Świetlówki T8

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Świetlówki T8

Postprzez PKPENK » 14 stycznia 2018, 14:23

Mało się dzieje ostatnio w temacie kijów.
Osram Cool white :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1127
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: Świetlówki T8

Postprzez Whites86 » 14 stycznia 2018, 14:48

PKPENK napisał(a):Mało się dzieje ostatnio w temacie kijów.
Osram Cool white :

mało się dzieje bo nie są one jakoś szczególnie interesujące
;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Świetlówki T8

Postprzez KaszeL » 14 stycznia 2018, 15:16

Otóż to, na dodatek jest to technologia zdychająca - dawno zastąpione przez T5, a te z kolei zastąpione przez nowsze rozwiązania. Oczywiście są miejsca gdzie świetlówki mają sens, ale głównie jako utrzymanie w ruchu zainstalowanych już opraw. Nowe instalacje mają średni sens z punktu widzenia ekonomicznego :(
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T8

Postprzez Lampka » 14 stycznia 2018, 23:38

Te Osramki trochę juz mają - nadruki bez symbolu kosza i ten styl nadruków wskazują, że pochodzą z lat 1998 - 2005. Na ebonicie jest naskrobana data.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Świetlówki T8

Postprzez zdzichu » 14 stycznia 2018, 23:45

U mnie w domu nadal pozostaje na służbie 14 świetlówek T8 w 8 oprawach i nie zamierzam ich na nic zmieniać, bo dają radę, chyba że zmusi mnie do tego zakończenie ich produkcji ;) Niby ledowe tuby to jest jakiś zamiennik, w sklepie niedaleko mojego domu są takie zastosowane i ich światło nie odbiega jakością od paru świetlówek które jeszcze tam zostały, no ale szkoda wydawać po 40 zł na źródła do garażu i piwnicy, jak można kupić nową świetlówkę za 5 zł.
zdzichu
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 marca 2016, 20:12

Re: Świetlówki T8

Postprzez KaszeL » 15 stycznia 2018, 01:37

Ja masz oprawy i na dodatek w piwnicy/garażu to czemu nie. W takich miejscach to się jeszcze jakoś sprawdza - ale jako nowe instalacje już nie bardzo. Za dużo prądu żre :\
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T8

Postprzez latarnik » 15 stycznia 2018, 12:55

Ja tam mam świetlówki T8 na magnetykach w pomieszczeniach gospodarczych, i poza tym że w zimie są ciemne tuż po starcie, nie mają większych wad. Przede wszystkim, mam świadomość że ta instalacja nie będzie się psuła - nie jak ta potwornie wrażliwa elektronika LED, gdzie ciągłym widmem jest jej przegrzanie... A wymienia się na ogół całą oprawę, nie tylko rurę (rury LED mają niski strumień i nie zamierzam ich stosować)

Do pomieszczeń mieszkalnych rzeczywiście lepiej dać LED ze względu na jakość światła. Jednak trzeba mieć świadomość że żywotność tych (wyłącznie chińskich) źródelek prawdopodobnie jest znacznie niższa niż podają producenci - mam z tym już pewne doświadczenia opisane tu na forum. W połączeniu z wysoką ceną LEDów, nie jestem pewien czy one w ogóle są ekonomicznie opłacalne. Zużywają mniej prądu - ale czy kiedykolwiek się zamortyzują :roll:
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Świetlówki T8

Postprzez KaszeL » 15 stycznia 2018, 16:06

Wszystko postrzegasz przez pryzmat ceny. Co z jakością światła? Ciągłe widmo jest w warunkach domowych w zasadzie nie osiągalne w innych źródłach. Producenci dawno położyli laskę na świetlówki liniowe - ta technologia się już nie rozwija. Kompakty również są w odwrocie. Jak by tak liczyć koszty zakupu, to mogło by się okazać, że nic po za żarówka nie ma ekonomicznego uzasadnienia w cenie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T8

Postprzez Utilizer » 15 stycznia 2018, 16:13

Przecież napisał o jakości światła :P Przy dobrych jakościowo źródełkach na pewno się zamortyzuje ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Świetlówki T8

Postprzez KaszeL » 15 stycznia 2018, 16:30

Napisał, ale ostatnia konkluzja dotyczy jednak kosztów. Daję głowę, że gdyby nie ceny (zakupu), to wszyscy wszędzie świecili by już tylko ledami ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości