NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez Kwazor » 6 stycznia 2013, 14:30

Planette ogladajcie
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez lgboguszewski » 6 stycznia 2013, 14:34

Niemam takiej telewizji :cry:
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez Kwazor » 6 stycznia 2013, 15:46

Pierwsze słowa po obejrzeniu : Ja P%%$#%$#@$#$@ ~!

Pierwsza scena :
Małżeństwo i 2 małych dzieci ... spadała im w domu rozgrzana swietlówka kompaktowa...jedna...
Po kilku tygodniach dzieci potraciły włosy i dostawały drgawek.
Wszystko przez pary rtęci ( teoretycznie tak--- niewidomo czy wczesniej dzieciaki nie są obarczone wadą genetyczną--taka informacja tez się pokazała)

Jest informacja o spisku żarówkowym Siemensa i Osrama -- żarówka ma wytrzymać max 1000H pracy..
Jest niejaki Klaus -- nazwiska nie zapamiętałem .. stworzył żarówkę pracującą 150 tysiecy godzin !!
Opatentował je.. starał sie o wykupienie fabryki żarówek..
Dziwnym trafen rozbił się samolotem 4 dni poźniej ( podono za niska pędkośc samolotu) i nie przeżył.. Kto za tym stoi > Traf lub ktoś kto chciał mu pomóc zejść z tego świata...

Mamy obrazki z Brukseli i jak juz wiemy idiotyczne przepisy nt. żarówek..
Ciekawe że mamy tam 22 tysiace euroidiotów i 23 tysiące lobbujacych HIEN !.
Ale kto uczestniczył w przygotowaniach ustawy o świetlówkach : Philips Osram i Greenpeace..
Greenpeace byli tam lalkami w teatrzyku i przytakiwali producentom świetlówek że taakk lepiej i wogóle..
Ciemnej strony czyli utylizacji i składowania juz nie uwzględnili... no bo po co ?

Jest też naukowiec który jest niezależny i wytknał w 1990 roku ( lub 99) że świetlówki maja wady ... coż Greenpeace sie wzburzyło i olało te badania... sprawa przycichła i podczas ustalania nowych przepisów o świetlówkach nikt nie wiedział ( nie chciał wiedzieć) o tym dokumencie...

Mamy fabrykę w Indiach ( ta sam wyprodukowała swietlówke która się zbiła ) z tej fabryki to obraz nędzy i rozpaczy ( wstawie zdjecia ).. Kazdy w tej fabryce mówi że świetlówka zbita jest niegroźna.. niestety jest luminofor łyka rtęć..

Trzeba poszukać filmu : Połmrok rok 1990 Niemcy -- film o świetlówkach !

I mamy recykling w anglii ( tablica na murze firmy jest po Angielsku i Polsku--- tak weźmiemy Polaków bo jak sie potrują to trudno i są tańsi )
Pokaza jest w środku ludzie w pełnym ubiorze ochronnym i maskach p.gaz.
Powoli na taśme kładą ruty T12 kompakty itd -- wszytko na spokojnie i ręcznie..

Dochodzi do spotkania z byłym pracownikiem tej fabryki.. który został zatruty rtęcia... zdjecia pokazują świetlówki bite na hama pył lumikoforu i CAŁKOWITY brak zabezpieczeń... Kilka miesięcy takiej pracy i Zaczerwienione oczy podrażneinia skóry drgawki itd... Jak wczesniej rozmawiał z kierownictwem o szkodliwosci rtęci : Oni mu na to : nie masz sie czym przejmować.... jest nieszkodliwa...

Wielu nieświadomych pracownikó zostało zatrutych..

Ciekawy paradoks : Do dziś dnia nie ma przepisów nt. Składowania odpadów nuklearnych i świetlówek...

Zaraz wrzuce zdjecia..
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez ousd » 6 stycznia 2013, 15:52

Ja niestety rozbiłem 3 razy kompakta i 1 raz termometr rtęciowy i nic mi się nie stało tzn. nie miałem zaczerwienionych oczu ani żadnych objawów
Oczywiście natychmiast sprzątałem po czymś takim ;)
ousd
 

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez Whites86 » 6 stycznia 2013, 15:53

z tymi dziećmi to taka bzdura ze się w pale nie miesci, jeśli miały w ogole takie objawy to z cala pewnoscia nie od tej swietlowki, no chyba ze zlizywaly ja z podłogi...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez ousd » 6 stycznia 2013, 15:59

to ten film jeśli ktoś nie widział:
http://video.anyfiles.pl/%C5%BBar%C3%B3 ... ideo/44994
ousd
 

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez Kwazor » 6 stycznia 2013, 16:02

No to miłego ogladania !

Szkoda że w filmie nie skupili sie na wszytkich sztuczkach w zmniejszaniu trwałosci świetlówek ( zarówki taaak )
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez elek » 6 stycznia 2013, 16:06

Pierwsza scena :
Małżeństwo i 2 małych dzieci ... spadała im w domu rozgrzana swietlówka kompaktowa...jedna...
Po kilku tygodniach dzieci potraciły włosy i dostawały drgawek.
Wszystko przez pary rtęci ( teoretycznie tak--- niewidomo czy wczesniej dzieciaki nie są obarczone wadą genetyczną--taka informacja tez się pokazała)


O ja pier...... :lol: :lol: :lol:

A co do Greenpeace i innych zielonych to powinien być urzędowy nakaz odstrzału takich jednostek bo zagrażają cywilizacji...
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez ousd » 6 stycznia 2013, 16:14

To powinni wycofać wszystkie źródła światła poza żarówkami i halogenami bo nie zawierają rtęci :lol:
ousd
 

Re: NA planett własnie leci film o świetlówkach !

Postprzez Whites86 » 6 stycznia 2013, 17:03

ogladalem ten film, wylaczylem w polowie bo takich bzdur to naprawdę już znieść nie moglem :roll:
w tym filmie nawet padl tekst na poczartku ze ten dom w którym się zbila ta swietlowka nie nadaje się do zamieszkania :shock: normalnie rece opadają, w takim razie mój blok nie powinien się nadawac do zamieszkania a ja sam powinienem już niezyć , ponieważ zbilem 3 termometry rtęciowe z których można by zrobić kilkadziesiąt takich swietlowek w dodatku w kuchni kiedyś skulaly mi się 2 rury T12 i nie dość ze wydostala się rtec to jeszcze masa luminoforu ... i co ? i nic ;]
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Następna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości