Ukraina- Prypeć - Czarnobyl czerwiec 2013

Dyskusje na temat oświetlenia zewnętrznego występującego na terenie innych państw i kontynentów.

Re: Ukraina- Prypeć - Czarnobyl

Postprzez MercuryFenix » 8 lutego 2014, 18:00

Whites86 napisał(a):
MercuryFenix napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Gdybyśmy jechali moim samochodem, to można by pomyśleć nad agregatem, ale niestety ze zorganizowaną wycieczką lipa :P
Tak swoją drogą, to zastanawiam się, czy istnieją jakieś generatory 220V 50Hz przystosowane do montażu przy silniku w samochodzie i napędzane paskiem klinowym lub wielorowkowym z silnika. Byłoby to fajne rozwiązanie do odpalania opuszczonych opraw w terenie i generator wcale by nie musiał mieć ogromnej mocy, myślę, że 2kW zupełnie by starczyło :D

są są, ale to przerabiane silniki, czyli na pasek klinowy, specjalnie pod elektrownie wiatrową. tylko ta moc, musiałaby się skompensować bo pewnie takiej nie osiągnie na biegu.:) ewentualnie potężny konwerter, ale nie do odpalenia odcinka opraw, tylko zaledwie jednej sztuki, pozatym nie wiadomo jak z kondensatorami w oprawach. :roll:

kondensatory w oprawach nie mają wpływu na nic ;) bardziej chodzilo by o pytanie czy dławiki i lampy sa sprawne

Jak są suche, to nie zrobią zwarcia ? :?:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Ukraina- Prypeć - Czarnobyl

Postprzez Elektroservice » 8 lutego 2014, 18:15

Suchy kondensator najczęściej po prostu traci swoją pojemność i zachowuje się tak jakby go w ogóle nie było. Co innego przebity kondensator, ale jeszcze się nie spotkałem z takim przypadkiem jak chodzi o kompensacyjne kondensatory w Polskich oprawach. Poza tym zawsze można zamontować zabezpieczenie nadprądowe aby uniknąć spalenia generatora :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Ukraina- Prypeć - Czarnobyl

Postprzez MRP200 » 8 lutego 2014, 22:01

Elektroservice napisał(a):Gdybyśmy jechali moim samochodem, to można by pomyśleć nad agregatem, ale niestety ze zorganizowaną wycieczką lipa :P
Tak swoją drogą, to zastanawiam się, czy istnieją jakieś generatory 220V 50Hz przystosowane do montażu przy silniku w samochodzie i napędzane paskiem klinowym lub wielorowkowym z silnika. Byłoby to fajne rozwiązanie do odpalania opuszczonych opraw w terenie i generator wcale by nie musiał mieć ogromnej mocy, myślę, że 2kW zupełnie by starczyło :D

Wojskowe Stary oraz Ził-y, które na pace miały budę z radiolinią miały taki generator prądu. Napędzany był poprzez tzw. wał odbioru mocy. Ta prądnica stanowiła zasilanie awaryjne, etatowo prądu dostarczał osobny samochód z agregatem prądotwórczym.
Widziałem na allegro taki generator z demobilu, chyba od Ził-a. Jakby pokombinować to do Audi albo do Passata by zamontował :?:
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Ukraina- Prypeć - Czarnobyl

Postprzez Elektroservice » 8 lutego 2014, 22:35

Do Passata jak już bym to montować chciał :) Trochę miejsca pod maską jest z tej strony gdzie są wszystkie koła pasowe więc pewnie by coś się dało wymodzić i załączanie tego elektrosprzęgłem od sprężarki klimatyzacji :D Silnik ma w serii 80KM a ja go ciut podkręciłem więc prądniczkę o mocy 2-2,5kW bez żadnego problemu pociągnie i o takim czymś bym myślał jeśli już.
Myślę, że generator z agregatu prądotwórczego razem z całym osprzętem byłby dobry tylko osprzęt przystosować do tego aby sterował obrotami silnika poruszając dźwignię na pompie wtryskowej.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia strona

Powrót do Europa i świat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości