) zwykle
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żarówki tradycyjne i halogenowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości