Jaki układ zastępczy?

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez trojmiejski » 3 września 2012, 20:47

Ja osobiście od razu bym tam dał belkę.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez KaszeL » 3 września 2012, 20:47

mariano napisał(a):dlatego poprosiłem na tym forum o pomoc żeby ten układ zmontować


Zgadza się, nawet jeśli to naszym zdaniem nie ma sensu. Koledzy dają Ci sensowne porady, no ale skoro nie chcesz z nich korzystać twoja sprawa :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez mariano » 3 września 2012, 21:05

KaszeL napisał(a):
mariano napisał(a):dlatego poprosiłem na tym forum o pomoc żeby ten układ zmontować


Zgadza się, nawet jeśli to naszym zdaniem nie ma sensu. Koledzy dają Ci sensowne porady, no ale skoro nie chcesz z nich korzystać twoja sprawa :)


Przecież skorzystałem z porad i montuje układ 3X FL 4000, o co Ci chodzi, nie czytasz wszystkiego co piszę i czepiasz się do mnie.
mariano
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 16:04

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez Lampka » 3 września 2012, 21:52

Taka rtęcióweczka też fajnie sprawdzi się na zewnątrz tego garażu ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez amisiek » 4 września 2012, 11:22

A ja pójdę pod prąd wszystkim i polecę albo żarówę halogenową 500W za grosze, załączaną w miarę potrzeby albo naświetlacz LED 50W (droższy). Oba rozwiązania działają natychmiast, a to ma znaczenie przy garażu. Wątpię, czy świetlówka T8 nawet "aura" da radę się się szybko rozświecić przy porządnym mrozie. Żarówka ani LED nie mają tego problemu w ogóle.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez Whites86 » 4 września 2012, 14:36

amisiek napisał(a):A ja pójdę pod prąd wszystkim i polecę albo żarówę halogenową 500W za grosze, załączaną w miarę potrzeby albo naświetlacz LED 50W (droższy). Oba rozwiązania działają natychmiast, a to ma znaczenie przy garażu. Wątpię, czy świetlówka T8 nawet "aura" da radę się się szybko rozświecić przy porządnym mrozie. Żarówka ani LED nie mają tego problemu w ogóle.

tylko że zarówka 500W jest do bani ;) szybko sie zuzywa , sam halopak piekny tez niejest, no i 2 sprawa jakim kosztem jakie światło :roll:
ja bym zastosowal jakies belki na rury i tyle i zastosowal swietlowki T12 ktore praktycznie nie sa wrazliwe na mróz tak jak T8 ;) barwa 765 do garazu jest ok nie potrzeba tam nic lepszego :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez amisiek » 4 września 2012, 16:39

O ile T12 podczas solidnego mrozu wystartuje na tyle szybko w zwykłej oprawie. Widziałem jak słabo świeciły świetlówki przy -20. Z tego co pamietam, najlepsze były o dziwo radzieckie T12 20W daylight.
Z żarówką nie ma tego problemu. Zapodasz zasilanie i świeci. A że brzydka? Who cares, ważne, że świeci. Załączasz na chwilę, więc większe zużycie energii nie jest raczej problemem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez Whites86 » 4 września 2012, 16:42

amisiek napisał(a):O ile T12 podczas solidnego mrozu wystartuje na tyle szybko w zwykłej oprawie. Widziałem jak słabo świeciły świetlówki przy -20. Z tego co pamietam, najlepsze były o dziwo radzieckie T12 20W daylight.
Z żarówką nie ma tego problemu. Zapodasz zasilanie i świeci. A że brzydka? Who cares, ważne, że świeci. Załączasz na chwilę, więc większe zużycie energii nie jest raczej problemem.

wystartuje ;) zaluje ze niezrobilem filmiku ze swietlowkami T12 i T8 przy mrozie 29 stopni :) T12 odpalily za okolo 3 mignieciem, T8 niemogly odpalic wcale :) moze jeszcze bedzie okazja przy takim mrozie nagrac taki filmik, 2 sprawa taka zarowka niejest za dobrym rozwiazaniem, na chwile ok, ale jak by chcial pogrzebac przy samochodzie przez dluzszy czas ? szkoda energii
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez amisiek » 4 września 2012, 16:58

Nie no OK, na pewno lepsze to niż żarówka setka w WOSie, ale to już musi on sam podjąć decyzję. U moich Rodziców sprawdził się MH 35W, ale to każdy musi wybrać samemu, u nich ktoś w domu załącza wcześniej :)
Ale offtop się zrobił... Zaraz pomyślę, gdzie to przenieść czy co.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jaki układ zastępczy?

Postprzez KaszeL » 4 września 2012, 21:38

Whites86 napisał(a):no i 2 sprawa jakim kosztem jakie światło :roll:


Ja Ci powiem jakim, 25gr za godzinę świecenia. Drogo? :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości