Lampy wyładowcze małej mocy

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Lampy wyładowcze małej mocy

Postprzez amisiek » 15 lipca 2012, 18:42

heh, ale Słońce u nas jest najjaśniejszym źródełkiem światła, więc chyba tak można porównywać. Wiem, jest jeszcze XBO i HBO ale moc nie ta :).
Gdybym doświetlił na światła, byłby tylko dwie plamki, jedna biała (dysk Słońca), druga mniejsza, żółta, podłużna (łuk w jarzniku lampeczki).
Barwa jest 3000K z nieco różowawym zafarbem, typowym dla lamp Philipsa.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy wyładowcze małej mocy

Postprzez Lampka » 16 lipca 2012, 21:34

Ja bym chciał zobaczyć np. sodę o mocy bliskiej 1w lub 3w. To by mogło świetnie posłużyć za oświetlenie dekoracyjne, podobnie, jak są świetlówki o mocy 1w :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy wyładowcze małej mocy

Postprzez litak1 » 16 lipca 2012, 21:52

Lampka napisał(a):Ja bym chciał zobaczyć np. sodę o mocy bliskiej 1w lub 3w. To by mogło świetnie posłużyć za oświetlenie dekoracyjne, podobnie, jak są świetlówki o mocy 1w :)

To byłby niezły okaz, ale nikt tego nie robi bo można wykonać neonówkę która jest dużo prostsza i praktyczniejsza (brak długiego rozgrzewania, duża trwałość) a światełko ma podobne ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy wyładowcze małej mocy

Postprzez Lampka » 16 lipca 2012, 21:59

Jakbym miał możliwości, to bym sam taką zrobił, ale to trzeba mieć komponenty. Ja niedawno kupiłem sobie stanowisko próżniowe do produkcji neonów, ale jeszcze nie znalazłem nikogo, kto mógłby mi pomóc w jego obsłudze (faktem jest, że też mało szukałem, bo z czasem ostatnio stoję kiepsko).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy wyładowcze małej mocy

Postprzez litak1 » 16 lipca 2012, 22:03

Lampka napisał(a):Jakbym miał możliwości, to bym sam taką zrobił, ale to trzeba mieć komponenty. Ja niedawno kupiłem sobie stanowisko próżniowe do produkcji neonów.

No to myślę że coś podziałasz bo to ciekawa sprawa(jakieś wyładowania w gazach itp) :shock: :D
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy wyładowcze małej mocy

Postprzez amisiek » 16 lipca 2012, 22:35

Lampka napisał(a): kupiłem sobie stanowisko próżniowe do produkcji neonów, ale jeszcze nie znalazłem nikogo, kto mógłby mi pomóc w jego obsłudze (faktem jest, że też mało szukałem, bo z czasem ostatnio stoję kiepsko).

Napisz do Alka. On się zna na lampach i próżni. O neonach też sporo wie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości