[Michał] Prywatne Muzeum Opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez keleris » 16 listopada 2007, 22:23

CDM, mógłbyś narysować i omówić schemat układu zapłonowego OURJ400 ?
Ciekaw jestem jak to wygląda i dlaczego starcza tam zapłonnik świetlówkowy :o :o
keleris
 

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez KaszeL » 17 listopada 2007, 01:15

Oprawa na dwie świetlówki jest świetna! A tak poza tym: to chcemy więcej zdjęć, chcemy więcej zdjęć, chcemy więcej zdjęć!
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 17 listopada 2007, 11:14

:arrow: keleris, to nie jest zapłonnik do świetlówki, jest on przeznaczony tylko do do takich lamp, akurat ten jest do 400tki, były też do 600tek. Co do zasady działania, nie chcę zabierać głosu, ktoś z Was ostatnio mówił, że kondensator jest rozładowywany przez rozwieranie się w obwodzie startera, byłby to zatem podobny, kondensatorowy zapłon, jak przy świetlówkach z Rapid Startem.
A co do zdjec, to mam jeszcze takie..
Obrazek Obrazek Obrazek
Jak pewnie zauważyliście, była to rzadka wersja na rteciówkę 125W. Na koniec tego spotkania z oprawami jeszcze stary model oprawy OCP 125K
Obrazek Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez keleris » 17 listopada 2007, 13:09

CDM, narysuj mi schemat tego układu, jeśli znajdziesz chwilę czasu na to, no i spróbujcie do tej OURJ podłączyć zapłonnik od świetlówki 40W, ciekawe, czy zapali :)
keleris
 

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez andrzejlisek » 17 listopada 2007, 13:48

Ciekawe, czy poza tym, że zapłonnik do LRJ ma mocniejsze styki, różni się czymś jeszcze od zapłonnika do świetlówek.

LRJ można odpalać przy użyciu standardowego układu zapłonowego do lamp sodowych lub MH (nie pamiętam który, ten drugi daje wyższe napięcie zapłonu).
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez swietlik » 17 listopada 2007, 21:24

CDM napisał(a):Z tą OURW to prawda, nawet nie wiem jakie oryginalnie tam były, pewnie te szare

Wydaje mi się, że ten najnowszy model OURW mógł miec już te białe dławiki. W mojej trumience (tej krótkiej) miałem biały dławik i okrągły kondensator.

Jeszcze nigdy nie widziałem tak czystego klosza w ORO :D
:arrow: CDM Mam nadzieje, że to nie koniec pokazu zbiorów ;)
Fajnie by było gdybyś przy następnej sesji fotograficznej odczytał lub zmierzył pojemnośc tego małego kondensatora w OURJ. Można by na forum wrzucic schemat układu zapłonowego do LRJta :D :D
Jak wynika z fotki LEDa ma zasłonięty koniec nasadki na wysięgnik. Ciekawe jak do takiej oprawy wlazły pisklęta o których kiedyś pisałeś- przez wysięgnik to raczej nierealne...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez keleris » 17 listopada 2007, 21:31

W tej trumience mógł być dławik nieoryginalny, po prostu przełożyli na taki, bo stary padł :(
keleris
 

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez swietlik » 17 listopada 2007, 21:38

keleris napisał(a):W tej trumience mógł być dławik nieoryginalny, po prostu przełożyli na taki, bo stary padł :(

Białe dławiki były produkowane już w 1985 roku więc fabrycznie mogli takie zakładac w nowszych typach opraw.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 18 listopada 2007, 14:59

keleris napisał(a):W tej trumience mógł być dławik nieoryginalny, po prostu przełożyli na taki, bo stary padł :(

Nie, miałem kontakt z kilkoma oprawami tego typu, w każdej było tak samo.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 18 listopada 2007, 15:02

:arrow: swietlik, następnym razem przyjrzę się temu układowi zapłonowemu i spróbuję powiedziać coś wiecej. Najciekawsze jest to,że w tej oprawie próbowaliśmy też metalohalogena 250W i też odpala!!
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron