Napięcie pracy lamp

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez litak1 » 18 listopada 2013, 11:09

Ale tutaj mielibyśmy zagwozdkę co jej jest ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez Lampka » 18 listopada 2013, 20:13

Volt napisał(a):Nie zwróciłem uwagi na to czy się nagrzał, ale przy takim prądzie na pewno. Też mnie się wydaje, że jest uszkodzona. Świeci dużo słabiej, a z tego co pamiętam nówki sztuki dawały od samego początku żywotności pełną moc świetlną. Mam w piwnicy jeszcze ze dwie sztuki nówki więc w najbliższym czasie je sprawdzę i zrobię pomiary.


Spróbuj ją poświecić dłużej, ewentualnie dodać jakiś element, który nieco ograniczy prąd, ale może trzeba, żeby poświeciła i dopiero po czasie może jej parametry się ustabilizują. Swoją drogą ciekawa sztuka. Mnie zawsze interesują takie sztuki, które działają w jakiś inny sposób, niż większość.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez Volt » 20 listopada 2013, 17:59

Nic z tego Lampka. Grzałem ją. Jej parametry utrzymują się cały czas na tym samym poziomie. Gdyby pochodziła więcej niż godzinkę ... dławik spaliłby się. A sama lampa jest bardzo gorąca. Wydaje mi się, że do bańki (balona) dostało się powietrze i jarznik nie jest izolowany. Podczas gdy ją wyłączam jarznik momentalnie stygnie. Bardzo szybko przestaje się żarzyć w porównaniu do innych dobrych lamp gdzie jarznik jeszcze jakiś czas żarzy się.
Lampa jest uszkodzona. Nowa. Nieużywana. Kupiłem ją 3 lata temu. Niestety. Już nie mogę jej wymienić na sprawną. Nauczka, by każdą kupioną lampę dobrze sprawdzić a najlepiej zrobić jej pomiary.
gg 692361
Avatar użytkownika
Volt
 
Posty: 62
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 czerwca 2012, 23:12

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez Elektroservice » 20 listopada 2013, 21:24

Goły jarznik normalnie świeci - coś musi być z gazem w samym jarzniku.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez Lampka » 20 listopada 2013, 22:49

Volt napisał(a):Nic z tego Lampka. Grzałem ją. Jej parametry utrzymują się cały czas na tym samym poziomie. Gdyby pochodziła więcej niż godzinkę ... dławik spaliłby się. A sama lampa jest bardzo gorąca. Wydaje mi się, że do bańki (balona) dostało się powietrze i jarznik nie jest izolowany. Podczas gdy ją wyłączam jarznik momentalnie stygnie. Bardzo szybko przestaje się żarzyć w porównaniu do innych dobrych lamp gdzie jarznik jeszcze jakiś czas żarzy się.
Lampa jest uszkodzona. Nowa. Nieużywana. Kupiłem ją 3 lata temu. Niestety. Już nie mogę jej wymienić na sprawną. Nauczka, by każdą kupioną lampę dobrze sprawdzić a najlepiej zrobić jej pomiary.


Jakby ci zbywała, to chętnie przyjmę ;) Ja lubię takie "dziwnie" działające przypadki.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez Volt » 21 listopada 2013, 16:05

Lampka, ta lampa jest już Twoja. Na Mikołajki będziesz już ją mieć :D
gg 692361
Avatar użytkownika
Volt
 
Posty: 62
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 czerwca 2012, 23:12

Re: Napięcie pracy lamp

Postprzez Lampka » 21 listopada 2013, 19:14

Volt napisał(a):Lampka, ta lampa jest już Twoja. Na Mikołajki będziesz już ją mieć :D


Dzięki :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości