Świetlówka Aperture

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Świetlówka Aperture

Postprzez lampa123 » 28 grudnia 2008, 20:30

Na stronie http://www.zdroweoswietlenie.pl znalazłem ciekawą świetlówkę.
Zastanawiam się czy ona naprawdę tak wygląda ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez KaszeL » 28 grudnia 2008, 20:52

Wygląda jak specjalna świetlówka z kserokopiarki.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez LUMILUXDELUXE » 18 lutego 2009, 19:41

To jest świetlówka z wewnętrznym odbłyśnikiem, która nie wysyła światła do góry, dzięki czemu świeci podwójnie silnym strumieniem świetlnym w dół, troche prostacka definicja, ale chyba trafna :) dodam że philips już chyba nie robi 8W i 13W tego typu
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez Barti » 25 listopada 2018, 13:59

lampa123 napisał(a):Na stronie http://www.zdroweoswietlenie.pl znalazłem ciekawą świetlówkę.
Zastanawiam się czy ona naprawdę tak wygląda ;)


Przepraszam, że "odkopuję" tak stary wątek, ale chcę zakomunikować, że tak, ta świetlówka tak właśnie wygląda. :D
Ja zakupiłem sobie niedawno właśnie taką świetlówkę, w wersji T5 8W. Kupiłem ją właśnie w wyżej wymienionym sklepie internetowym.
Świetlówka ta wygląda bardzo interesująco. Nigdy wcześniej takowej nie widziałem. Świeci ona w ten sposób, że jej luminofor na zewnątrz daje dość słabe światło, natomiast ten sam luminofor świeci bardzo, ale to bardzo mocno, wręcz oślepiającym blaskiem, "do środka" świetlówki, co jest widoczne właśnie przez ten przezroczysty "pasek".
Co ciekawe, w świetlówce tej, podczas jej pracy nie jest w ogóle widoczna charakterystyczna, niebiesko-fioletowa poświata, jaką widać podczas pracy całkowicie przezroczystej świetlówki bakteriobójczej, emitującej promieniowanie UV-C. Wynika to zapewne z tego, że tak mocne światło z tego luminoforu po prostu "przebija" tę poświatę i przez to w ogóle jej nie widać.
Barti
 
Posty: 9
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 listopada 2018, 17:42

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez lumix26 » 29 listopada 2018, 18:08

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez slaweklampy » 30 listopada 2018, 08:45

Dlaczego te świetlówki w Europie występują tylko w wersji T5?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez Barti » 8 grudnia 2018, 14:27

Ja jestem ciekaw, do czego w ogóle wykorzystuje/wykorzystywało się tego typu świetlówki?
Ja nigdy wcześniej takich nie widziałem. Nigdzie, w żadnej oprawie... :?
Czy te świetlówki są jeszcze przez firmę Philips produkowane?
Co ciekawe, praktycznie poza tym jednym sklepem internetowym, nigdzie indziej w Polsce chyba ich nie ma. :roll:
Barti
 
Posty: 9
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 listopada 2018, 17:42

Re: Świetlówka Aperture

Postprzez Lampka » 29 grudnia 2018, 01:39

Akurat ten sklep internetowy słynie z różnych ciekawostek, których normalnie w większości sklepów raczej nie ma. Na przykład swego czasu dało sie u nich kupić magnetyczne kompakty Narva Prisma, produkowane znacznie dłużej niż Philips SL*. Na stronce są jeszcze ich fotki, ale już dawno się wyprzedały i raczej już ich nie będzie.
Świetlówki miniaturowe reflektorowe produkował nawet nasz Polam, choc nie jestem pewny czy nie były to jakies wersje specjalistyczne. Raz w zyciu widziałem taką na żywo, ale było to już bardzo dawno i nie widziałem niestety jej w akcji. Pamiętam że nie miała żadnych opisów i była długości 13stki.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron