świetlówki kompaktowe

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Postprzez Utilizer » 12 czerwca 2017, 13:02

No też tak myślę. Chciał to sobie kupił, ja bym też tego nie kupił bo istotnie szkoda kasy na coś co już nie ma wartości oświetleniowej i kolekcjonerskiej też
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez galad » 12 czerwca 2017, 17:14

Ja tam wolę właśnie takie no namowe kompakty, niż te od wielkich producentów, dlaczego, to proste, nigdy nie wiadomo co w nich siedzi, ani jak świecą, a i ich eksploatacja może przebiegać w ciekawy sposób :lol: Do kolekcji w sam raz takie cudaki.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Lampka » 12 czerwca 2017, 21:41

Apollo tak naprawdę produkuje i zawsze produkowało kompakty w dwóch wersjach jakościowych. Te tanie i marketowe modele, świecące fatalną barwą, były najpopularniejsze, ale były też wersje, świecące dobrą źółtą barwą, np. modele o dużych mocach z gwintem E40, które Apollo wprowadziło jako 1 z pierwszych marek w Polsce. Tak naprawdę wersja 2U też była robiona równolegle w lepszej wersji jakościowej, ale one były trudno dostepne i droższe.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez KelVin » 13 czerwca 2017, 12:25

Niecały rok temu w celach kolekcjonerskich kupiłem świetlówkę kompaktową Osram Duluxstar Mini Twist 20W/865. Na co dzień, w mieszkaniu, były i są zawsze źródła o barwie ciepłej, więc postanowiłem sprawdzić, jak będą wyglądały pomieszczenia w świetle 865 ;)

Opakowanie
Obrazek

Obrazek

Lampa
Obrazek

W akcji
Obrazek

Obrazek

Widmo
Obrazek

Przykładowe zdjęcie czegoś nią oświetlonego
Obrazek

Moja opinia
Cóż, jak to świetlówka... Widmo okropne - wygląda na to, że między czerwonym a zielonym jest wielka dziura :!: To tylko potwierdza moją tezę, że w porównaniu z obecnymi lampami LED, takie świetlówki już nie mają racji bytu w oświetlaniu mojego mieszkania ;) Zostawię sobie ją jako ciekawostkę.
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez slaweklampy » 14 czerwca 2017, 13:26

Można użyć do oświetlania garażu, piwnicy, warsztatu, itp.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez trojmiejski » 14 czerwca 2017, 13:49

KelVin napisał(a):To tylko potwierdza moją tezę, że w porównaniu z obecnymi lampami LED, takie świetlówki już nie mają racji bytu w oświetlaniu mojego mieszkania ;) Zostawię sobie ją jako ciekawostkę.

Osram wypuścił LEDy na trzonek E27 o barwie 865 dające 1500lm, ostatnio kupiłem taki wynalazek i wkrótce wrzucę stosowne zdjęcia, lecz za to nie mam pod ręką kompakta 865 dla porównania.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez KelVin » 14 czerwca 2017, 16:14

Nie tylko Osram, ale też sporo innych producentów - Philips, Spectrum i pewnie coś innego też by się znalazło ;) Tym bardziej nie będę sobie świecić tą świetlówką ;) Zostanie jako eksponat, jak zechcę sobie przypomnieć kompaktowe światło, to ją włączę :D
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Lampka » 14 czerwca 2017, 22:26

Źródła światła w barwie dziennej (około 6500K) stają się ostatnio coraz popularniejsze na naszym rynku - dawniej zdobycie dziennego kompakta było możliwe jedynie przy okazji wizyty na bardziej wypasionym bazarze. Osram to już w ogóle słynął powszechnie z lamp świecących w cieplejszych barwach.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez trojmiejski » 14 czerwca 2017, 22:39

Mięsny kompakt:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: świetlówki kompaktowe

Postprzez Lampka » 14 czerwca 2017, 22:45

Omegi, które ja spotykałem świeciły całkiem przyzwoicie i nawet miały ciepły zapłon. Z tym, że elektronika lubiła w nich padać.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości