[Andrzejlisek] Halopak LR 400W

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: Halopak LR 400W

Postprzez DoubleSuper8 » 19 stycznia 2011, 12:26

:arrow: KaszeL: Świetlówka robi wrażenie fajny efekt ;)

:arrow: MRP200: Positiv 20 to emulsja światłoczuła i można ją kupić. Kiedyś próbowałem nawet robić takie płytki ale coś mi to nie wychodziło. Naświetlałem to halopakiem o mocy 500W ale jak wiemy żarówka halogenowa nie ma aż tyle tego ultrafioletu co taki LR czy świetlówka bez luminoforu. Mam gdzieś jeszcze w piwnicy takie świetlówki 8W z luminoforem wyjąłem je z lampy do opalania którą przerobiłem na oświetlenie do akwarium (wymiana stateczników i wykonanie nowego standardowego układu). Dają podobne światło jak świetlówka bez luminoforu. Może one okazałyby się lepsze?
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Halopak LR 400W

Postprzez Whites86 » 19 stycznia 2011, 15:21

I tak właśnie działa świetlówka bez luminoforu - daje taką niebieską poświatę (nie widziałem tego na własne oczy bo ta co mieliśmy w szkole okazała się trafiona) i bez luminoforu jest bezużyteczna do oświetlenia. Dopiero luminofor zatrzymuje ten ultrafiolet i zamienia go na światło widzialne. Podobnie jest i w rtęciówce. Zresztą widać na filmie że jak na 400W to bardzo marnie to świeci.


widac niezabardzo znasz ten temat skoro piszesz takie bzdury ;) lampa rtęciowa daje swiatlo widzialne o duzej mocy o jakies 300 -500 lumen wiecej niz standardowy LRF pokryty luminoforem, wiem to bo w czechach firma novalamp produkuje w dalszym ciagu LRy pod nazwą RVC zreszta sam mam 2 LRy w domu i porównywalem je z LRFami, co do zasady dzialania swietlowki tu masz racje, bez luminoforu tego swiatla nie ma praktycznie wcale, ale jesli chodzi o rtęciówki tam luminofor jest zastosowany tylko i wylacznie do polepszenia wspolczynnika oddawania barw (jak wiadomo taki LR ma RA zaledwie 15% z luminoforem mozna je podciągnąc az do 60%) i tylko o to tu chodzi, banka szklana z jakiej jest wykonany LR nie przepuszcza UV w tak wielkiej ilosci jak zbity LRF wiec uzytkowanie takiej lampy bez luminoforu jest bezpieczne, a Twoje porównanie lamp na podstawie jakiegos filmu jest poprostu niedorzeczne, kamera nigdy bezbłędnie nie pokaze ci jak dana lampa świeci , zresztą sama matryca takiej kamery dostosowuje sie do jasnosci lampy sciemniając tło dookola, w zaden sposob nie mozna sie tym kierowac, jesli mi nie wierzysz zapraszam :) mam LRa 400W zdziwisz sie jakiego kopa daje :)

Whites86 napisał(a):Panowie jestescie w blędzie ;) LRy nadal są produkowane, coprawda przez firmy z poza polski ale są ;) i co ciekawe taki LR ma wiekszy strumien swietlny od LRFa tej samej mocy ;)

To skoro one są takie super to dlaczego Polamp ich nie robi? Gdyby tak było to robilibyśmy je do dzisiaj. Zresztą możesz do nich napisać do działu technologicznego i zapytać. Mam nadzieję że masz też i jakieś dane do tego co mówisz. Nie wszystko opisane jako "mercury vapor" jest lampą rtęciową nadającą się do oświetlenia. A jakbyś zobaczył w internecie tą lampę o której pisałem wyżej (z linii UV) to też byś to kupił i się tym oświetlał? To też jest jakby nie patrzeć LR tyle że trochę inaczej wykonany. Ja to w akcji widziałem z ciekawości na chwilę zajrzałem tam gdzie nie można i podziękuję.


jeszcze raz w tym temacie LRy nie sa takie super bo oddawanie barw maja do dupy , z tego co wiem jeszcze calkiem niedawno byly produkowane, a produkcji zaprzestano bo ich widmo swiatla nie nadaje sie do wykozystania praktycznie nigdzie indziej jak na jakis parking czy malo znaczącą ulice, (dla informacji produkują je nadal Sylvania w ameryce ( 100, 175, 250 i 400W) firma EYE i iwasaki z japonii produkuje caly typoszereg od 50W do 2KW thorn w UK, Novalamp w czechach, jeszcze niedawno tungsram na węgrzech, i masa innych firm ktorych niechce mi sie juz tu wymieniać) co do innych źródeł UV to mam takowe, odpalalem, widzialem jak swieca, znam zasade dzialania oraz zagrozenie jakie wynika z ich bezposredniego uzytkowania bez zadnych zabezpieczen
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Halopak LR 400W

Postprzez amisiek » 19 stycznia 2011, 16:08

LR 400W daje sporo światła, niestety jest ono kiepskiej jakości. Zgadzam się, że jest to oświetlenie do miejsc, gdzie ludzie rzadko przebywają i rozpoznawanie barw nie ma znaczenia. To ma sporo wspólnego z lampami SOX i LR są sprawniejsze niż się wydaje. Niestety jakość światła jest kiepska.
LR posiadają zewnętrzną bańkę szklaną, zatem ilość emitowanego UV jest bardzo mała w porównaniu do świetlówek UV.
Ilość światła z LR 400W jest znacznie większa niż MH 250W. Aha i jeszcze jedno - czułość oka ludzkiego na światło zielone jest znacznie lepsza niż na czerwonożółte z SOX.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Halopak LR 400W

Postprzez famabud » 20 stycznia 2011, 09:59

Ilość światła z LR 400W jest znacznie większa niż MH 250W

czułość oka ludzkiego na światło zielone jest znacznie lepsza niż na czerwonożółte z SOX.

To w takim razie dlaczego nie stosują ich na szeroką skalę, przecież są one tak wydajne i lepsze światło dają niż SOXy? :?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Halopak LR 400W

Postprzez KaszeL » 20 stycznia 2011, 10:20

Dlatego, że zwykła soda ma większą wydajność i nadal lepsze światło (LR Ra = 17, WLS Ra = 25 - 60)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Halopak LR 400W

Postprzez Whites86 » 20 stycznia 2011, 16:46

famabud napisał(a):
Ilość światła z LR 400W jest znacznie większa niż MH 250W

czułość oka ludzkiego na światło zielone jest znacznie lepsza niż na czerwonożółte z SOX.

To w takim razie dlaczego nie stosują ich na szeroką skalę, przecież są one tak wydajne i lepsze światło dają niż SOXy? :?

wydajne sa praktycznie tak samo jak LRFy maja co najwyzej 300 -500 lumen wiecej a to bardzo niewielka róznica, no i tak jak wspomnial Kaszel SOX skutecznoscia bije te lampy na łeb
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron