[cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez DocBrown » 8 listopada 2008, 00:22

Nie zgadzam się z tym, że usunięcie rdzy powoduje, że przedmiot z niej oczyszczony będzie narażony na ponowne zardzewienie, przecież jeśli zabezpieczymy odpowiednią farbą lub lakierem wyczyszczone powierzchnie, to nic nie ma prawa im się stać, gdyby tak nie było, to nikt nie bawiłby się w renowację np starych samochodów, bo nie miałoby to żadnego sensu.
DocBrown
 

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2008, 00:47

FOX napisał(a):To cała kolekcja :D ? nie było jeszcze łyżki?


przez cieszyn 8 listopada 2008, 00:08

Tak, po tak długim czasie od wejścia na Forum cieszyn "dochrapał" się dziś kilku opraw. Zaraz też focę i pokazuję.
Całość wygląda dość mizernie na tle Waszych przebogatych zbiorów, no ale cóż, od czegoś trzeba zacząć, nie ?

Brakuje tu tylko łyżki, ale i ją kiedyś sfocę i pokażę.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2008, 00:49

Michal napisał(a):Cieszyn,kanałówka to C 200/OW,a klosz od opraw OURW.


Dzięki!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez FOX » 8 listopada 2008, 00:54

Nie doczytałem :roll: :lol: :lol: :lol:
Ciekawe czy te oprawy jeszcze są sprawne.. były otwierane? może w jakiejś zachowało się źródło światła np LR :) :)


W kolekcji przydałaby się jeszcze windka korbowa i oprawa ORZ1 :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2008, 00:56

FOX napisał(a):Nie doczytałem :roll: :lol: :lol: :lol:
Ciekawe czy te oprawy jeszcze są sprawne.. były otwierane? może w jakiejś zachowało się źródło światła np LR :) :)



Niczego nie otwierałem, dziś dostałem po południu, więc tylko sfociłem i pokazałem Wam tutaj.
W tej dużej ORP jest chyba jakas lampa (klosz ma dość duży), może uda się ją odpalić, zrobię próbę


W kolekcji przydałaby się jeszcze windka korbowa i oprawa ORZ1 :)
Oj tak!
Miałem dzis w ręku windkę korbową, ale nie udało mi się jej pozyskać na własność, może kiedyś ?

A ORZ-1 koniecznie !
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez neon44 » 8 listopada 2008, 01:38

Cieszyn świetne początki kolekcji i świetne oprawy, dobry pomysł z tym zachowaniem w takim stanie jak jest. To dobry sposób, a żona Cię z tą kolekcją nie wywali za drzwi :lol: ;) :mrgreen: :?:

Dane na stronie zmienię

A klosz od OURW wypucuj jakimś dobrym płynem do zmywania naczyń ferry albo coś
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2008, 20:37

neon44 napisał(a):Cieszyn świetne początki kolekcji i świetne oprawy, dobry pomysł z tym zachowaniem w takim stanie jak jest. To dobry sposób, a żona Cię z tą kolekcją nie wywali za drzwi :lol: ;) :mrgreen: :?:

Dane na stronie zmienię

A klosz od OURW wypucuj jakimś dobrym płynem do zmywania naczyń ferry albo coś


1. Pomysł z zachowaniem opraw w takim stanie jak jest zapożyczyłem od fanatyka resztek militariów jakie można wykopać lub gdzieś znaleźć czy kupić.
Chodzi o zachowanie dla potomności takiego stanu, jaki jest w chwili znalezienia. Czyszczenie i pucowanie czyli robienie na siłę nówki sztuki przypomina odmładzanie dziadka 95 letniego! Nic mu już nie pomoże, a starość ma swoją godność i szacunek.
Więc opraw to też dotyczy.
Dlatego nie warto się rzucac na siłę na odmładzanie czegoś, co już ma swoje lata, bo to potem wygląda wręcz śmiesznie! To tak jak ten dziadek po wizycie u kosmetyczki i fryzjera - wszyscy wiedzą, ile ma lat, ale on udaje młodzika - to bez sensu
Wcale nie jest tak, że każdą oprawę trzeba koniecznie przywrócić do stanu pierwotnego, często nie ma na to żadnych szans i gdy taka jest sytuacja nie należy tego odmładzania robić na siłę


2. Żona na razie nie wie, że mam te okazy :lol:

3. Klosz od OURW wymyję, a jakże
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez FOX » 8 listopada 2008, 20:48

Chodzi o zachowanie dla potomności takiego stanu, jaki jest w chwili znalezienia

pomysł super!, z tego co widzę oprawy są już silnie skorodowane, pewnie mają dziury na wylot :roll: więc pozostawienie obecnego stanu to świetny pomysł... jedynie moim zdaniem można zająć się elektrykę... wymienić przegnite kable i oczywiście sprawdzić jakie są w środku źródła światła :)
3. Klosz od OURW wymyję, a jakże

klosze najlepiej umyć jakimś środkiem do mycia piekarników tylko trzeba uważać bo są żrące :)


2. Żona na razie nie wie, że mam te okazy :lol:

a ogólnie jak rodzina reaguje na "hobby" :lol: :?:

A Cieszyn chyba ma większą kolekcję opraw kiedyś je pokazywał w wątku:
viewtopic.php?f=23&t=1286
można prosić o dokładniejsze zdjęcia opraw z tego linku :) :?:
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2008, 21:16

A Cieszyn chyba ma większą kolekcję opraw kiedyś je pokazywał w wątku:
viewtopic.php?f=23&t=1286
można prosić o dokładniejsze zdjęcia opraw z tego linku


Widzę, że FOX jak prawdziwy fox-lis wytropił moje dawne posty

Ale tam było tyle buziek ;) ;) ;) że chyba zrozumieliście, że cieszyn żartuje?
Gdybym miał taki zbiór, to byście już go dawno oglądali i to w 1000-cu zdjęć i ujęć, każdą oprawę rozkręconą do najmniejszej śrubki! Taki zbiór to moje marzenie :P

Chodzi o zachowanie dla potomności takiego stanu, jaki jest w chwili znalezienia
pomysł super!, z tego co widzę oprawy są już silnie skorodowane, pewnie mają dziury na wylot więc pozostawienie obecnego stanu to świetny pomysł... jedynie moim zdaniem można zająć się elektrykę... wymienić przegnite kable i oczywiście sprawdzić jakie są w środku źródła światła


Tak FOX - może wnoszę tym pomysłem zamęt, a Doc nie może tego zrozumieć, ale prawda jest taka, że takim oprawom należy się szacunek. Może jestem tu na forum prekursorem takiej linii postępowania ze starymi klasykami, nie ważne, mocno wierzę, że takie pozostawienie ich w stanie nienaruszonym ma głęboki sens ! Niech każdy się chwilę nad tym zastanowi, zanim zaatakuje szczotką drucianą swoje stare oprawy, i ujawni wszelkie wcześniej nie widziane dziury i ubytki, sprzyjające dalszej ich degradacji
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez FOX » 8 listopada 2008, 21:28

Ale tam było tyle buziek ;) ;) ;) że chyba zrozumieliście, że cieszyn żartuje?
Gdybym miał taki zbiór, to byście już go dawno oglądali i to w 1000-cu zdjęć i ujęć, każdą oprawę rozkręconą do najmniejszej śrubki! Taki zbiór to moje marzenie :P

ja się na to nabrałem :lol:

Tak FOX - może wnoszę tym pomysłem zamęt, a Doc nie może tego zrozumieć, ale prawda jest taka, że takim oprawom należy się szacunek. Może jestem tu na forum prekursorem takiej linii postępowania ze starymi klasykami, nie ważne, mocno wierzę, że takie pozostawienie ich w stanie nienaruszonym ma głęboki sens ! Niech każdy się chwilę nad tym zastanowi, zanim zaatakuje szczotką drucianą swoje stare oprawy, i ujawni wszelkie wcześniej nie widziane dziury i ubytki, sprzyjające dalszej ich degradacji

moim zdaniem zależy to jeszcze od stanu oprawy, te są bardzo skorodowane i trzeba by dorabiać elementy a pozostawienie ich w obecnym stanie przynajmniej zachowa je w oryginale... tylko trzeba naprawić w nich elektrykę :)

Ciekawe gdzie one wisiały że tak przerdzewiały.......a kiedy będzie można zobaczyć zdjęcia wnętrza :?:
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości