Osram HCI-TC 35W miganie

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Osram HCI-TC 35W miganie

Postprzez elek » 2 września 2014, 19:44

Też mam podobnie z moimi HCI-TC 35W/830, kupiłem 2 sztuki używane, na oko to miały ze 2kh wyświecone no i od czasu do czasu zaczynają migotać, odpalone na elektronice produkcji GE, trochę to jest irytujące ale rzadko się zdarza.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Osram HCI-TC 35W miganie

Postprzez litak1 » 2 września 2014, 23:22

Ja stawiam na uszkodzenie elektrody, gdyż jarznik nie wygląda na mocno zużyty chociaż pewnie ma już za sobą ładnych parę kilogodzin, cóż czasem tak bywa...
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Osram HCI-TC 35W miganie

Postprzez Lampka » 9 września 2014, 17:37

Takie efekty czasem mają miejsce też wśród świetlówek kompaktowych - niby zasilane elektroniką wcz, a jednak od czasu do czasu takie efekty też się pojawiają, jak migotanie jakby był efekt prostownikowy. W przypadku kompaktów, wina leży głównie po stronie układu. To też może być powodem... Jednak lampki też mogą być uszkodzone.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Osram HCI-TC 35W miganie

Postprzez arturssp » 24 października 2014, 15:52

Jednak to wina lampek - kupiłem nowe i takiego efektu nie ma na tym samym stateczniku, świecą stabilnie. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, byłem ciekawy co może taki efekt powodować.
Avatar użytkownika
arturssp
 
Posty: 24
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 28 marca 2011, 14:55

Re: Osram HCI-TC 35W miganie

Postprzez litak1 » 27 października 2014, 11:46

Kupiłem ostatnio lampkę philipsa PHILIPS MASTER COLOUR CDM-TC Evolutio 35W/930 G8.5 dostępną bardzo tanio na allegro:
Moje spostrzeżenia lampka wykonana bardzo dobrze jarznik ceramiczny bardzo mały (połowę mniejszy niż HCI-t 35W NDL 942 i z tą lampką ją porównywałem) i co ciekawe posiada rurkę pompową wyprowadzoną z boku :) lampka posiada jeszcze kapsułkę UV rozruchową. W porównaniu z osramem ma rewelacyjnie niski czas rozgrzewania bo praktycznie po 25 sekundach świeci pełną mocą i już zadowalającym wybarwieniem na to HCI potrzebuje grubo ponad minutę. Spowodowane jest pewnie tak małym jarznikiem.
Na tym zalety się kończą
Lampka świeci światłem 3000K ale jak to u Philipsa z zafarbem mocno różowawym, który jest widoczny szczególnie przy świecącej obok żarówce, poza tym światło w miarę dobre (w końcu to seria 930). Lampka ma tendencję do chwilowego migotania (wędrówka łuku po elektrodzie albo inne problemy), czasem świeci stabilnie czasem migota. Wyeliminowany układ zapłonowo-dławiący oczywiście elektroniczny na którym HCI- t świeci zawsze zupełnie stabilnie.
Trzecim mankamentem jest rzekoma wydajność źródła podobno ma ona dawać 4300lm :!: Philips chyba popełnił celowy błąd pisowni bo lampka w porównaniu z HCI (która daje "tylko" 3400lm ) świeci identycznie mocno (nie mierzyłem jakimiś super przyrządami, ale prawie 1000lm przy tej mocy powinno być zauważalne) i tak moim zdaniem ona ma 3400 a nie jak piszą 4300 lm. Dodam jeszcze że testowałem trzy sztuki-wszystkie zachowują się identycznie a pomrugiwanie już zaczyna mnie denerwować w oświetleniu kuchni (docelowo tam dwie sztuki trafiły)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Osram HCI-TC 35W miganie

Postprzez paweo » 27 października 2014, 20:11

Dziwne, mi działa na magnetyku bez żadnych migotań. Dla mnie nawet świeci za jasno, w porównaniu z tanimi kompaktami i żarówkami :mrgreen:
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości