Żarówki

Klasyczne i te nieco rzadziej spotykane

Re: Żarówki

Postprzez latarnik » 24 sierpnia 2018, 15:01

LEDy, nawet te markowe, ostatnio są dla mnie dużym rozczarowaniem. Osramy 10W parathom na E27 dwa padły po mniej niż stu godzinach pracy... "bergmeny" z Krakowa 15W szybko wymiernie tracą strumień... Najlepiej o dziwo spisują się chińskie filamenty, mają za to słabe, żółtawe światło.

Niewarte w każdym razie swojej ceny, pomimo że światło dawały znacznie lepsze niż świetlówki kompaktowe... Zdążyłem się w każdym razie po raz kolejny zrazić do LEDów. :roll:

W lodówce mam żarówkę ;) Po co przekombinowywać, jak to się świeci w sumie max. 2 minuty dziennie i zużywa 15W. Zamiennik LED pasujący do lodówki będzie świecił ciemniej...
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Żarówki

Postprzez Whites86 » 24 sierpnia 2018, 17:43

robert03 napisał(a):
Whites86 napisał(a):nie przesadzacie troche z tymi ledami w lodówce ? one sprawdzą się tak samo dobrze jak żarówka, jak padnie tez wymieniasz i będzie swiecić, nie rozumiem o co to cale zamieszanie :)


Nie ma żadnego zamieszania i pewnie trochę przesadzamy. Mi się nigdy w lodówce żarówka nie przepaliła. U rodziców w 30 letniej Silesji paliła do końca (sprzedali lodówkę razem z mieszkaniem i pewnie nadal działa), W nowszych modelach też nigdy. Więc skoro teoretycznie LED'y są trwalsze od żarówek powinny być niewymienne i pracować dożywotnio bez problemów :-).

w lodówce którą moja matka używała około 30 pare lat żarówka padła tylko raz, w lodówce którą ja obecnie używam 12 lat nadal świeci, ale nie ukrywam że chyba z ciekawości kupie jakiegoś małego leda na E14 i tam zastosuje ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Żarówki

Postprzez Elektroservice » 24 sierpnia 2018, 20:25

Whites86 napisał(a):
robert03 napisał(a):
Whites86 napisał(a):nie przesadzacie troche z tymi ledami w lodówce ? one sprawdzą się tak samo dobrze jak żarówka, jak padnie tez wymieniasz i będzie swiecić, nie rozumiem o co to cale zamieszanie :)


Nie ma żadnego zamieszania i pewnie trochę przesadzamy. Mi się nigdy w lodówce żarówka nie przepaliła. U rodziców w 30 letniej Silesji paliła do końca (sprzedali lodówkę razem z mieszkaniem i pewnie nadal działa), W nowszych modelach też nigdy. Więc skoro teoretycznie LED'y są trwalsze od żarówek powinny być niewymienne i pracować dożywotnio bez problemów :-).

w lodówce którą moja matka używała około 30 pare lat żarówka padła tylko raz, w lodówce którą ja obecnie używam 12 lat nadal świeci, ale nie ukrywam że chyba z ciekawości kupie jakiegoś małego leda na E14 i tam zastosuje ;)

Wszystko będzie w porządku jeśli to będzie markowy LED :) Ja mam zamontowanego Philipsa i ponad rok działa bez żadnych problemów.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Żarówki

Postprzez trojmiejski » 25 sierpnia 2018, 00:11

Ja mam w obecnym mieszkaniu prawie same LEDy, jedynie w podłogowej oprawie stojącej mam w ramieniu E14 świeczkę Piła 40W którą trzymam żeby wypalić ją do końca, zastany po wprowadzeniu się halogen 50W 230V GU10 w lampce nad lustrem w toalecie którego zostawiłem gdyż jest rzadko używany, halogeny 12V w kuchni oraz żarówki 15W w lodówce, wyciągu kuchennym i piekarniku. Z samodzielnie zakupionych LEDów to najdłużej jest i najwięcej przepracował Osrama LED Value 827 w zamkniętej oprawie w toalecie, działa bez problemu. Równocześnie wtedy kupiłem drugiego Value tyle, że 865 i wkręciłem w przedpokoju więc ma trochę godzin mniej na liczniku. Jak się wprowadzałem to po poprzednich lokatorach zastałem tylko dwa LEDy, IKEĘ w kuchni działającą prawidłowo i w pokoju głównym w oprawie sufitowej glob IKEA który z powodu walniętych kondów wyraźnie walił stroboskopem więc przy okazji zakupów przełączalnych LEDów w Lidlu do testów to ten glob wymieniłem. Ogólnie to poprzedni właściciele zostawili z niewiedzy niezłą masakrę oświetleniową, w oprawie podłogowej kompakty, w przedpokoju różowisty kompakt, a w toalecie ledwo świecąca jednoskrętka 40W, a w zapasie trzymali dwa halogeny E27 28W. Wyniosłem to wszystko do piwnicy i jedyny kompakt pod ręką jaki mógłbym wkręcić bez schodzenia do piwnicy to kolekcjonerski SL Comfort.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Żarówki

Postprzez galad » 26 sierpnia 2018, 16:26

U mnie w lodówce żarówka padła raz, jakoś tak z 2 lata temu (lodówka kupiona nowa w 1997) więc trochę poświeciła. W domu nadal są miejsca gdzie mam wkręcone tradycyjne żarówki (strych, piwnica) i nie będę ich wymeniał bo świecą może 20 minut w całym roku.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Żarówki

Postprzez Whites86 » 26 sierpnia 2018, 22:04

galad napisał(a):U mnie w lodówce żarówka padła raz, jakoś tak z 2 lata temu (lodówka kupiona nowa w 1997) więc trochę poświeciła. W domu nadal są miejsca gdzie mam wkręcone tradycyjne żarówki (strych, piwnica) i nie będę ich wymeniał bo świecą może 20 minut w całym roku.

ja nawet w miejscach gdzie przebywam po 5 -10 minut zastosowałem świetlówki liniowe
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Żarówki

Postprzez latarnik » 26 sierpnia 2018, 22:30

Według mnie świetlówki liniowe nadal są idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, strychów. Do mieszkań też nie są złe, ale w mojej rodzinie nikt inny by ich w pomieszczeniach mieszkalnych nie zaakceptował :roll:
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Żarówki

Postprzez JeD » 26 sierpnia 2018, 22:34

latarnik napisał(a):Według mnie świetlówki liniowe nadal są idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, strychów. Do mieszkań też nie są złe, ale w mojej rodzinie nikt inny by ich w pomieszczeniach mieszkalnych nie zaakceptował :roll:


U mnie tez niby nie akceptowali, tak samo jak chłodnej barwy, a teraz innej w kuchni nie chcą :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Żarówki

Postprzez Whites86 » 26 sierpnia 2018, 22:58

JeD napisał(a):
latarnik napisał(a):Według mnie świetlówki liniowe nadal są idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, strychów. Do mieszkań też nie są złe, ale w mojej rodzinie nikt inny by ich w pomieszczeniach mieszkalnych nie zaakceptował :roll:


U mnie tez niby nie akceptowali, tak samo jak chłodnej barwy, a teraz innej w kuchni nie chcą :)

moja matka mowila to samo, a gdy pewnego dnia postawiłem ją przed faktem dokonanym teraz spowrotem nie chciała by żarówki w kuchni, tylko liniówka w dodatku zimna
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Żarówki

Postprzez DarekG » 26 sierpnia 2018, 23:09

latarnik napisał(a):Według mnie świetlówki liniowe nadal są idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, strychów. Do mieszkań też nie są złe, ale w mojej rodzinie nikt inny by ich w pomieszczeniach mieszkalnych nie zaakceptował :roll:


U mnie oprócz piwnicy, gospodarczego i garażu gdzie liniówki zostaną jeszcze długo mam też w mieszkaniu gdzie nie przeszkadzają, a są przydatne np, w kuchni nad blatem, na szafie w pokoju czy t5 nad lustrem i sprawdzają się świetnie. Żarówki natomiast zarówno zwykłe jak i halogenowe są zmieniane stopniowo na LEDy.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żarówki tradycyjne i halogenowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości