Żarówki

Klasyczne i te nieco rzadziej spotykane

Re: Żarówki

Postprzez toomm40 » 18 sierpnia 2018, 01:07

Lampka napisał(a):
robert03 napisał(a):W lodówce są świetlówki, w okapie świetlówki albo LED.


Te świetlówki w lodówce mają ciepły zapłon? U mojej cioci w lodówce jest PL-S czteropinowy z zimnym startem i co pół roku trzeba wymieniać rurkę :roll: W takich miejscach jednak ciepły start powinien być podstawowym wymogiem.


tylko ,że lodówkę często otwieramy dosłownie na kilka/naście sekund -wyciągając mleko, szynkę czy coś innego. czasami ten zapłon na ciepło trwał by dłużej,niż czas potrzebny do wyjęcia czegoś z lodówki.
nie warto za wszelką cenę kombinować zawsze i wszędzie. zwykła żarówka 15W w tym przypadku sprawdza się najlepiej.ewentualnie LED, jeśli już tak bardzo dzisiejszy świat nienawidzi żarówek... ;)
często zapominamy,że niektóre stare i proste rozwiązania były i są nadal dobre -jak nawet nie najlepsze. tak po prostu.
genialne, bo takie proste? w tym przypadku tak !
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Żarówki

Postprzez kamil » 18 sierpnia 2018, 01:22

Dzisiejszy świat na siłę stosuje rozwiązania przekombinowane zapominając o prostych sprawdzonych i co najważniejsze niezawodnych rozwiązaniach , led / świetlówka w lodówce jest tak samo użyteczna jak świetlówka czy led w kiblu gdzie światło pali się max kila minut dziennie , no chyba że ktoś ma jakieś problemy trawienne :lol: U mnie w kiblu żarówka ma już dobre 10 lat mała e14 piły .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Żarówki

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2018, 12:54

kamil napisał(a):Dzisiejszy świat na siłę stosuje rozwiązania przekombinowane zapominając o prostych sprawdzonych i co najważniejsze niezawodnych rozwiązaniach , led / świetlówka w lodówce jest tak samo użyteczna jak świetlówka czy led w kiblu gdzie światło pali się max kila minut dziennie , no chyba że ktoś ma jakieś problemy trawienne :lol: U mnie w kiblu żarówka ma już dobre 10 lat mała e14 piły .

o ile ze swietlówką się zgodze, to nie wiem co masz na myśli wymieniając w tym przypadku leda :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Żarówki

Postprzez kamil » 18 sierpnia 2018, 19:15

Bardziej mi chodziło o kiepski wpływ takiego ciągłego włączania i wyłączania na zasilacz leda , bo na samej diodzie to nie robi wrażenia .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Żarówki

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2018, 22:32

kamil napisał(a):Bardziej mi chodziło o kiepski wpływ takiego ciągłego włączania i wyłączania na zasilacz leda , bo na samej diodzie to nie robi wrażenia .

u mnie na klatce jakiś czas temu chyba z rok półtorej wkręcono leda w oprawe z czujką na parterze, czujka jest zle ustawiona bo dość szybko gasnie, jakos nie robi na tym ledzie to żadnego wrażenia, a zapala się i gasnie chyba z kilkadziesiac jak nie kilkaset razy dziennie bo ruch jest spory
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 19 sierpnia 2018, 00:57

Najpewniej zależy to od samej przetwornicy. Jedne znoszą to lepiej, inne gorzej
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Żarówki

Postprzez robert03 » 23 sierpnia 2018, 14:06

Lampka napisał(a):
robert03 napisał(a):
Te świetlówki w lodówce mają ciepły zapłon? U mojej cioci w lodówce jest PL-S czteropinowy z zimnym startem i co pół roku trzeba wymieniać rurkę :roll: W takich miejscach jednak ciepły start powinien być podstawowym wymogiem.


Nie wiem co tam jest. Nie rozbierałem tego. Zapłon napewno zimny bo zapala od razu. Jak się przepali to pewnie zamienię na żarówkę :-).
W drugiej lodówce jest żarówka. Najlepsze rozwiązanie. Proste tanie i bezawaryjne. Z tymi LEDami to już pokombinowane bo jak padnie zasilacz to już trzeba się trochę nakręcić żeby to naprawić. Jak padnie żarówka to wymieniam i świeci dalej.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Żarówki

Postprzez Whites86 » 23 sierpnia 2018, 17:32

robert03 napisał(a):
Lampka napisał(a):
robert03 napisał(a):
Te świetlówki w lodówce mają ciepły zapłon? U mojej cioci w lodówce jest PL-S czteropinowy z zimnym startem i co pół roku trzeba wymieniać rurkę :roll: W takich miejscach jednak ciepły start powinien być podstawowym wymogiem.


Nie wiem co tam jest. Nie rozbierałem tego. Zapłon napewno zimny bo zapala od razu. Jak się przepali to pewnie zamienię na żarówkę :-).
W drugiej lodówce jest żarówka. Najlepsze rozwiązanie. Proste tanie i bezawaryjne. Z tymi LEDami to już pokombinowane bo jak padnie zasilacz to już trzeba się trochę nakręcić żeby to naprawić. Jak padnie żarówka to wymieniam i świeci dalej.

nie przesadzacie troche z tymi ledami w lodówce ? one sprawdzą się tak samo dobrze jak żarówka, jak padnie tez wymieniasz i będzie swiecić, nie rozumiem o co to cale zamieszanie :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Żarówki

Postprzez Elektroservice » 23 sierpnia 2018, 19:48

KaszeL napisał(a):Założę się, że masz przynajmniej 2 :>


Przegrałbyś zakład :) W lodówce jest LED bo z niewiadomego powodu żarówki zdychały po 2-3mc. W piekarniku nie ma w ogóle oświetlenia bo coś się uszkodziło i mimo wkręcenia nowej żarówki oświetlenie nie zadziałało więc została wykręcona (kuchenka zostanie niedługo wymieniona więc nie naprawiam tego).
A mikrofalówki nie posiadam :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Żarówki

Postprzez robert03 » 24 sierpnia 2018, 11:19

Whites86 napisał(a):nie przesadzacie troche z tymi ledami w lodówce ? one sprawdzą się tak samo dobrze jak żarówka, jak padnie tez wymieniasz i będzie swiecić, nie rozumiem o co to cale zamieszanie :)


Nie ma żadnego zamieszania i pewnie trochę przesadzamy. Mi się nigdy w lodówce żarówka nie przepaliła. U rodziców w 30 letniej Silesji paliła do końca (sprzedali lodówkę razem z mieszkaniem i pewnie nadal działa), W nowszych modelach też nigdy. Więc skoro teoretycznie LED'y są trwalsze od żarówek powinny być niewymienne i pracować dożywotnio bez problemów :-).
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żarówki tradycyjne i halogenowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości