Jaką moc może mieć ten metalohalogen?

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Jaką moc może mieć ten metalohalogen?

Postprzez lampa123 » 11 kwietnia 2012, 19:33

litak1 napisał(a):podłącz na dużym stateczniku z autotrafem i badaj prąd pracy

Wyczytałem o ile to jest 575W faktycznie, że napięcie to 97V, prąd 7A. Jeżeli bym zdobył takie trafo to pozostaje problem zapłonu, czy jakiś stardardowy układ by wystarczył?
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Jaką moc może mieć ten metalohalogen?

Postprzez litak1 » 11 kwietnia 2012, 21:53

Narazie sprawdź na sts 400 śmiało możesz to zrobić z układem zapłonowym do sody lampa będzie niedociążona, a chwilowo możesz obciążyć statecznik troche większym prądem, przy tym napięciu pracy będzie nieznacznie ponad znamionowe. Próbuj i czekamy na foty ;) ;)
A propops filmiku to zaryzykowałeś jedynie porażenie prądem ;) bo ta lampa na zimno ma ciśnienie niższe od atmosferycznego, poza tym takie stateczniki to raczej by nie spowodowały nawet odparowania jodków 8-) próbuj na tym co pisałem ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jaką moc może mieć ten metalohalogen?

Postprzez lampa123 » 11 kwietnia 2012, 23:16

Spoko. Osprzet z sts400 akurat mam w stradzie, wiec nie bedzie problemu (tylko strade mam poza domem wiec mysle ze w weekend cos sie uda zrobic )
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości