Świetlówki T5 gorszych firm

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Świetlówki T5 gorszych firm

Postprzez LUMILUXDELUXE » 30 maja 2009, 08:07

Zakupiłem "Chińską" belkę na świetlówkę T5 28W (producent: Karko) i jestem ciekaw ile przetrwa sama belka, i świetlówka. Świetlówka (też marki Karko) świeci ładnie barwą 827, nie ma żadnego oszustwa w oddawaniu barw. Czy ktoś z Was też używa podobnych opraw? Jakie macie z nimi doświadczenia? Jestem też ciekaw, czy świetlówki T5 mniej znanych producentów też charakteryzują się mniejszą ilością rtęci dzięki powłoce zapobiegającej jej ubytkom, oraz tak wysoką trwałość jak Osram i Philips. Belka oczywiście ma zapłon zimny. Da się jakoś go przerobić na ciepły?
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Świetlówki T5 gorszych firm

Postprzez KaszeL » 30 maja 2009, 12:21

Ja mam Karko w wersji 8W. Używam jej w zasadzie tylko do zabawy, podobnie ze świetlówką. Statecznik w mojej wersji ma semi-ciepły start - to dobrze. Z tego co wiem, to Karko to polska firma, ktoś po prostu dla nich to produkuje.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T5 gorszych firm

Postprzez LUMILUXDELUXE » 30 maja 2009, 18:32

KaszeL napisał(a):Ja mam Karko w wersji 8W. Używam jej w zasadzie tylko do zabawy, podobnie ze świetlówką. Statecznik w mojej wersji ma semi-ciepły start - to dobrze. Z tego co wiem, to Karko to polska firma, ktoś po prostu dla nich to produkuje.


Myślę, że w Chinach choć nie ma na to dowodu
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Świetlówki T5 gorszych firm

Postprzez KaszeL » 30 maja 2009, 19:07

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Karko to polska firma, dokładnie do Karko sp. j. ich dane powinieneś mieć napisane na oprawie. Kto to produkuje, tego nie wiem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości