Kto tu kogo robi w balona ?

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Kto tu kogo robi w balona ?

Postprzez Michal » 14 lipca 2010, 22:13

CDM napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):
max napisał(a):Pewnie to był philips ze statecznikiem magnetycznym. Migała przed zapłonem?

Nie migała. Było to w kościele w Ustroniu Morskim i lampy zaświecały się nierówno, czyli zapłon jednej wcześniej, drugiej później. W żyrandolu chyba 8 lub 10 świetlówek.
Ja zauważyłem,że świetlówki kompaktowe, skierowane trzonkiem do dołu ,w zimnych pomieszczeniach dużo prędzej dochodziły do pełnego strumienia świetlnego, niż te świecące w dół..

Gdzieś w katalogu jakiejś z firm chyba Philipsa spotkałem nawet zapis,że świetlówka kompaktowa o ile pamiętam SL z trzonkiem w dół może pracować w temp.do -5 st.C a trzonkiem w górę do - 15 st.C.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Kto tu kogo robi w balona ?

Postprzez KaszeL » 14 lipca 2010, 22:28

To powinno być oczywiste. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, zatem świetlówka pracująca trzonkiem w górę nie ogrzewa siebie w żaden sposób.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Kto tu kogo robi w balona ?

Postprzez andrzejlisek » 14 lipca 2010, 23:15

CDM napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):
max napisał(a):Pewnie to był philips ze statecznikiem magnetycznym. Migała przed zapłonem?

Nie migała. Było to w kościele w Ustroniu Morskim i lampy zaświecały się nierówno, czyli zapłon jednej wcześniej, drugiej później. W żyrandolu chyba 8 lub 10 świetlówek.
Ja zauważyłem,że świetlówki kompaktowe, skierowane trzonkiem do dołu ,w zimnych pomieszczeniach dużo prędzej dochodziły do pełnego strumienia świetlnego, niż te świecące w dół..

Wszystkie były (chyba) trzonkiem w dół. Było to lato, więc położenie trzonka chyba nie odgrywało znaczącej roli.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Kto tu kogo robi w balona ?

Postprzez CDM » 15 lipca 2010, 21:45

KaszeL napisał(a):To powinno być oczywiste. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, zatem świetlówka pracująca trzonkiem w górę nie ogrzewa siebie w żaden sposób.
Okii, respect ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości