HQI-T vs. HQI-E

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez amisiek » 10 czerwca 2012, 13:28

Niekoniecznie, w lampach dysprozowych podwyższenie ciśnienia nie skutkowało radykalnym obniżeniem temperatury barwowej. Kto nie wierzy, niech odpali LRJD na duecie STS400. Jest to prawda w lampach sodowo-skandowych ewentualnie z chemią itrową.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez litak1 » 10 czerwca 2012, 21:42

amisiek napisał(a):Niekoniecznie, w lampach dysprozowych podwyższenie ciśnienia nie skutkowało radykalnym obniżeniem temperatury barwowej. Kto nie wierzy, niech odpali LRJD na duecie STS400. Jest to prawda w lampach sodowo-skandowych ewentualnie z chemią itrową.

Ale większe rozgrzanie zawsze poprawia ciągłość widma światła przez zwiększenie ciśnienia roboczego jarznika
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez arw » 12 czerwca 2012, 00:09

Nie trzeba przeciążać, widmo jest wystarczająco pełne, tylko gdzieś są pewne dominaty i dziwnie podbarwia niektóre przedmioty, czego nie zauwazam przy CDM-T 942 (którą wciąż uważam za wzorcową lampkę technologii MH), ale i tak pracuje sie przy HQI bardzo dobrze!


Zobaczcie na poniższą fotkę.
Czemu charakterystycznego zaczernienia przy gwincie nie mam dookoła, tylko w połowie bańki? Czyzby niedopracowana lampa, czy zdarzają się takie sztuki?

Obrazek
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez litak1 » 12 czerwca 2012, 06:16

Zobacz jak ustawiony jest pierścień rozpylający indukcyjnie getter, dokładnie jak on jest to na szkle będzie napylony tylko od strony rowka w pierścieniu , tak jest najczęściej jeśli pierścień jest jeden i jest to całkowicie normalnie ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez arw » 27 lutego 2013, 00:20

mam jeszcze pytanie odnosnie HQI-E 400/D

To, że ta lampa jest najlepiej świecącą idealnie mleczną barwą o wysokim Ra, z których dotychczas miałem (przebijając wszystkie ceramiki IMO), co widać wyraźnie, na dedykowanym wreszcie stateczniku, daje on jednak prąd na lampie 4.35A.
Czy to aby nie za duzo? Katalogi mówią 4A, wiec ciekawi mnie czy nic sie jej nie stanie, czy moze podpiąć pod odczep na 240VAC w dławiku? Troche obnizy to pewnie prąd
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez Whites86 » 27 lutego 2013, 00:25

arw napisał(a):mam jeszcze pytanie odnosnie HQI-E 400/D

To, że ta lampa jest najlepiej świecącą idealnie mleczną barwą o wysokim Ra, z których dotychczas miałem (przebijając wszystkie ceramiki IMO), co widać wyraźnie, na dedykowanym wreszcie stateczniku, daje on jednak prąd na lampie 4.35A.
Czy to aby nie za duzo? Katalogi mówią 4A, wiec ciekawi mnie czy nic sie jej nie stanie, czy moze podpiąć pod odczep na 240VAC w dławiku? Troche obnizy to pewnie prąd

podepnij i zmierz ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez litak1 » 27 lutego 2013, 10:17

Ale wtedy światło może się pogorszyć, o tym też musisz pamiętać, bo wiadomo że zależy Ci na wysokich parametrach światła. Tyle przeciążona nie powinna mieć radykalnie mniejszej trwałości ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez arw » 27 lutego 2013, 23:59

~4,20A

Zobacze jeszcze jak bedzie na stateczniku philipsa 4.45A

A jaki jest prąd w waszych 400W MH?
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez KaszeL » 28 lutego 2013, 08:33

U mnie też jest 4,2A tak widać ma być. Na rtęciowym, żeby było śmieszniej jest 4,0A.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: HQI-T vs. HQI-E

Postprzez arw » 2 marca 2013, 21:45

U mnie rtęciowo - MH statecznik dawał 3.6A, ale on byl na 220V jeszcze, wiec i tak prąd zawyżał, docelowo dawałby ~3.5A
Wystarczy 0.5A zeby roznica swiatla była ogromna
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości