Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez Whites86 » 3 lipca 2014, 19:15

strike241 napisał(a):
Whites86 napisał(a):
strike241 napisał(a): Druga sprawa Wrocław ma do 2020roku zejść całkowicie z oświetlenia sodowego.

w to nigdy nie uwierzę ;)



To słowa kierownika wydzialu oświetlenia Wrocław ;) Także niema co niewierzyć

kierownik o świetlenia nawet nie wie jak wygląda lampa sodowa :) tak jest zazwyczaj, dasz mu rtęc i sode i nawet nie odróżni, niech poda jakieś źródlo informacji, Wrocław z rtęci się nawet nie wydostal a już mają plany pozbyć się sody :) no bardzo ciekawe hehe :) i co powieszą MH ? Ledy ? :):):)ciekawe skąd będzie kasa na tak gigantyczną inwestycje która się nie zwróci
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez strike241 » 3 lipca 2014, 19:35

Haha z Tym kierownikiem to pieknie dowaliłeś :mrgreen: Jest coś w tym prawdy. Sam bym nie uwierzył w to gadanie jego ale od jakiegos czasu na ulicach wrocka pojawiaja sie kolosalne ilości LED :roll: 2020r nie wiem czy to termin ostateczny czy plany które sie zmienia:)
Browar za pana kierownika dla Ciebie ;)
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez Lampka » 3 lipca 2014, 23:17

Lepiej, jakby MH zaczęli tak masowo instalować :P Jak kiedyś pytałem kierownika oświetlenia w gliwickim ZE, przy okazji pogaduszek o oprawach i lampach, dlaczego nie powkręcają więcej MH, to rzekł, że są za drogie :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez MercuryFenix » 4 lipca 2014, 01:23

Bo są. :)
W hurtowni w moim mieście LRF400 kosztuje 40zł
WLS400 60zł i MH400 120zł-130zł
co w tym dziwnego że ja zaopatrowuje się w internecie
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez Lampka » 4 lipca 2014, 11:03

Rtęciówka 40 zł? :shock: Ja widywałem zwykle po kilkanaście zł od sztuki.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez mateusz » 4 lipca 2014, 13:33

W sprawie Wrocławia... chodzi zapewne tylko o oświetlenie należące do miasta... Nie bardzo to widzę. W Olsztynie na przykład w nowych instalacjach oświetlenia parkowego stosuje się już praktycznie tylko LED - ścieżki rowerowe, parki itp. natomiast w nowych instalacjach oświetlających ważniejsze drogi w zasadzie ciągle jest stosowana soda i to w oprawach z górnej półki np. Onyx... Taki układ uważam za właściwy. Fanem sody nie jestem i nie miał bym nic przeciwko gdyby w oświetleniu drogowym a zwłaszcza parkowym pojawiło się więcej mh ale całkowicie sodówek też bym nie wycofywał.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez JeD » 4 lipca 2014, 13:52

mateusz napisał(a):W sprawie Wrocławia... chodzi zapewne tylko o oświetlenie należące do miasta... Nie bardzo to widzę. W Olsztynie na przykład w nowych instalacjach oświetlenia parkowego stosuje się już praktycznie tylko LED - ścieżki rowerowe, parki itp. natomiast w nowych instalacjach oświetlających ważniejsze drogi w zasadzie ciągle jest stosowana soda i to w oprawach z górnej półki np. Onyx... Taki układ uważam za właściwy. Fanem sody nie jestem i nie miał bym nic przeciwko gdyby w oświetleniu drogowym a zwłaszcza parkowym pojawiło się więcej mh ale całkowicie sodówek też bym nie wycofywał.


Na Lubelszczyźnie praktycznie nie stosuje się MH, tylko sodę i trochę LED-ów. Po za tym sodówki się nadają do wielu zadań, więc nie rozumiem aby cały wrocław miał funkcjonować bez WLS. Szczególnie że jak tam byłem, to nawet na rynku była wszędzie soda, oprócz pojedynczych.......rtęciówek z OURW-400. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez strike241 » 7 września 2014, 16:54

XXXJeDXXXX napisał(a):
mateusz napisał(a):W sprawie Wrocławia... chodzi zapewne tylko o oświetlenie należące do miasta... Nie bardzo to widzę. W Olsztynie na przykład w nowych instalacjach oświetlenia parkowego stosuje się już praktycznie tylko LED - ścieżki rowerowe, parki itp. natomiast w nowych instalacjach oświetlających ważniejsze drogi w zasadzie ciągle jest stosowana soda i to w oprawach z górnej półki np. Onyx... Taki układ uważam za właściwy. Fanem sody nie jestem i nie miał bym nic przeciwko gdyby w oświetleniu drogowym a zwłaszcza parkowym pojawiło się więcej mh ale całkowicie sodówek też bym nie wycofywał.


Na Lubelszczyźnie praktycznie nie stosuje się MH, tylko sodę i trochę LED-ów. Po za tym sodówki się nadają do wielu zadań, więc nie rozumiem aby cały wrocław miał funkcjonować bez WLS. Szczególnie że jak tam byłem, to nawet na rynku była wszędzie soda, oprócz pojedynczych.......rtęciówek z OURW-400. ;)


A tu masz racje. Scisle centrum Wrocławia a wlasciwie uliczki przy samym rynku tj Ul Igielna , Nozownicza , Kotlarska, Odrzanska itp tam zachowaly sie oprawy OURW-400 w 2 wersjach nawet OURW-2250 sie znajdzie wszystko tam to rtec ala sa tez Peningi
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez Paweł » 9 kwietnia 2015, 20:20

strike241 napisał(a):Wszystko ulega ciągle zmianom. Np. jest już zakaz produkowania Lamp WLS dwujarznikowych przez UE. Jak znajdę przytoczę przepis i paragraf bo go gdzieś mam.
Jest to Etap IIa Rozporzadzenia Komisji (WE) Nr 245/2009

Piszesz bzdury albo coś Ci się pomieszało... :roll:

- nie ma zakazu produkcji lamp dwujarznikowych :!:
- ten etap to wymóg spełniania minimalnych parametrów zawartych w rozporządzeniu innych lamp niż standardowe sodowe (te musiały je spełniać od kwietnia 2012 roku ale niespełniające wymogów mogły być przejściowo wprowadzane do kwietnia tego roku)

Lampy dwujarznikowe np. Helios DJ City czy też lampy sodowe będące zamiennikami lamp rtęciowych np. Polamp-Warszawa WSL ED spełniają wymogi etapu IIa ww. rozporządzenia czyli od kwietnia 2015 roku.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec wysokoprężnych lamp wyładowczych w oświetleniu

Postprzez amisiek » 1 listopada 2015, 19:59

Z kolejnego słupa ogłoszeniowego znikły naświetlacze metalohalogenkowe. Przedtem wisiały tam 2x HQI-Ts 70/NDL ale teraz już są naświetlacze diodowe. Do tego lampy kwarcowe małej mocy również pożegnamy.
Takie jak ta - wycofana z produkcji stara lampka HQI-Ts 70/NDL (83 lm/W, barwa 742 - nic dziwnego, dzisiejsze diody są znacznie lepsze)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości