Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez litak1 » 13 marca 2016, 22:49

Whites86 napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):Tego akurat nie mogę ujawnić, z Chin akurat importuje wszyscy, a skoro za 10-15 zł można kupić już żarówki Led dużej mocy,to decyzja jak najbardziej zrozumiała

możesz tylko nie chcesz ;)

A może nazwa nicka nam podpowiada jaki to producent ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez KelVin » 25 marca 2016, 10:51

Według mnie kompakty. Dlaczego? Można już spokojnie kupić LEDy, które je deklasują. Zrobiłem porównanie:
1. LED SpectrumLED 15W (WOJ13113)
2. Kompakt Philips Tornado T2 15W

LED: 1300 lm, które jest jaśniejsze od "setki" Spectrum, piękne, ciągłe widmo. Ra podają na opakowaniu 80, ale wygląda na co najmniej 85. Brak efektu stroboskopowego. Zdjęcie wyszło trochę za bardzo różowe.
Obrazek

Obrazek

Kompakt: 970 lm, oczywiście tuż po starcie znacznie mniej, widmo typowo świetlówkowe. I mam rtęć nad głową!
Obrazek

Wreszcie się rozgrzała.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując, ja już kompaktów nie kupię, a te, co mi zostały, instaluję gdzieś poza mieszkaniem (np. klatka schodowa - sprawdza się - automat schodowy ustawiony na ok. 8 minut).

Oczywiście, każde zdjęcie przedstawiające pomieszczenie robiłem na jednakowych parametrach - ten sam balans bieli, ta sama ekspozycja (t=1/10s ; f/3,4 ; ISO 500)
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez JeD » 25 marca 2016, 12:43

Kompakty to przeżytek, kto uważa inaczej sam siebie oszukuje ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez Beton » 25 marca 2016, 13:04

Dobra, ale pisanie tego wszędzie przypomina mi, jak kilka lat temu byli puszczani w telewizji "czterej pancerni", i przed każdym seansem pan Ogórek musiał zrobić kilkuminutowy wykład, że to, co oglądamy to propaganda i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a tak naprawdę Szarik był psem łańcuchowym sterowanym z KPZR. Już to zostało napisane i nie widzę sensu, żeby teraz wszystkim, którzy jeszcze używają kompaktów je obrzydzać :P
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez litak1 » 25 marca 2016, 14:47

Wygląda na 85 bo sprawdziłem na płycie kompaktowej :P
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez famabud » 25 marca 2016, 15:57

Kompakty tornado od Philipsa mają wyjątkowo paskudne światło, miałem jednego 20W i wykopałem do plafoniery przed klatkę, bo nie szło wytrzymać. :evil:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez KelVin » 25 marca 2016, 16:59

famabud napisał(a):Kompakty tornado od Philipsa mają wyjątkowo paskudne światło, miałem jednego 20W i wykopałem do plafoniery przed klatkę, bo nie szło wytrzymać. :evil:

W dodatku rozgrzewanie zaczyna od ok. 35% strumienia świetlnego :/
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez Luk » 25 marca 2016, 18:51

A u mnie w mieszkaniu już nigdzie nie mam świetlówek kompaktowych ;)
Jedynie w podświetlanym obrazie nad łóżkiem, w oprawie nad biurkiem oraz w podszafkowych oprawach w kuchni mam świetlówki liniowe.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez MercuryFenix » 25 marca 2016, 18:58

Nie ma co ukrywać, świetlówki już nie mają przyszłości ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Które świetlówki najszybciej odejdą do lamusa?

Postprzez JeD » 25 marca 2016, 19:03

Beton napisał(a):Dobra, ale pisanie tego wszędzie przypomina mi, jak kilka lat temu byli puszczani w telewizji "czterej pancerni", i przed każdym seansem pan Ogórek musiał zrobić kilkuminutowy wykład, że to, co oglądamy to propaganda i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a tak naprawdę Szarik był psem łańcuchowym sterowanym z KPZR. Już to zostało napisane i nie widzę sensu, żeby teraz wszystkim, którzy jeszcze używają kompaktów je obrzydzać :P


Mi właśnie dokładnie o to chodzi, by coraz większej ludzi to obrzydzić i pokazać, jak łatwo można mieć lepsze światło.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości