[USA] - oświetlenie zewnętrzne

Dyskusje na temat oświetlenia zewnętrznego występującego na terenie innych państw i kontynentów.

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez leon0785 » 25 października 2010, 10:12

Zdjęcia amiśka są wypasione :D
leon0785
 

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez amisiek » 25 października 2010, 13:28

Cieszę się, że się podobają. Wrzucam więcej:
Kule rtęciowe, podobne nieco do oświetlenia przed gmachem Politechniki Warszawskiej
Obrazek

a tu taka łyżka :)
Obrazek
w parku:
Obrazek

na budynku
Obrazek
Obrazek

Naświetlacz jak naświetlacz, ale jaka lampa...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na deser autentyczny klasyk. Jest obsadzony halogenem PAR i świeci
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez leon0785 » 25 października 2010, 13:43

Kurcze te MH w tych naświetlaczach są konkretne tak z 700W to chyba mają jak nic :shock:
Oni tam wogóle nie lubią stosować mniejszych lamp niż 400W.
leon0785
 

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez amisiek » 25 października 2010, 13:58

Tak, zauważ jeszcze, że ten MH ma elektrodę zapłonową, czyli startuje jak rtęciówka. Jakość światła jest typowa dla dobrego MH, Ra około 90, barwa dzienna.
A to klasyk, z rtęcią, tak ze 250W te lampy mają, zdjęcia nocnego nie mam, tylko widziałem jak to świeci.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
duża lampa tam siedzi...

Oprócz lamp można zobaczyć transformatory montowane na słupach. W centrum miasta!
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Po sprawdzeniu w katalogu, okazało się, że ta lampa firmy Westinghouse
Obrazek
to jest rtęć 250W. Takie obsadzają w downlightach w budynkach do oświetlania kawałka chodnika poniżej (na nieduży chodnik przypada 4-5 takich opraw). Lampy te świecą się całą dobę. Pomyśleć, że u nas lampa o identycznej mocy siedzi w łyżce i oświetla kilkanaście metrów ulicy...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Utilizer » 25 października 2010, 14:14

amisiek napisał(a):to jest rtęć 250W. Takie obsadzają w downlightach w budynkach do oświetlania kawałka chodnika poniżej (na nieduży chodnik przypada 4-5 takich opraw). Lampy te świecą się całą dobę. Pomyśleć, że u nas lampa o identycznej mocy siedzi w łyżce i oświetla kilkanaście metrów ulicy...


A to centrum czy mieszkalne dzielnice miasta? Gdzieś na zadupiu nie spodziewałbym się takiego przesytu ilości lamp
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez DocBrown » 25 października 2010, 14:24

Lampa na tym zdjęciu jest uszkodzona : http://lh6.ggpht.com/_XEHo-aJ-Pok/TMV23 ... G_3909.JPG

Ciekaw jestem czy to skutek wyeksploatowania, wandalizmu, czy może awarii statecznika ? (zwarcie)
DocBrown
 

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez amisiek » 25 października 2010, 15:10

Utilizer napisał(a):A to centrum czy mieszkalne dzielnice miasta? Gdzieś na zadupiu nie spodziewałbym się takiego przesytu ilości lamp

Ścisłe centrum miasta, budynek agencji nieruchomości.

DocBrown napisał(a):Lampa na tym zdjęciu jest uszkodzona : http://lh6.ggpht.com/_XEHo-aJ-Pok/TMV23 ... G_3909.JPG
Ciekaw jestem czy to skutek wyeksploatowania, wandalizmu, czy może awarii statecznika ? (zwarcie)

Trudno powiedzieć z jakiego powodu, najprędzej myślę, że jest wyeksploatowana. Zauważ że to lampa o bardzo konkretnej mocy, więc parametry pracy wewnątrz jarznika musi mieć dość wyśrubowane, jak już swoje odświeci to może tak strzelić.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Whites86 » 25 października 2010, 15:17

amisiek napisał(a):
Utilizer napisał(a):A to centrum czy mieszkalne dzielnice miasta? Gdzieś na zadupiu nie spodziewałbym się takiego przesytu ilości lamp

Ścisłe centrum miasta, budynek agencji nieruchomości.

DocBrown napisał(a):Lampa na tym zdjęciu jest uszkodzona : http://lh6.ggpht.com/_XEHo-aJ-Pok/TMV23 ... G_3909.JPG
Ciekaw jestem czy to skutek wyeksploatowania, wandalizmu, czy może awarii statecznika ? (zwarcie)

Trudno powiedzieć z jakiego powodu, najprędzej myślę, że jest wyeksploatowana. Zauważ że to lampa o bardzo konkretnej mocy, więc parametry pracy wewnątrz jarznika musi mieć dość wyśrubowane, jak już swoje odświeci to może tak strzelić.

mam taka lampke to MH 1kW ;)
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez amisiek » 25 października 2010, 15:20

Na niezbyt duży parking jest 6 słupów po dwa naświetlacze na każdym... Prądu nie żałują. Fajna lampa.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [USA] - oświetlenie zewnętrzne

Postprzez leon0785 » 25 października 2010, 16:31

amisiek napisał(a):Na niezbyt duży parking jest 6 słupów po dwa naświetlacze na każdym... Prądu nie żałują. Fajna lampa.

Tak jak się ma tani prąd z elektrowni atomowych a nie z węglowych to sobie można świecić na ulicy lampami 700W i 1KW :twisted:
leon0785
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europa i świat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości