[latarnik] oprawy

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez kubaxxx » 12 października 2017, 07:38

latarnik napisał(a):
Wiem że OZPRy 250 w ogóle bardzo rzadko wyposażane były w dławiki. Znakomita większość z nich widziała jedynie lampy MIX-F. Jeżeli były, były to zapewne dławiki 250W w 95% przypadków.

OZPR 250 nigdy nie był wyposażony w dławik,był przeznaczony wyłącznie do lamp żarowo-rtęciowych,a jeżeli już miał LRF-a to dławik był poza oprawą,np.we wnęcę słupowej lub w "pojemniku" pod oprawą :
Obrazek

Tylko wersja OZPR-a 125W miała dławik wewnątrz.
kubaxxx

Postprzez latarnik » 30 października 2017, 20:30

Dziś przez przypadek dorwałem ekipę demontującą oprawy (w Niemczech Zachodnich :P) i udało mi się otrzymać oprawę parkową Siemens 5NA. Będzie wymagała trochę czyszczenia. Na razie zaprezentuję stan w jakim ją dostałem.

Wnętrze oprawy:
Obrazek

Brązowe oprawki z ceramiki nie są na tym samym poziomie:
Obrazek

Dławiki pokryte trochę patyną, nie widzę na nich niestety napisów:
Obrazek

Kondensatory:
Obrazek

Klosz, niemyty, taki jaki wisiał na słupie. Co ciekawe, jest z HDPE, dość miękki:
Obrazek

Daszek, butelka 1,5l dla porównania wielkości:
Obrazek

Taki mały test z Philips HPL Super Comfort i Osram NAV-E 110W:
Obrazek

jak już odczyszczę i polakieruję od góry daszek (z plastiku wystają szklane zbrojenia i można się pokłuć) to złożę i pokażę w całości ;)
latarnik

Zdjęcia: 82

Postprzez toomm40 » 31 października 2017, 09:12

fajna oprawa, tych grzybków jest w Niemczech sporo . z tego co wiem, to wiele z nich było pierwotnie obsadzane świetlówkami, a po jakimś czasie zostały przerobione na lampy rtęciowe, jako że te dawały więcej światła . niemniej ta Twoja oprawa jest zapewne oryginalnie przystosowana do lamp rtęciowych. to wersja 2x125, czy 2x80W ? a może 1x125 plus 1x80W ? bo i takie ciekawostki Niemcy robili. (oprawy do oświetlania ciągów rowerowych i pieszych na niskich słupach miały np. 2x50W, a gdzieś chyba widziałem też wersją jakiejś lampy ulicznej , czy może bardziej parkowej 1x80W plus 1x50W )
TELAM - i wszystko jasne :D
toomm40

Zdjęcia: 0

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje