ORZ7 IN

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: ORZ7 IN

Postprzez Filippo » 11 lipca 2011, 17:45

Tak to lampa żarowo-rtęciowa. Sposób w jaki świeci w miarę mnie zadowala. Mam jedynie wątpliwości co do bezpieczeństwa. Czy te lampy mogą pękać rozgrzane? Raz kupilem 150W zwykła żarówkę ze względu na większy rozmiar, chociaż nadal jest za mała. Generalnie to musi to być źródło jasne, sporych rozmiarów ale nie skomplikowane w podłączeniu. Obecnie w oprawie jest zwyczajne połączenie na płaskie gniazdko i wtyczkę.
Filippo
 

Re: ORZ7 IN

Postprzez Marek140 » 11 lipca 2011, 18:26

nieźle to wygląda :o :shock: :mrgreen: to prawdziwa łycha :?:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: ORZ7 IN

Postprzez Whites86 » 11 lipca 2011, 18:39

nie no czlowieku jesteś wielki :mrgreen: podziwiam Cie za ten pomysł, chodz ja osobiscie bardzo nielubie koloru czerwonego i niepasuje mi do tej oprawy uwazam ze i tak calosc wyszla bardzo fajnie :) jesli masz problem ze źródlem światla mozesz obsadzic tam lampę rtęciowo-żarową o mocy 250W (jesli juz koniecznie w srodku nie ma byc zadnej elektroniki itp)
tak pozatym z ciekawosci ile taki projekt kosztuje ??
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: ORZ7 IN

Postprzez amisiek » 11 lipca 2011, 18:42

Ja bym tam wsadził jakiś metalohalogenek. Może dałoby się kupić lub zrobić jakiś mleczny klosz, do którego wsadziłoby się 35 lub 70W. Masz wtedy białe światło, dobrej jakości i wygląd w pełni klasyczny.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: ORZ7 IN

Postprzez neon44 » 11 lipca 2011, 18:50

Wspaniały pomysł. Gratuluję i podziwiam, lecz proponuję zmianę koloru oprawy.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: ORZ7 IN

Postprzez Michal » 11 lipca 2011, 22:26

Świetny projekt!!,co do koloru uważam,że jest idealny (oczywiście tylko w tym przypadku),fajny pomysł z polakierowaniem całej konstrukcji jednakowo i stworzeniu jednej całości,doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: ORZ7 IN

Postprzez Paweł » 11 lipca 2011, 23:12

Ciekawy pomysł, fajnie to wygląda :) Za 3 lata lampy rtęciowo-żarowe będą wycofane z UE, od września nie będzie już w sklepach żarówek 60W. Jako źródło do oświetlenia wnętrz bez osprzętu w oprawie będzie nadać się świetlówka kompaktowa większej mocy z bańką zakrywającą rurki.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: ORZ7 IN

Postprzez cieszyn » 11 lipca 2011, 23:25

Pomysł o tyle ciekawy, że mi przypomina - lampkę biurkową, tyle że dużych rozmiarów :D

Ten oczoj..bny kolor pasuje do niewielu wnętrz, chyba tylko jakichś ultranowoczesnych

Warto pomyśleć o innych kolorach oraz o nadaniu odbłyśnikowi srebrnego koloru

Rozumiem, że taka lampka powinna mieć regulację natężenia oświetlenia? Tak bym to widział, byłaby wówczas bardziej praktyczna

W sumie ciekawy i wart pochwały projekt. Myśmy tu kiedyś snuli plany stworzenia stowarzyzenia TROK, a tu kolega Filippo zakasał rękawy i ma gotowy projekt 8-)
Tylko myśmy zajkładali powrót klasyków na wybrane, zabytkowe uliczki naszych miast, ciągle wierzę, że to się kiedyś zdarzy

Mam wątlpiwości co do możliwego powszechnego zastosowania, kupowania, nabywania, nie znajdzie ta lampka chyba zbyt wielu amatorów, będzie raczej produktem strikte niszowym. Czy wówczas wrócą się koszty produkcji i promocji? Mam wątpliwości
Ale życzę sukcesu. Każdy projekt, który promuje Klasyki wart jest zainteresowania.

Może kolega Filippo zrobi projekt takiej lampki na bazie OUR700 oraz ORZ-1 ???????????
Chętnie bym pooglądał :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: ORZ7 IN

Postprzez Utilizer » 12 lipca 2011, 12:48

Ja proponuję stworzenie lampy podłogowej na bazie OZPR-a w skali 1:2 :mrgreen:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: ORZ7 IN

Postprzez Filippo » 12 lipca 2011, 13:21

Oczywiście lampa przeznaczona jest głównie dla ludzi lubiących takie nietypowe przedmioty i jak najbardziej to produkt niszowy. Nie wyobrażam sobie jej w mieszkaniu w bloku a raczej w dużym poprzemysłowym lofcie lub jako oświetlenie pewnych wystaw, pokazów, koncertów itp. Aby dobrze się prezentowała potrzebna jest duża przestrzeń o wysokim suficie. Kolorystyka w pełni dowolna, chociaż chciałbym ją ograniczyć do kilku głównych kolorów. W przyszłości myślę o stworzeniu mniejszej wersji właśnie na biurko - wtedy oprawa byłaby wydrukowana z tworzywa drukarką 3d., jako wierna kopia oryginału.
Co do regulacji natężenia to zgodzę się że dobry byłby ściemniacz na włączniku. Czy kolega Paweł mógłby pokazać jak wygląda taka świetlówka kompaktowa z bańką kryjącą rurki? Dzięki za wszystkie sugestie i konstruktywną krytykę. Lampa została wyświetlona także na międzynarodowym portalu o designie, gdzie pojawia się kilka zdań na temat historii oprawy.

http://mocoloco.com/fresh2/2011/07/11/o ... luszka.php
Filippo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron