Cóż to za lampeczka?

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Cóż to za lampeczka?

Postprzez Lampka » 7 października 2012, 21:47

Niedawno znalazłem taką oto dziwną lampkę, która w wyglądu oraz wielkości jarznika przypomina zwykłą sodę 70w, ale pewności nie mam, bo brak na niej jakichkolwiek danych.
Mógłby mi ktoś powiedzieć, jakiej jest ona firmy i ewentualnie dokładnie mocy? ;)
Oto jej fotki:

Obrazek
Obrazek

Swoją drogą ma bardzo przyjemny wygląd :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cóż to za lampeczka?

Postprzez JeD » 7 października 2012, 22:11

Lampka napisał(a):Niedawno znalazłem taką oto dziwną lampkę, która w wyglądu oraz wielkości jarznika przypomina zwykłą sodę 70w, ale pewności nie mam, bo brak na niej jakichkolwiek danych.
Mógłby mi ktoś powiedzieć, jakiej jest ona firmy i ewentualnie dokładnie mocy? ;)
Oto jej fotki:


A mógłbyś podać jej wymiary by było łatwiej ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Cóż to za lampeczka?

Postprzez qba » 7 października 2012, 22:15

Widać, że duża nie jest, bo ma trzonek E - 27. Ale jakaś szersza od sody 70, czy LRF a 80.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Cóż to za lampeczka?

Postprzez trojmiejski » 7 października 2012, 22:25

Dowiedz się doświadczalnie, podłącz pod statecznik 70W, jak odpali to wtedy jest to rtęć, jak nie to daj jeszcze zapłonnik.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Cóż to za lampeczka?

Postprzez litak1 » 8 października 2012, 13:28

trojmiejski napisał(a):Dowiedz się doświadczalnie, podłącz pod statecznik 70W, jak odpali to wtedy jest to rtęć, jak nie to daj jeszcze zapłonnik.

Nie prościej zerknąć od spodu na jarznik i ocenić jaki to jest jeśli rtęć to czy przypadkiem jeszcze żarnika nie ma. Najprostszy sposób. A soda też może odpalić bez zapłonnika gdyż tej mocy często mają wbudowane zapłonniki tlące. Po tym jak zapali to można na 1000 procent poznać po kolorze 8-). A i odpalaj raczej na 50W stateczniku lub podobnym. 70W to moim zdaniem trochę za dużo
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Cóż to za lampeczka?

Postprzez Lampka » 8 października 2012, 13:33

Problem w tym, że nie odpala, także na TUZie, więc jest zapewne ostro zjechana. Jarznika jednak nie ma rozszczelnionego, bo brak charakterystycznych cech (świecenia gazów poza jarznikiem lub lustra). Ma też nad gwintem getter, którego z jednej strony jest mniej i widać przez to ceramiczny jarznik, taki, jak w sodówkach. Ciekawi mnie jednak nadal, co to może być za lampka i jakiej firmy, nie spotkałem wcześniej takiej ;) Rozmiarowo jest zbliżona do owalnych Philipsów SON 70w.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cóż to za lampeczka?

Postprzez lumix26 » 20 października 2012, 13:47

Ja bym obstawiał na sodówkę 50W
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości