Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez LUMILUXDELUXE » 6 lutego 2017, 22:43

Ja z kolei słyszałem, że diody OLED są lepsze, ale to chyba dyskusja do innego wątku. Co do jakości ledowych TUB, zgadzam się. W większości to okropny szajs, który w dodatku zagraża statecznikom magnetycznym (niektóre z nich wymagają go do działania).
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez OUKS340 » 7 lutego 2017, 00:53

trojmiejski napisał(a):O tych lampach plazmowych pierwszy raz słyszę, to coś nowego?

Czyżby znowu powrót do wyładowczego sposobu wytwarzania światła :?: Plazma tylko z tym mi się kojarzy.
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez Lampka » 7 lutego 2017, 18:53

OUKS340 napisał(a):
trojmiejski napisał(a):O tych lampach plazmowych pierwszy raz słyszę, to coś nowego?

Czyżby znowu powrót do wyładowczego sposobu wytwarzania światła :?: Plazma tylko z tym mi się kojarzy.


Tak ;) Ta technologia została opublikowana oficjalnie pierwszy raz jakoś wiosną 2008 roku, czyli już stosunkowo dawno, ale wtedy jak wszystko co nowe, było to drogie i wymagało testów. Teraz ponoć w Niemczech te lampy można juz normalnie kupić, jest kilku producentów, którzy je sprowadzają / produkują. O ile dobrze pamiętam z artykułu, który kiedyś już czytałem, mogą one stanowić ciekawą alternatywę szczególnie do oświetlenia zewnętrznego. Do nas to jeszcze nie dotarło, bo najpierw LEDowe odkrycia muszą się zwrócić producentom, którzy w to zainwestowali :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez trojmiejski » 7 lutego 2017, 20:41

Te lampy plazmowe mają jakąś konkretną nazwę? Gdyż jak w Google się wklepuje plasma lamp to wyskakuje jedynie tradycyjna kula plazmowa.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez Lampka » 8 lutego 2017, 00:20

Jak wpiszesz "oświetlenie plazmowe" to wyskakuje sporo stron, np. tu masz przykład:
http://twojepc.pl/news16554/Wysokowydaj ... zmowe.html

A tu artykuł o lampach siarkowych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lampa_siarkowa
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości