ORZ7 IN

Wasze oprawy oświetleniowe

ORZ7 IN

Postprzez Filippo » 11 lipca 2011, 13:07

Witam
Jako projektant chciałbym zaprezentować Wam mój najnowszy produkt jakim jest lampa podłogowa ORZ7 IN. Końcówka "IN" oznacza iż oprawa ORZ7 zostaje wprowadzona do wnętrza. Projekt traktuję głównie jako próbę ocalenia przed zagładą niezwykłego, polskiego designu (z lat 80tych). Lampa produkowana jest na specjalne zamówienie w kliku wariantach kolorystycznych. Oczywiście każda oprawa ORZ7 jest niepowtarzalna i jednostkowa.
Dziękuję za cenne komentarze oraz sugestie. Mile widziane wszelkie informacje na temat miejsc lub osób, które mogą być zainteresowane promocją bądź nabyciem ORZ7 IN. Jednocześnie myślę o stworzeniu artykułu na temat klasycznych opraw zewnętrznych w połączeniu z prezentacją mojego produktu. Pisma docelowe to magazyny dotyczące polskiego designu, architektury wnętrz. Osoby posiadające wiedzę na temat opraw, chętne do podjęcia współpracy przy takim opracowaniu proszę o informacje. Filip Gałuszka

28330 28331 28332 28333 28334 28335 28336 28337 28338 28339
Filippo
 

Re: ORZ7 IN

Postprzez elektryk » 11 lipca 2011, 13:15

No bardzo dobry pomysł :!: Tylko że odbłyśnik mógłby być pomalowany srebrzanką, jak odbija światło pomalowany na czerwono :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: ORZ7 IN

Postprzez Beton » 11 lipca 2011, 13:28

Co za źródło tam siedzi? Świetna sprawa, tylko faktycznie odbłyśnik powinien być srebrny ;)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: ORZ7 IN

Postprzez Filippo » 11 lipca 2011, 13:41

Owszem odbłyśnik lakierowany na czerwono poniekąd przestaje być odbłyśnikiem, jednak przy mocnej żarówce światło jest bardzo przyjemne i bardziej żółte. Zależało mi aby lampa była w całości w jednym kolorze - totalnie. Żarówka specjalistyczna żarowo sodowa. Oprawa jest pozbawiona wszelkich wewnętrznych elektrycznych bebechów ze względu na wagę cenę oraz bezpieczeństwo. Przyznam że z odpowiednią żarówką nadal mam problem.
Filippo
 

Re: ORZ7 IN

Postprzez elektryk » 11 lipca 2011, 13:59

Filippo napisał(a):Owszem odbłyśnik lakierowany na czerwono poniekąd przestaje być odbłyśnikiem, jednak przy mocnej żarówce światło jest bardzo przyjemne i bardziej żółte. Zależało mi aby lampa była w całości w jednym kolorze - totalnie. Żarówka specjalistyczna żarowo sodowa. Oprawa jest pozbawiona wszelkich wewnętrznych elektrycznych bebechów ze względu na wagę cenę oraz bezpieczeństwo. Przyznam że z odpowiednią żarówką nadal mam problem.


Najlepsza faktycznie będzie MIX czyli żarowo rtęciowa, nie słyszałem o lampach żarowo sodowych :roll: Faktycznie zastanawiałem się bo myślałem że w środku jest statecznik i że ta rura to wytrzymuje :shock: Ale bez dławika oprawa jest dużo lżejsza
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: ORZ7 IN

Postprzez Utilizer » 11 lipca 2011, 14:14

Haha, no tego to bym się spodziewał :o :mrgreen: Oczywiście pomysł ciekawy, jak i sama inicjatywa na plus :)

Niemniej naprawdę niewiele osób postawiło by coś takiego w pokoju, a już tym bardziej w takim ostrym czerwonym kolorze (to do klubu nocnego pasuje) gdyż jest to profanacja tej klasycznej oprawy. Lepiej wyglądała by oryginalna szara, biała, nawet niebieska od biedy.

Aha, z tego co widzę w środku jest oprawka E27 włożona w pustą E40, i lampa (nie żarówka :!: ) rtęciowo żarowa (MIX) o mocy 160W, prawda :?: ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6574
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: ORZ7 IN

Postprzez koza456 » 11 lipca 2011, 14:47

WOOOOOW :o :o :o :o :o :o
KAPITALNY POMYSŁ !!! :D
Takie pomysły mogą dać drugie życie wielu wspaniałym oprawom, dla których (niestety :cry: ) nie ma już miejsca w oświetleniu ulicznym, parkowym.
Bardzo duży plus za inicjatywę. :)
Ja tam z chęcią postawiłbym sobie ją w salonie. Zresztą każdy kto lubi oryginalny wystrój wnętrz nie przeszedłby koło niej obojętnie.
Odbłyśnik mógłby być srebrny, ale nie jest to niezbędne (moim zdaniem). :)
Jestem ciekawy jak by wyglądała tak zastosowana OUS 400 lub OUS 400/1 (kwadratówka) ?
A jeszcze z mlecznym kloszem, to byłby dopiero czad. :mrgreen:
Kwadratówki rządzą !!!
Avatar użytkownika
koza456
 
Posty: 222
Zdjęcia: 133
Dołączył(a): 21 grudnia 2010, 14:59
Lokalizacja: Siedlce

Re: ORZ7 IN

Postprzez KaszeL » 11 lipca 2011, 15:25

Filippo napisał(a):Owszem odbłyśnik lakierowany na czerwono poniekąd przestaje być odbłyśnikiem, jednak przy mocnej żarówce światło jest bardzo przyjemne i bardziej żółte. Zależało mi aby lampa była w całości w jednym kolorze - totalnie. Żarówka specjalistyczna żarowo sodowa. Oprawa jest pozbawiona wszelkich wewnętrznych elektrycznych bebechów ze względu na wagę cenę oraz bezpieczeństwo. Przyznam że z odpowiednią żarówką nadal mam problem.


Powiedz proszę, na jaki kolor świeci ta żarówka? Na biały, czy na taki charakterystyczny żółty jak na ulicach?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: ORZ7 IN

Postprzez Filippo » 11 lipca 2011, 15:42

Świeci na biało, jednak przy czerwonym odbłyśniku całość nabiera nieco żółtego koloru.
Filippo
 

Re: ORZ7 IN

Postprzez KaszeL » 11 lipca 2011, 17:17

W takim razie jest to najprawdopodobniej lampa żarowo-rtęciowa. Niestety świeci to tak średnio. Jeśli zależy Ci, żeby twoja konstrukcja świeciła na prawdę dobrze, trzeba pomyśleć o wymianie tego źródła na inne.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron