[DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Wasze oprawy oświetleniowe

[DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez DarekG » 20 kwietnia 2011, 11:12

Witam! Będę tu przedstawiał moją kolekcję nowych opraw świetlówkowych. Narazie kolekcja jest bardzo malutka ale z czasem się to będzie zmieniać.
Będąc w Brico naszła mnie ochota na zakup dwóch opraw podszafkowych na świetlówki T4 16W. Oprawa słabej firmy KANLUX tak jak i dołączone do nich świetlówki tej samej firmy o barwie 4000k. Obecnie oprawy jeszcze nigdzie nie wiszą ale zamierzam ich używać i sprawdzić ile wytrzymają. Oto fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A oto kolejna oprawa której mam aż 3 sztuki. Przydadzą się wszystkie. Jedna już jest zamontowana u moich rodziców w łazience nad lustrem. Zastąpiła wysłużoną oprawę na dwie świetlówki 8W z lat 70tych.
Jest to oprawa firmy SELENIA INDRUSTRY LINE model FLUX 1x18W na elektronice. Hermetyczna (IP65).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i w akcji w łazience u moich rodziców. Są zadowoleni. Ta oprawa będzie u nich często eksploatowana razem z głównym światłem żarowym gdzie są razem załączane kilka razy dziennie. Więc duży test dla oprawy jak i świetlówki POLAMP COMPONENTS TEAM o barwie 6500k.
Obrazek

Zostały mi jeszcze 2 takie oprawy i zostaną wykorzystane chyba już w mojej łazience z lepszymi rurami np. 965 o ile takie są w wersji 18W.
Jak zdobędę jakieś nowe oprawy świetlówkowe to się pochwale ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Jorgus » 20 kwietnia 2011, 13:21

nie lubię elektroniki do świetlówek...tej firmy kanalux też nie.
Jedyna rzecz godna pochwały,to ta świetlówka polamp components :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez DarekG » 20 kwietnia 2011, 14:25

Jorgus napisał(a):nie lubię elektroniki do świetlówek...tej firmy kanalux też nie.
Jedyna rzecz godna pochwały,to ta świetlówka polamp components :mrgreen:


He he widzę że lubisz klasykę ;) Ja też ale jednak obecnie wole nowe oprawy na elektronice. :D
Te podszafkowe KANLUXA taką słabizną wieje ale narazie się na tej firmie nie zawiodłem więc zobaczymy ile pociągną.
Natomiast te oprawy które mam na 18W firmy SELENIA (nie znam tej firmy) wyglądają na dobrą markę i mam nadzieje że długo pochodzą. Już jedna się testuje.
Świetlówki mimo iż to nie ten stary POLAMP to te POLAMP COMPONETS są bardzo dobre ;) Polecam!
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Jorgus » 20 kwietnia 2011, 17:03

Tak,świetlówki tego producenta są bardzo dobre,a co również ważne-potrafią odpalić na mrozie,inne,np.z narvy jakoś nie dają rady :| .Bardzo podoba mi się ta nazwa "polamp",to dla mnie takie jakieś magiczne słowo :mrgreen:

A te firmy typu kanalux,zext,zetex ,to sam nie wiem czemu ich nie lubię.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez FOX » 20 kwietnia 2011, 18:07

ciekawe czy te polampy produkują w Polsce :?: . Jeżeli chodzi o barwę to moim zdaniem powinni zrezygnować z 765 a zabrać się za produkcję 865.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez KaszeL » 20 kwietnia 2011, 22:08

Darek, bez problemu dostaniesz świetlówki 18W o barwie 965, a nawet te najlepsze z Ra = 98 (Graphica/ColorProof)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez DarekG » 21 kwietnia 2011, 10:28

To dobrze że są takie świetlówki 18W o dużym Ra < 90 bo jak będę miał już swoją włąsną łazienkę zamierzam dwie takie oprawy zamontować te SELENIA koło lustra i kupie właśnie jakieś 965, ale te świetlówki będę musiał u kolegi w elektrycznym zamówić lub przez internet bo u mnie w mieście to ciężko nabyć nawet świetlówki 840, 865. 18W są same głównie 765.

Te świetlówki POLAMP COMPONENTS faktycznie nawet w bardzo niskich temperaturach radzą sobie dobrze. Nawet szybko się nagrzewają. Zauważyłem to u siebie w nieogrzewanym garażu. Rzeczywiście mogły by być te świetlówki POLAMPA o Ra < 80. Może i są ale kolega w elektrycznym tego producenta miał tylko Ra < 70. W garażu to nie przeszkadza ale w łazience to troche mało :roll:
Gdzie to POLAMP COMPONENTS są produkawane tego nie wiem bo na opakowaniu nie pisze ani na stęplu ale chyba nie w chinach. Na opakowaniu mają podane strony internetowe Polski, Czech i Węgier.
www.polampcomponents.pl - to strona dla ciekawych tych świetlówek. Jest tam ich katalog.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez FOX » 22 kwietnia 2011, 18:56

ja myślę że nagrzewają się jak każda inna t8. Widziałem jak zachowują się tego typu świetlówki w belce 2x40w w nieogrzewanym garażu zimą i początkowo żadnej rewelacji nie było :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości