ORZ7 IN

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: ORZ7 IN

Postprzez KaszeL » 12 lipca 2011, 13:42

Filippo zadbałeś o świetną formę, jeśli chcesz pomożemy dobrać do twojego dzieła źródło światła w taki sposób, żeby świeciła równie dobrze jak wygląda :) Jeśli to faktycznie ma być produkt niszowy, to nie przejmował bym się specjalnie i wsadził tam jakiegoś eliptycznego metalohalogenka o mocy 250W. Lekki układ zapłonowy umieścił w byłej komorze osprzętu, a ciężki statecznik gdzieś w podstawie albo nawet w skrzyneczce na przewodzie zasilającym. To jest oczywiście jeśli boisz się umieszczać czegoś cięższego w komorze osprzętu. Taka eliptyczna lampa metalohalogenkowa będzie wyglądała identycznie jak oryginalna lampa rtęciowa z ORZ7. Będzie natomiast świecić dużo mocniej niż ta rtęciówka na dodatek światłem dużo lepszej jakości. Oczywiście wszystko kosztem jej ceny, która będzie się już liczyła w setkach złotych za samo źródło. No ale skoro ma być niszowo, to nie pewnie nie może być tanio :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: ORZ7 IN

Postprzez qba » 13 lipca 2011, 16:27

Widziałem podobny pomysł z wykorzystaniem do wnętrz niemieckich łyżek. Chyba gdzieś to jest na forum, ale nie chce mi się szukać.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: ORZ7 IN

Postprzez bartek380V » 15 lipca 2011, 17:56

Pomysl ciekawy . Dla Nas forumowiczow to chleb powszedni. Sam mam w pokoju OCP 125 WILKASY :) kazdy ma co chce ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: ORZ7 IN

Postprzez Marek140 » 15 lipca 2011, 18:23

Ocp :( :?: Czemu nie ozpr :?:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: ORZ7 IN

Postprzez dominik93 » 24 sierpnia 2012, 23:29

Co to ma być? Ja bym tej łyżki za darmo nie wziął,chyba że zawiózł bym ja od razu do piaskowania !! Żadna sztuka walnąć łyżke na fioletowo w całości,czy tam na różowo nawet,wyjąć jej bebechy i sprzedać jako dzieło SZTUKI?! Ten co to kupił to serio by lepiej kase na dzieci biedne wydał niz na takie coś.Dla mnie profanacja i wcale to nie przypomina już naszej kochanej ORZ,tylko jakieś pseudo nowoczesne badziewie.Szkoda mi tej oprawy,ale cóż.Niby o gustach sie nie dyskutuje,ale to już przeginka.Kolego,jakbyś te łyżke odnowił oryginalnie,to sam bym ją od ciebie kupił nawet za 500 zł jakby to było nóweczka.Ale szanuje ludzi za zachowanie oryginalnosci a nie za taką tandete czerwoną.Widac malowana proszkowo,widać że sie szło na łatwizne,stojak tez genialny,serio przypomina starą PRL..owską latarnie..szok..Lubie artystów którzy tworzą coś nowego,ale nie takich którzy niszczą to,co ktoś dawno temu stworzył.Proponuje teraz przemalowac kule OCP na zielono razem z kloszem i sprzedać także jako dzieło sztuki,ciekawe ile osób sie na to złapie ;) Malagi tez możesz jako dzieło sztuki sprzedawać.One chociaż nie są zabytkowe,nie dokonasz aż takiej profanacji..
dominik93
 

Re: ORZ7 IN

Postprzez KaszeL » 24 sierpnia 2012, 23:49

Widać nic nie zrozumiałeś ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: ORZ7 IN

Postprzez MRP200 » 25 sierpnia 2012, 22:50

To dorzucę trochę do pieca, i spytam się, co Dominik sądzi o tej oprawie. W trakcie focenia leżała na terenie ogólnodostępnym.
Obrazek
Jak odjeżdżałem z Urzędowa, to jeszcze tam była. Leżała tak ze trzy dni.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: ORZ7 IN

Postprzez dominik93 » 25 sierpnia 2012, 22:58

Sądze że to rzadka najnowsza wersja łyżki ! Kurcze mogłeś ją odkupić od kogoś bym ją chetnie odkupił od ciebie !:O Na nastepny raz prosze bierz taką oprawe,bo ja takie śmieszki bardzo chętnie kupuje ! Kaszel,rozumiem że ktoś miał wizje,ale równie dobrze mógł odnowić ją w oryginalnych kolorach,wysiegnik ok,ale nie takie coś.Uważam że jak ktoś lubi wnętrza loft to szanuje oryginalność przedmiotów,a to co ten człowiek zrobił traci sens,ponieważ oprawa już nawet nie wygląda na starą,wygląda jak coś nowego,a nie zabytkowego.Każdy może mieć zresztą swoje własne zdanie,i to szanuje.Wg mnie szkoda tej ORZ 7.I zapewniam cie że to jawne oszustwo,kupił łyche za 50 zł zapewne a sprzedał za nie mniej niż 1000.Za malowanie proszkowe zapłacił góra 100 zł,w tym wypiaskowanie oprawy czy tam wymoczenie w kwasie.Spawanie tego wysiegnika to tez nie wiecej niż 100 zł,wiec koszt tej oprawy nie powinien przekraczać 300 zł.A na bank kosztowała o wiele więcej,bo to przecież..sztuka
dominik93
 

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości