Przeróbka świetlówek na długowieczne.

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Przeróbka świetlówek na długowieczne.

Postprzez Kwazor » 17 maja 2010, 17:54

Własnie mam dla was zagadke :

Producent : Piła
Moc 18W
Czas eksploatacji 1.5 roku
Ilosc zapaleń : X

To to jest zagadka dla was :
11170

Ile ta lampa ma za sobą zapaleń ?

Temat pozniej zostanie zmieniony na inny narazie jest to jako zagadka ...
Ostatnio edytowano 19 maja 2010, 10:27 przez Kwazor, łącznie edytowano 1 raz
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Zagadka dla was...

Postprzez arw » 17 maja 2010, 17:58

Strzelam:
- jedno.

Choć oprawa nie wyglada na taką, w ktorej miałaby zapalone swiatlo przez caly czas
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Zagadka dla was...

Postprzez max » 17 maja 2010, 18:05

Pewnie 666 :twisted: a na serio była zapalana codziennie raz na pewien czas a zdarzało się czasem zapalić ją dwa razy, czyli tyle gdzieś wyjdzie. Widziałem rury, które tak świeciły i wyglądały podobnie. Czy to jest warm white?
max
 

Re: Zagadka dla was...

Postprzez Utilizer » 17 maja 2010, 18:47

około 500
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Zagadka dla was...

Postprzez andrzejlisek » 19 maja 2010, 09:44

Strzelam: 1000
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Zagadka dla was...

Postprzez Kwazor » 19 maja 2010, 10:26

No dobra powiem tak blisko był MAX... swietlówka zapalana codziennie nawet czasami po 3 razy na kilka minut a czasami sekund)

Tylko wiecie ja wyglada swietlówka z z 3/4 takiego przebiegu ? :
Prosze :
11179
Philips 13W...

Teraz wyjasniam cała sprawe... świetlówka jest przerobiona na zapłon na ciepło i ma wymieniony kondesator zapłonowy z 2.2nF na 1.5nF i dołożony zespół pozystora PTC wraz z zintegrowanym kondesatorem ( około 6-8nf)

Tak wygladał Philips 13W z takim samym przebiegiem po przeróbce na ciepło( obudowa od piły ;) ) :

11180

I tez pracował w tym samym pomieszczeniu ( kuchnia) i przebieg gdzies tez 1.5 roku

Wiec panowie macie odpowiedz ze świetlówki to nie badziew gdzie szybko padaja elektrody tylko brak ZAPŁONU NA CIEPŁO

A dokładniej tego małego elementu :
11181
Pozystor PTC który w stanie na zimno ma 220R.
Lepszyb bezsensem jest to ze fabryxcznie na płycie jest miejsce na ten element !! on w hurcie kosztuje grosze ale co producentowi z świetlówki która bedzie działac 10 lat ? NIC... ale dla srodowiska to juz nie tak prosto i dla zakładów utylizacji....

Wiec to jest odpowiedź na temat : Świetlówki to PIC na WODE ( tak jesli kupuje sie g... )
Co ciekawe Osramy tez maja PTC ale maja za mały kondesator szegegowy i zapłonu na ciepło prawie nie ma.... ( widze po osramie 23W który po roku juz jest czarny a zapaleń ma moze z 200 ? )
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Przeróbka świetlówek na długowieczne.

Postprzez slaweklampy » 19 maja 2010, 15:15

Niedawno stuningowałem w ten sposób świetlówkę Kanlux 9W. Bardzo ładnie zapala na ciepło.

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Przeróbka świetlówek na długowieczne.

Postprzez qba » 16 czerwca 2010, 17:23

Specjalnie tego elementu nie montują, żeby świetlówki świeciły krócej niż mają to napisane na opakowaniu i ludzie więcej kasy wydawali.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Przeróbka świetlówek na długowieczne.

Postprzez max » 16 czerwca 2010, 18:19

Osram mini twist - takie malutkie z cienką rurką moc 5w, 8w, 11w mają to coś. Zapalałem je u pokemona i myślałem że świetlówka jest popsuta. Zapaliła się dopiero po 3s. Ze względu na to że jest mała słabo widać jak świecą skrętki. Po 3s świeciła ale nie cała dopiero po 1min. gdzieś świeci cała z pełną jasnością. Jak się ponownie zapali to niema tego ciepłego startu bo ten element jest rozgrzany. Dodam że teraz przyszły te świetlówki w wersji 840.
max
 

Re: Przeróbka świetlówek na długowieczne.

Postprzez Kwazor » 1 sierpnia 2010, 13:16

Jedna z wielu... przerobionych w moim domu.
Świetlówka 11W Philipsa z klasycznym zapłonem bimetaliczym ( w trzonku lampy) i dławikiem magnetycznym w obudowie wtyczkowej ( producent Aqua EL czyli do akwarium )
A kysz ochydny dławik a kusz ochydny bimetal Witajcie elektroniczny balast i zapłon na ciepło na "raz"
Pozystor z świetlówki ikea/lub Ostam teraz nie pamietam...kondek schowany w głebi troche go tam widać :
14884
No to łogień :
14885
Pełen zapłon :
14886

Świetlówka nie jest nowa ( podejrzewam ze jak ja dostałem miała ze 2 lata ) lepszy numer ze balast jest 13W a pozystor bodajrze od 11W... działa i nic sie nie dzieje...

No i świetowka no name ( kupiona w Lidlu )
14888
Wstawiony "zespoł" pozystora z kondesatorem( szereg). Z swietlówki IKEA 7W
Ogien :
14887

Niestety jak widac ma ona spore zaczernienie pomimo wieku 3 miesiace ( i przerobki na ciepło ) aparat moze tego nie jest w stanie uchwycic ale zaczernienie jest znacznie wieksze ( widoczne jak swietlówka jest zimna i nie ma pełnego rozsyłu światła ) Jeszcze zmniejszył bym kondek głowny zapłonowy bo czasami zapala sie na zimno ( z 2.2nF na 1.5nF )
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Następna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości