Jaki układ zastępczy?

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez Whites86 » 8 września 2012, 14:15

mariano napisał(a):No i tak jak mówiłem dzisiaj podłączyłem tego LRF-a za waszą radą równolegle przez 3 stateczniki od świetlówki 40 W. Efekt rozsadziło jarznik na strzępy i wywaliło zabezpieczenie nadprądowe B25. A miałem taką fajną rtęcióweczkę. Opaloną ją raz na STS 150miała ładny ciepły kolor bo była z luminoforem Europowym

Zawsze myślałem, że statecznik powinno się szeregowo łączyć z lampą a nie jakieś kombinacje równoległe.

bo tak jest lampe ze statecznikami laczy sie szeregowo ZAWSZE, natomiast same dlawiki laczy sie rownolegle ;) nikt z nas ci zle niepodpowiadal blad jaki popelniles jest twoim niedopatrzeniem, ale nie przejmuj sie te lampki mozna dostac za 5zł
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez mariano » 8 września 2012, 18:31

Zgadza się, że źle podłączyłem. Moja wina, przepraszam, że was obraziłem, twierdząc, że się niepodłącza równolegle, szkoda tylko, że wcześniej nie miałem takiego schematu jaki rozrysował lumix. Podłączyłem wszystko i stateczniki równolegle i lampe też. Czułem że to źle podłączam, spieszyłem się szybko, do gniazdka wtyczka i bach i po ptokach - jak saper myli się raz :D Ale nie przejmuję sie tym taką lampę jak wspomina kolega wczesniej można kupić do 5 do 10 zł. Ale już w swoim garażu nie będę kombinował z rtęciówką tylko walne belkę ze świetlówką, albo te "świetlówki" rurowe z diodami co to ostatnio na rynek wchodzą.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc, za szybko się z tym podłączniem wziąłem bez pomyślunku, żeby uzyskać szybko efekt. Mój temat uważam za zamkniety. Pozdrawiam.
mariano
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 16:04

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez trojmiejski » 8 września 2012, 18:36

Lepsza zwykła rura, z diodami jest tak, że mają potencjał być w przyszłości dobre, ale obecnie łatwo trafić na syfne co padną bardzo szybko.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości