[cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 9 listopada 2008, 23:29

mateusz napisał(a):Świetna kolekcja ,oby tak dalej :D

Mateusz dzięki, ale sam wiesz, że to co mam, to mizeria straszna! Zobacz, jakie tu kolekcje ludziska na forum mają :o :shock:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez Whites86 » 10 listopada 2008, 02:39

cieszyn napisał(a):
mateusz napisał(a):Świetna kolekcja ,oby tak dalej :D

Mateusz dzięki, ale sam wiesz, że to co mam, to mizeria straszna! Zobacz, jakie tu kolekcje ludziska na forum mają :o :shock:

lepsze to niz nic ;) jak to odnowisz to juz wogule bedzie baja :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez Luk » 10 listopada 2008, 12:42

A ja w ogole nie mam żadnych opraw w kolekcji ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez mateusz » 10 listopada 2008, 16:09

A ja mam tylko jedną OURW2250 :) A tak ,widziałem ,Michal ostatnio coś wspominał ,że wyrzucił chyba ,czy ma wyrzucić jakieś zardzewiałe łyżki najstarsze czy ORZ3 :o Ja bym chętnie przyjął takiego grata ,żeby tylko były kompletne, z tym ,że w tej ORZ3 trochę się boję tego azbestu...................Ale to moje ulubione oprawy :D
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5015
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez Whites86 » 10 listopada 2008, 18:15

mateusz napisał(a):A ja mam tylko jedną OURW2250 :) A tak ,widziałem ,Michal ostatnio coś wspominał ,że wyrzucił chyba ,czy ma wyrzucić jakieś zardzewiałe łyżki najstarsze czy ORZ3 :o Ja bym chętnie przyjął takiego grata ,żeby tylko były kompletne, z tym ,że w tej ORZ3 trochę się boję tego azbestu...................Ale to moje ulubione oprawy :D

azbest jest grozny tylko i wyłącznie wtedy gdy sie kruszy ;) gdy jest zabezpieczony np jakas farba to jest nieszkodliwy ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 23 listopada 2008, 22:32

FOX napisał(a):Nie doczytałem :roll: :lol: :lol: :lol:
Ciekawe czy te oprawy jeszcze są sprawne.. były otwierane? może w jakiejś zachowało się źródło światła np LR :) :)


W kolekcji przydałaby się jeszcze windka korbowa i oprawa ORZ1 :)


No więc dziś otwarłem tą dużą ORP 125 i to dzięki niechlujstwu ostatniego montera, który zamknął klosz i kosz byle jak. Tam wszystkie śruby tak zarosły rdza, że chyba by się urwały przy próbie rozkręcenia. A moczyć ich w ropie, czy nafcie czy czym innym przez pare tygodni nie ma jak, no bo jak to w czymś zanurzyć ?

No ale otwarłem i w środku chyba też mały zabytek:

Najprawdzisza rtęciowa rtęciówka ! :o

NARVA NF 125 01 62 MADE IN

- i tu nie widać, gdzie wyprodukowali, ale rocznik super, jak dobre wino! :idea: Całe 46 latek :idea:
Co do tego MADE IN - obstawiam 2 możliwości: BRD lub DDR czyli Niemcy Zachodnie lub Wschodnie

Już odpowiadam, nie, nie odpalałem jej, bo druty w tej ORP 125 są tak rozsypane, że izolacja niemal z nich spadła, więc nie chcę ryzykować jakiegoś zwarcia, będzie trzeba wymienić wszystkie przewody i potem odpalać (o ile uda mi się odkręcić zardzewiałe śruby od komory osprzętu)

Teraz fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez cieszyn » 24 listopada 2008, 15:22

Powiedzcie mi, czy ta NARVA NF 125 01 62 to jakiś zabytek, czy może było tego dużo i taka lampa to dość zwyczajna jest ? Bo na tym to ja się nie znam :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez Whites86 » 24 listopada 2008, 15:37

moze byc zabytkiem :) i tak sie Tobie dziwie ze zwlekales z otwarciem tej oprawy tak dlugo ja bym to zrobil zaraz po jej otrzymaniu :mrgreen:
bylo by tez fajnie jak bys odpalil tą rtęciówke :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez swietlik » 24 listopada 2008, 18:31

cieszyn napisał(a):Powiedzcie mi, czy ta NARVA NF 125 01 62 to jakiś zabytek, czy może było tego dużo i taka lampa to dość zwyczajna jest ? Bo na tym to ja się nie znam :roll:

Jak dla mnie zabytek :!: :!: :D A spróbuj ją podłączyć szeregowo z żarówką 200W, powinna ładnie świecić 8-)

cieszyn napisał(a):Tak, po tak długim czasie od wejścia na Forum cieszyn "dochrapał" się dziś kilku opraw. Zaraz też focę i pokazuję.
Całość wygląda dość mizernie na tle Waszych przebogatych zbiorów, no ale cóż, od czegoś trzeba zacząć, nie ?

Brakuje tu tylko łyżki, ale i ją kiedyś sfocę i pokażę.


No Cieszyn ja już nie mogę wytrzymać, tyle się naczekałem ;) sfoć ją prędko :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [cieszyn] Moja kolekcja Opraw Klasycznych

Postprzez DocBrown » 26 listopada 2008, 08:19

Cieszyn, wymontuj z tej oprawy statecznik, podłącz go w szereg z tym LRFem i to wszystko do sieci, nie stosuj prowizory typu żarówka jako dławik, bo tak to robiła osoba odpowiedzialna za śmierć forum lighting.pl :twisted:
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości