Jedno oznaczenie - różne lampy

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Jedno oznaczenie - różne lampy

Postprzez amisiek » 20 kwietnia 2011, 19:05

Po dłuższym czasie wróciła sprawa lampy do keksówy. Wykłóciłem się z gościem i dostałem dzisiaj paczkę z nową lampą HQI-T 250W/D czyli o takich samych oznaczeniach, ale z getterem barowym na ściance zewnętrznej bańki. Świeci rewelacyjnie, tak, jak powinna, nie jest niebieska, ma około 5200K, żadnego zaniebieszczenia, rzeczywiście jest cieplejsza od łazienkowych rur Graphica /965. Nic nie miga, świeci tak, jak powinna.
Niespodzianka - otóż jest to lampa made in China - producent Osram China lighting Ltd No1 North Industrial Road, Foshan, Guangdong. Kod kreskowy EAN ma jednak z czwórką z przodu, czyli produkt niemiecki.
Przez moje ręce przeszły dotąd lampy z tym samym oznaczeniem HQI-T 250W/D wyprodukowane na Słowacji (dwie sztuki, jedna niebieska, druga mniej niebieska ale migająca) oraz jedna chińska, która świeci najlepiej z tych wszystkich.
Chińska jest znakowana stemplem lub czymś podobnym, słowacka - laserem lub drukarką dot matrix.
Różni się tez konstrukcją elementów wspierających jarznik - w wersji słowackiej druty są wyginane, w chińskiej, łączone z elementów przez zgrzewanie.
Może ktoś chce tę bardzo zimną słowacką lampę? Jest praktycznie nowa, do łychy czy OURW jak znalazł
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jedno oznaczenie - różne lampy

Postprzez KaszeL » 20 kwietnia 2011, 21:24

Super, że znalazłeś tą właściwą. Mnie jednak dziwi fakt, że są takie rozbieżności po stronie lamp jednego producenta :(
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Jedno oznaczenie - różne lampy

Postprzez mosfetkiler » 21 kwietnia 2011, 06:24

Taką lampę 250W jeśli daje ładne światło to umieściłbym na środku sufitu w pokoju, trzonkiem w dół, z lekką osłoną antyolśnieniową z matowego szkła (bez blaszanej keksówki).
Słoneczko w pokoju - jak w południe ;)
mosfetkiler
 
Posty: 266
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 1 lipca 2010, 07:45

Re: Jedno oznaczenie - różne lampy

Postprzez amisiek » 21 kwietnia 2011, 16:55

Bardzo blisko do słońca w południe jeśli chodzi o barwę.
Tak wygląda porównanie z popołudniowym słoneczkiem ("zajączek" na suficie po lewej stronie od plamy światła z keksowki):
Obrazek
Jakby wybrać jakąś sensowną oprawę, to wg mnie jest to dobry pomysł. Testowałem tę lampę w plafonierze. Gdyby tylko oprawa była przystosowana do lamp o takiej ilości ciepła (np. żarówek 100W). Tylko musisz uwzględnić kosmiczną wręcz luminancję źródła, więc oprawa musi zabezpieczać przed olśnieniem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości