Żarówk świecowe i kuliste e-14 i e-27.

Klasyczne i te nieco rzadziej spotykane

Żarówk świecowe i kuliste e-14 i e-27.

Postprzez qba » 21 listopada 2007, 20:08

Nikt jeszcze nie nie zaczął tematu o żarówkach świecowych i z okrągłą bańka w kształcie małej kuli. Polamp produkował je w wersjach na E-14 i E27, a w mocach od 15 do 60w. Mniejsze moce 15, 25 i 40 miały z początku zygzakowaty zarnik, a 60tki dwuskrętkę. Oprócz przezroczystych i matowych były tez wersje kolorowe, podobnie jak tradycyjnych żarówek, stosowane przeważnie w łancuchach choinkowych. Mam w kolekcji chyba 7 małych kulistych żarówek, matowych, E27, 25W z zygzakowatym zarnikiem i mosiężnym gwintem. Wszystkie Polamp oraz Piła, z lat 1985-87. Świecą może słabo, ale maja klimat. Jeszcze mam kilka świecowych, matowych 15stek Osram, takze z zygzakowatym żarnikiem, a ok 10 lat temu w żyrandolu miałem zygzakowate 40stki i matowe i przezroczyste. Niestety spaliły sie wszystkie i poszły na śmietnik, podobnie zresztą jak zyrandol w którym były wkręcone. Szkoda że nie ma juz takich zarówek. Chciałbym gdzieś je zdobyć, ale o to jest trudno. Zdaje mi sie ze tylko Polamp robił swieczki na e 27. Tungsrama ani Osram nie widziałem. Piła dalej takie produkuje, ale matowe sa niestety tylko lekko "zapylone" jak ja to nazywam, bo podobał mi się dawny sposób matowania żarówek.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Żarówk świecowe i kuliste e-14 i e-27.

Postprzez qba » 8 grudnia 2007, 09:16

W jednym ze sklepów w szczecinie na wystawie stał koszyk, a w nim były ułożone stare żarówki polampu, do wyboru do koloru. Świecowe, kuliste, zwykłe, przezroczyste, matowe, kolorowe z zygzakowatymi żarnikami. Spytałem sie pana, czy one są na sprzedaż, ale okazało się, że to tylko dekoracja, że ma "takie same" całkiem nowe. Cóż. Dla tego pana stara 25tka Polampu z zygzakowatym żarnikiem to najwyraźniej to samo co obleśna tungsram mini. :cry: :cry: :cry:
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Żarówk świecowe i kuliste e-14 i e-27.

Postprzez battery » 8 stycznia 2008, 11:47

Pamiętam te żarówki firmy PILA - takie jak w wątku o żarówkach głównego szeregu opakowania - prosty rysunek żarówki, prosty napis pila, u góry napisy. Pudełka w kolorze oznaczającym moc. Rysunki żarówki na pudełkach kulek i świeczek były dwa różne na sąsiednich ściankach - jeden przedstawiał E14 drugi E27. Przez krótki okres czasu były też żarówki polamp pabianice. Podobnie jak pila kolory te same co dla głównego szeregu. Na każdej ściance pudełka była inna wersja żarówki - matowa, przezroczysta, e14 i e27.
battery
 


Powrót do Żarówki tradycyjne i halogenowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron