Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez mariano » 17 sierpnia 2009, 17:36

andrzejlisek napisał(a):Ciekawe, ile takie coś będzie kosztować za kilka lat: http://allegro.pl/item710566432_swietlo ... owosc.html


takie swietlówki sa zamontowane w Tesco w ladach chlodniczych w Wielkiej Brytani mieszkam tu juz troche i zawsze to tego sklepu chodze na zakupy.Dotychczas byly tam zwykle swietlówki, a jakies 3 miesiace temu zauwazylem wlasnie ta zmiane, w ich miejsce zalozono takie jak te na allegro. Mysle, ze takie swietlówki diodowe pasuja do takich lad chlodniczych, poniewaz panuje tam temperatura ok. zera a swietlówki w takiej temperaturze zawsze nie osiagaja pelnej mocy i lekko migocza.
Moje wrazenie? Daja moze ostrzejsze i zimniejsze swiatlo, ale nie jest zbyt za jasno.
mariano
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 16:04

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez andrzejlisek » 17 sierpnia 2009, 17:54

Wysłałem do sprzedawcy pytanie, tak z ciekawości, czy te "świetlówki" diodowe zasila się przez statecznik (chodzi o zwykły, magnetyczny dławik) czy bez niego. Odpisał, że podłącza się bezpośrednio do 230V i muszą być inne oprawki, bo zwykłe do T8 nie pasują. Z tymi oprawkami to trochę dziwne. Para oprawek do tej lampy to 12 zł.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 22 sierpnia 2009, 23:39

CDM napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a): Do do świetlówek, ciekawe czy wycofają także świetlówki miniaturowe 765 i 640, i jeśli tak, czy wreszcie pojawią się 8W/865 oraz 4W/840 i 6W/840...

Bardzo dobre i ciekawe pytanie... Ale skoro robią od lat już 827, to z tymi też chyba nie będzie problemu...Chociaż wydaje mi się,że to zalecenie będzie dotyczyło tylko rur T8, świetlówki miniaturowe nie są aż tak popularne, jak zwykłe. A teraz , skoro Philips chce przestać produkować rury standardowe, w hurtowniach pojawią się zapewne na szerszą świetlówki OSRAM, Neolux , Polylux,czyli firm, które raczej nie zakończą produkcji zwykłych świetlówek, więc kto wie, czy Philips nie ukręci bata na samego siebie...


Mi się wydaje że jednak wycofają całkowicie zwykłe luminofory, jest to kwestia unowocześnienia linii produkcyjnej. Pewnie zlecą produkcję miniaturek jakiejś chińskiej firmie. Przypominam że obecnie są one MADE IN POLAND :) Wygląda na to że umrze marka PIŁA.
Masz rację, Philips strzela sobie w stopę.
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 23 sierpnia 2009, 10:03

z tego co widze osram przesniosl produkje TL/TLD 40W/36W 640/765 poza granice unii do rosji ;) i pewnie bedzie je produkowal nadal puki będzie na nie popyt , w przeciwienstwie do philipsa, mysle ze wlasnie osram dobrze wykombinowal, bo poco przerywac produkcje czegos co nadal schodzi ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 23 sierpnia 2009, 12:28

Whites86 napisał(a):z tego co widze osram przesniosl produkje TL/TLD 40W/36W 640/765 poza granice unii do rosji ;) i pewnie bedzie je produkowal nadal puki będzie na nie popyt , w przeciwienstwie do philipsa, mysle ze wlasnie osram dobrze wykombinowal, bo poco przerywac produkcje czegos co nadal schodzi ?


Zgadza się. Chyba że Philips ma wtyki w Unii. Ta może w końcu wprowadzić kolejną dyrektywę która np. zakaże produkcji świelówek o Ra<80
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 23 sierpnia 2009, 12:35

LUMILUXDELUXE napisał(a):
Whites86 napisał(a):z tego co widze osram przesniosl produkje TL/TLD 40W/36W 640/765 poza granice unii do rosji ;) i pewnie bedzie je produkowal nadal puki będzie na nie popyt , w przeciwienstwie do philipsa, mysle ze wlasnie osram dobrze wykombinowal, bo poco przerywac produkcje czegos co nadal schodzi ?


Zgadza się. Chyba że Philips ma wtyki w Unii. Ta może w końcu wprowadzić kolejną dyrektywę która np. zakaże produkcji świelówek o Ra<80

musieli by tez zakazac ich sprzedazy i sprowadzania z poza unii a na to by sie chyba niezgodzili zagraniczni importerzy tego sprzętu :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 23 sierpnia 2009, 12:41

Whites86 napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):
Whites86 napisał(a):z tego co widze osram przesniosl produkje TL/TLD 40W/36W 640/765 poza granice unii do rosji ;) i pewnie bedzie je produkowal nadal puki będzie na nie popyt , w przeciwienstwie do philipsa, mysle ze wlasnie osram dobrze wykombinowal, bo poco przerywac produkcje czegos co nadal schodzi ?


Zgadza się. Chyba że Philips ma wtyki w Unii. Ta może w końcu wprowadzić kolejną dyrektywę która np. zakaże produkcji świelówek o Ra<80

musieli by tez zakazac ich sprzedazy i sprowadzania z poza unii a na to by sie chyba niezgodzili zagraniczni importerzy tego sprzętu :roll:


Ja myślę że wtedy zagraniczni importerzy z pewnością przestawią się na trójpasmówki
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 23 sierpnia 2009, 12:43

LUMILUXDELUXE napisał(a):Ja myślę że wtedy zagraniczni importerzy z pewnością przestawią się na trójpasmówki

cokolwiek się niestanie napewno bedzie podwyzka cen :evil: bo trójpasmówki są drozsze i to sporo
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 25 sierpnia 2009, 04:43

Whites86 napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):Ja myślę że wtedy zagraniczni importerzy z pewnością przestawią się na trójpasmówki

cokolwiek się niestanie napewno bedzie podwyzka cen :evil: bo trójpasmówki są drozsze i to sporo


Zależy. Jakby przeliczyć ich trwałość ekonomiczną, różnica nie jest duża. Na przykład Piła 36W. Po 5000h należałoby ją wymienić - kosztuje 3,50. Osram 36W/865 - prześwieci ok. 13000h czyli prawie trzy razy tyle i dokładnie trzy razy tyle kosztuje. Czyli różnica jest niewielka
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 25 sierpnia 2009, 11:41

to wszystko jest robione tylko poto by ktos na tym zarobil ;) niewierze w to ze oni az tak sie przejmują tym ze ludzie uzywaja 765 zamiast 965, tu chodzi tylko o zyski, wiedzą dobrze ze gdy wycofają standardowe świetlówki ludzie beda musieli kupowac te droższe..
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości