świetlówki kompaktowe

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez andrzejlisek » 21 grudnia 2008, 14:37

KaszeL napisał(a):
DocBrown napisał(a):Troche racji masz, ale uważam, że nawet NAJGORSZA świetlówka będzie lepsza od najlepszej żarówki :twisted:


Lepsze? W jakim sensie? Na pewno nie jeśli chodzi o jakość światła :)


Pewnie chodzi o skuteczność świetlną. Jednaj w tych najtańszych polepszenie będzie małe.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Gamaliel » 21 grudnia 2008, 16:35

Nie takie małe. Napewno będzie to kilkukrotnie lepsza wydajność, setki %.
Gamaliel
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 stycznia 2008, 21:06

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez DocBrown » 21 grudnia 2008, 18:19

Światło też lepsze, tzn chodzi mi o te co dają światło o chłodnych barwach, bo jak już kilkakrotnie wspominałem ciepłe światło męczy mnie :?
DocBrown
 

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez qba » 22 grudnia 2008, 14:42

To jak moją matkę. Też uważa, że sodówki są ciemne, że jak świetlówki były na ulicach, to było znacznie jaśniej. Ale jak wkręciłem chińskie kompaktowe daylighty w żyrandol, to się matce nie podobało. uznała, ze świecą na zielono. Ale rurowe świetlówki dzienne to pasują.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8357
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez CDM » 22 grudnia 2008, 16:37

qba napisał(a):To jak moją matkę. Też uważa, że sodówki są ciemne, że jak świetlówki były na ulicach, to było znacznie jaśniej. Ale jak wkręciłem chińskie kompaktowe daylighty w żyrandol, to się matce nie podobało. uznała, ze świecą na zielono. Ale rurowe świetlówki dzienne to pasują.
OUSF'a mamie załóż jako prezent świąteczny!! Fajne by było zrobić wigilię pod taką oprawą :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Luk » 23 grudnia 2008, 18:00

A u mnie w pokoju już nie ma ani jednej świetlówki Apollo. Już mam same Osramy 8W :) Oto zdjęcia

Jak widac świetlówki Osramowskie są też znacznie krótszej długosci niż świetlówki Apollo, i wygląda to estetyczniej, choc i tak nadal wystają poza klosz

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez artuled » 23 grudnia 2008, 21:14

[quote="Luk"]A u mnie w pokoju już nie ma ani jednej świetlówki Apollo. Już mam same Osramy 8W :) Oto zdjęcia

Jak widac świetlówki Osramowskie są też znacznie krótszej długosci niż świetlówki Apollo, i wygląda to estetyczniej, choc i tak nadal wystają poza klosz

Proponował bym wstawić halogeny z tej samej firmy moc 28w a światło 40stki . :D .lub philipsa :) .
artuled
 

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez DocBrown » 23 grudnia 2008, 21:25

artuled napisał(a):
Luk napisał(a):A u mnie w pokoju już nie ma ani jednej świetlówki Apollo. Już mam same Osramy 8W :) Oto zdjęcia

Jak widac świetlówki Osramowskie są też znacznie krótszej długosci niż świetlówki Apollo, i wygląda to estetyczniej, choc i tak nadal wystają poza klosz

Proponował bym wstawić halogeny z tej samej firmy moc 28w a światło 40stki . :D .lub philipsa :) .


Oszalałeś ?
Halogeny w każdej postaci, to szajs, nie ma to jak oświetlenie wyładowcze, a do domu najlepszymi lampami wyładowczymi są świetlówki pod każdą postacią, tak więc kompakty to dobre wyjście, ale najlepiej takie, co mają chłodną barwę.
DocBrown
 

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Bartek » 23 grudnia 2008, 21:34

Proponował bym wstawić halogeny z tej samej firmy moc 28w a światło 40stki . :D .lub philipsa :) .



Panie co pan :?:

Przecie to znacznie bardziej energochłonne rozwiązanie niż kompakty. 28W i światło 40-stki to że tak powiem nic szczególnego. Można powiedzieć że taki halogen "Żre za trzech i jeszcze trochę". Ze 4 lata temu kupiłem kompaktowego Philipsa 8W dającego światło 40-stki i mimo intensywnej eksploatacji jeszcze działa. Taki halogen tego nie przeżyje.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Luk » 23 grudnia 2008, 22:11

A kompakty Apollo wkręciłem do oprawy szafkowej w kuchni i kinkietu w dużym pokoju. Bo szkoda, żeby się zmarnowały...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości