Świetlówki T12

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Świetlówki T12

Postprzez Pablo » 23 lipca 2017, 13:58

Pablo napisał(a):Tak, a ja kupowałem z ojcem w 2008 roku Piły 20W za 3zł z groszami ;)


KaszeL napisał(a):Tak? A ile miałeś wtedy lat? 4?


Pablo napisał(a):5 ;)
Ale tata mi tak powiedział, to nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć.


KaszeL napisał(a):No, nie ma też powodu nie wierzyć innym forumowiczom którzy sami pamiętają te czasy :) Ja również pamiętam jak T12 były w sklepach ale nigdy za 3pln.

Aha, bo jak u was cena była taka, to u mnie nie mogła być inna ;) Ciekawa logika ;)
Pablo
 

Re: Świetlówki T12

Postprzez KaszeL » 23 lipca 2017, 13:59

Pablo napisał(a):Aha, bo jak u was cena była taka, to u mnie nie mogła być inna ;) Ciekawa logika ;)


Nie no pewnie. U nas były po 10 a u Ciebie za 30% ceny. Aż dziw bierze, że ktoś nie kupił ciężarówki świetlówek u was, i nie sprzedawał u nas.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T12

Postprzez Pablo » 23 lipca 2017, 14:00

KaszeL napisał(a):
Pablo napisał(a):Aha, bo jak u was cena była taka, to u mnie nie mogła być inna ;) Ciekawa logika ;)


Nie no pewnie. U nas były po 10 a u Ciebie za 30% ceny. Aż dziw bierze, że ktoś nie kupił ciężarówki świetlówek u was, i nie sprzedawał u nas.

Dobrze, Panie wszechwiedzący ;) Cofam wszystko, by Ty i tak spróbujesz to zrobić tak, aby było, że Tylko Ty masz rację ;)
Pablo
 

Re: Świetlówki T12

Postprzez KaszeL » 23 lipca 2017, 14:05

Pablo napisał(a):Dobrze, Panie wszechwiedzący ;) Cofam wszystko, by Ty i tak spróbujesz to zrobić tak, aby było, że Tylko Ty masz rację ;)


Nie przesadzasz aby? Tutaj raczej powszechnie wiadomo, że Ty chciałbyś wszystko kupić za grosze ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T12

Postprzez Pablo » 23 lipca 2017, 14:10

KaszeL napisał(a):
Pablo napisał(a):Dobrze, Panie wszechwiedzący ;) Cofam wszystko, by Ty i tak spróbujesz to zrobić tak, aby było, że Tylko Ty masz rację ;)


Nie przesadzasz aby? Tutaj raczej powszechnie wiadomo, że Ty chciałbyś wszystko kupić za grosze ;)

a kto by nie chciał kupić jak najtaniej? Jeżeli mogłem kiedyś w sklepie kupić T12 20W za 3zł, a w innym za 6 i więcej, to ja nie jestem takim debilem, jak Ty uważasz, żeby kupować to samo drożej... :roll:
Pablo
 

Re: Świetlówki T12

Postprzez KaszeL » 23 lipca 2017, 14:16

Nie chodzi mi o to, chodzi o ciągłe jęczenie wszędzie że coś jest za drogo. Ludzie do mnie piszą, że gitarę zawracasz wszystkim do okoła chcąc coś tam kupić - zazwyczaj za bezcen.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T12

Postprzez toomm40 » 23 lipca 2017, 19:57

Pablo napisał(a):a kto by nie chciał kupić jak najtaniej? Jeżeli mogłem kiedyś w sklepie kupić T12 20W za 3zł, a w innym za 6 i więcej, to ja nie jestem takim debilem, jak Ty uważasz, żeby kupować to samo drożej... :roll:


Paweł, pamiętaj,że te świetlówki T12 nie są już wiele lat produkowane. wszystkie egzemplarze,które dziś są jeszcze w sprzedaży , pochodzą ze starych zapasów. czasami różne hurtownie czy firmy wyprzedają je tanio, a czasami prywatne osoby drożej, jako że jest to produkt już niedostępny w detalicznej sprzedaży w sklepach.im mniej czegoś na rynku-tym będzie droższe,mimo,że jakość tych rur jest dalej taka, jaka była , czyli jest to dzisiaj już światełko z niższej-jeśli nie najniższej półki .
ja miałem rury T12 po 5 zł - i też było Ci za drogo , z 10 razy zamawiałeś różne kompilacje T12-stek i jak na razie nic nie kupiłeś.

a teraz wyobraź sobie,że ktoś wyciąga karton Telamów gdzieś między 1962-66 roczniki , i za ile byś chciał ? na takie coś cena 20 -30 zł za sztukę to nic wielkiego- bo to już naprawdę unikat na rynku , dla koneserów i kolekcjonerów. a gdybyś tak znalazł LRF-a albo LR-a 2000W ? Polam rocznik ' 70, albo Telam' 60 ? myślę ,że gdyby był do kupienia za 100 zł , to tak, jakby sobie kupić loda za 4 zł na spacerze niedzielnym.ale to wszystko jest dla chcących i prawdziwych pasjonatów.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Farel03 » 23 lipca 2017, 20:08

Na eBay trwa aukcja z rurami T17 82w w barwie dziennej. Cena za sztukę to 169,95$ co daje około 620zł/sztuka :P . Na amerykańskim oświetleniu się nie znam zbyt dobrze, ale generalnie wszystkie naprawde stare i zabytkowe artykuły oświetleniowe osiąga tam takie ceny
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Whites86 » 23 lipca 2017, 20:17

Farel03 napisał(a):Na eBay trwa aukcja z rurami T17 82w w barwie dziennej. Cena za sztukę to 169,95$ co daje około 620zł/sztuka :P . Na amerykańskim oświetleniu się nie znam zbyt dobrze, ale generalnie wszystkie naprawde stare i zabytkowe artykuły oświetleniowe osiąga tam takie ceny

link ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Świetlówki T12

Postprzez Farel03 » 23 lipca 2017, 20:33

Linku nie posiadam. Wiem o niej z tego zdjęciaObrazek
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości