Świetlówki akwarystyczne

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Świetlówki akwarystyczne

Postprzez LUMILUXDELUXE » 18 lutego 2009, 19:37

Piszcie wszystko na ten temat. Wie ktoś, gdzie można kupić świetlówkę aqua sky 8W? (Philips). Jest to barwa 965, ciekawe czym różni się od zwykłych TL-D 90 De Luxe 965. Ma ktoś z Was w domu taką?
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez Bartek » 19 lutego 2009, 21:08

Ja mam akwarium 45l oświetlone świetlówką 8W/640 i nie jest źle.
Jest to barwa 965

Prawdopodobnie tym, że ma jakieś pasma "wspomagające" roślinność. Ale to nic nie warte moim zdaniem - jak się ma miękką wodę to wszystko będzie rosło nawet przy zastosowaniu standardowych żarówek. Jak woda jest do kitu to choćby nie wiem jakie świetlówki stosować, to rosnąć będą co najwyżej glony i ewentualnie kryptokoryna.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez Bartek » 19 lutego 2009, 21:09

Bartek napisał(a):Ja mam akwarium 45l oświetlone świetlówką 8W/640 i nie jest źle.
Jest to barwa 965

Prawdopodobnie tym, że ma jakieś pasma "wspomagające" roślinność, a przede wszystkim ceną :twisted: . Ale to nic nie warte moim zdaniem - jak się ma miękką wodę to wszystko będzie rosło nawet przy zastosowaniu standardowych żarówek. Jak woda jest do kitu to choćby nie wiem jakie świetlówki stosować, to rosnąć będą co najwyżej glony i ewentualnie kryptokoryna.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez Whites86 » 19 lutego 2009, 21:20

Bartek napisał(a):Ja mam akwarium 45l oświetlone świetlówką 8W/640 i nie jest źle.
Jest to barwa 965

Prawdopodobnie tym, że ma jakieś pasma "wspomagające" roślinność. Ale to nic nie warte moim zdaniem - jak się ma miękką wodę to wszystko będzie rosło nawet przy zastosowaniu standardowych żarówek. Jak woda jest do kitu to choćby nie wiem jakie świetlówki stosować, to rosnąć będą co najwyżej glony i ewentualnie kryptokoryna.

niestety niezgadzam sie odpowiednie źródlo światla ma znaczenie owszem PH i twardosc wody równiez, wstaw sobie zwykła żarówke zobaczysz jak szybko beda rosnąć glony ;) swietlówki akwarystyczne projektowane sa tak by to zjawisko wyeliminowac do minimum, 640 to zła barwa jak na akwarium do tego najlepiej nadaja się swietlówki od 6000K wzwyż
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez LUMILUXDELUXE » 20 lutego 2009, 14:56

Ja tak naprawdę szukam tej świetlówki (8W/965 Aqua Sky) bo jak na pięciopasmówkę ma bardzo wysoki strumień świetlny (410lm) i świetnie się nadaje do oświetlania miejsc pracy (tak przypuszczam, ale nie jestem pewien). Bardzo ciężko dostać miniaturki T5 w barwach dziennych i z Ra > 80, osram produkuje 954 ale świecą słabo i mają cieplejszą barwę niż typowe daylight. Narva właśnie przestała produkować wszystkie miniatorowe trójpasmówki, a Philips robił (już nie robi) jedynie 865 wyposażone w wewnętrzny odbłyśnik (drogie!).
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez Bartek » 20 lutego 2009, 20:00

Sklepy zoologiczne w centrach handlowych (w "kicimentach" o takowe trudno). Tam na pewno takowe znajdziesz.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez LUMILUXDELUXE » 20 lutego 2009, 20:09

Bartek napisał(a):Sklepy zoologiczne w centrach handlowych (w "kicimentach" o takowe trudno). Tam na pewno takowe znajdziesz.


Ok Dzięki :)) spróbuję
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez Michal » 20 lutego 2009, 22:16

LUMILUXDELUXE napisał(a):Ja tak naprawdę szukam tej świetlówki (8W/965 Aqua Sky) bo jak na pięciopasmówkę ma bardzo wysoki strumień świetlny (410lm) i świetnie się nadaje do oświetlania miejsc pracy (tak przypuszczam, ale nie jestem pewien). Bardzo ciężko dostać miniaturki T5 w barwach dziennych i z Ra > 80, osram produkuje 954 ale świecą słabo i mają cieplejszą barwę niż typowe daylight. Narva właśnie przestała produkować wszystkie miniatorowe trójpasmówki, a Philips robił (już nie robi) jedynie 865 wyposażone w wewnętrzny odbłyśnik (drogie!).

Widziałem pełną gamę mocy takich akwarystycznych świetlówek w sklepie zoologocznym chyba o nazwie Eukanuba.
P.S Lumilux de luxe to zastrzeżony znak towarowy firmy Osram :mrgreen: ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez lampa123 » 20 lutego 2009, 22:44

Michal napisał(a):P.S Lumilux de luxe to zastrzeżony znak towarowy firmy Osram :mrgreen: ;)

Nie zrobią Ci nic dopóki nie wypuścisz komercyjnego produktu o takiej nazwie.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Świetlówki akwarystyczne

Postprzez LUMILUXDELUXE » 24 lutego 2009, 15:54

Michal napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):Ja tak naprawdę szukam tej świetlówki (8W/965 Aqua Sky) bo jak na pięciopasmówkę ma bardzo wysoki strumień świetlny (410lm) i świetnie się nadaje do oświetlania miejsc pracy (tak przypuszczam, ale nie jestem pewien). Bardzo ciężko dostać miniaturki T5 w barwach dziennych i z Ra > 80, osram produkuje 954 ale świecą słabo i mają cieplejszą barwę niż typowe daylight. Narva właśnie przestała produkować wszystkie miniatorowe trójpasmówki, a Philips robił (już nie robi) jedynie 865 wyposażone w wewnętrzny odbłyśnik (drogie!).

Widziałem pełną gamę mocy takich akwarystycznych świetlówek w sklepie zoologocznym chyba o nazwie Eukanuba.
P.S Lumilux de luxe to zastrzeżony znak towarowy firmy Osram :mrgreen: ;)


Ale mój nick nie jest na sprzedaż :)
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Następna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości