Philips Son Comfort

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Philips Son Comfort

Postprzez JeD » 20 marca 2017, 19:51

OUSF napisał(a):
JeD napisał(a):Każda lampa eliptyczna pokryta wygląda na sodę? ;) :mrgreen:

Tak, dopóki nie zobaczę jej światła. Pisze, że to zamiennik LRF(moc 110W, plus napis na pudełku). Ew. soda od LRF'a różni się wielkością. Ale pokryta soda od pokrytego mh dla mnie niczym się nie róźni ;) :lol: 8-) :roll:


Dlatego się nie mówi, ze jest to soda, potem zmieniając że wygląda jak soda, tylko jak nie wiemy jaka to lampka to lepiej nic nie powiedzieć, aniżeli wprowadzać kolegów w błąd.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Philips Son Comfort

Postprzez OUSF » 20 marca 2017, 19:53

JeD napisał(a):
OUSF napisał(a):
JeD napisał(a):Każda lampa eliptyczna pokryta wygląda na sodę? ;) :mrgreen:

Tak, dopóki nie zobaczę jej światła. Pisze, że to zamiennik LRF(moc 110W, plus napis na pudełku). Ew. soda od LRF'a różni się wielkością. Ale pokryta soda od pokrytego mh dla mnie niczym się nie róźni ;) :lol: 8-) :roll:


Dlatego się nie mówi, ze jest to soda, potem zmieniając że wygląda jak soda, tylko jak nie wiemy jaka to lampka to lepiej nic nie powiedzieć, aniżeli wprowadzać kolegów w błąd.

Jak Ty się pomylisz, też pierwszy Ci to wypomnę. Założę się z tobą, że są rzeczy o których Ty też nie wiesz. Jak przeglądam twoje 1K postów, to są praktycznie takiej samej treści, co moje. Ty nie wiedziałeś wielu rzeczy, nauczyłeś się, ok. Ja jeszcze nie wiem tego. Ty jesteś na forum od marca 2012. Ja od listopada 2016. Jest różnica. I czemu zawsze musisz komentować moje błędy?
OUSF
 

Re: Philips Son Comfort

Postprzez JeD » 20 marca 2017, 20:00

Co Ty myślisz, że ja się będę z Tobą kłócił? :D Ja pytałem kolegę który był tu jakiś czas i poprawiał moje posty, pisał co mam zmienić, admini tez mi pomagali. Nie leciałem do nikogo od razu z atakiem, rozumiałem. Mam 7k postów, nie 1k. Skoro ludzie zwracają Ci uwagę, że jest coś nie tak to chyba należy coś zmienić :)

*Edit by me Ja podałem Ci katalog, w którym pokazane było, że to nie soda 828, jak wspomniałem. A wiec to jest czepianiem, imponujące :)
Ostatnio edytowano 20 marca 2017, 20:06 przez JeD, łącznie edytowano 1 raz
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Philips Son Comfort

Postprzez trojmiejski » 20 marca 2017, 20:05

Każdy popełnia błędy, lecz z czasem się uczy na tych błędach. Trzeba umieć odróżnić konstruktywną krytykę od czepiania się.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Philips Son Comfort

Postprzez OUSF » 20 marca 2017, 20:05

Skoro twierdzisz, że nie będziesz się ze mną kłócił, to czemu to robisz ? :roll:
Też się staram poprawiać moje błędy, ale ja nie jestem WikiPedia, tak, jak wg Ciebie, Ty.
OUSF
 

Re: Philips Son Comfort

Postprzez KaszeL » 20 marca 2017, 20:06

Dobra chłopaki, off top robicie. Myślę, że Paweł z czasem zacznie rozróżniać lampki po oznaczeniach. Dla mnie CDO od zawsze oznaczało MH. Nie wiedziałem, że robią je jako eliptyczne, nie wiedziałem że robią je jako zamienniki rtęci. Teraz już wiem. Cena taka, ze chyba warto kupić. Gość ma też na aukcji wersje 70W.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips Son Comfort

Postprzez Elektroservice » 20 marca 2017, 20:10

Moc 110W wskazuje na pierwszy rzut oka na sodę z mieszaniną penninga i pewno stąd ta pomyłka :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Philips Son Comfort

Postprzez OUSF » 20 marca 2017, 20:12

Dokładnie. Zmyliła mnie moc, i napis na pudełku, że można stosować jako zamiennik rtęci.
OUSF
 

Re: Philips Son Comfort

Postprzez trojmiejski » 20 marca 2017, 20:13

Wcześniej jeśli chodzi o MH będące retrofitem rtęci to tylko o tej Sylvanii słyszałem:
http://lamptech.co.uk/Spec%20Sheets/D%2 ... %2085W.htm
Ten Philips to dla mnie nowość.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Philips Son Comfort

Postprzez OUSF » 20 marca 2017, 20:15

Amisiek pisał kiedyś, że jakiś Team pracuje nad retrofitem rtęci 125W na MH. Tylko trza było dodać zapłonnik. Miała też być wersja z wbudowanym zapłonnikiem, ale cały plan chyba spalił na cewce.
OUSF
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości