[Michał] Prywatne Muzeum Opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez KaszeL » 24 listopada 2007, 23:47

KaszeL nie wie jak ;) Ale Neon na pewno da radę :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 24 listopada 2007, 23:49

A schemacik do OURJ JUŻ W DZIALE "KLASYCZNE OPRAWY OŚWIETLENIOWE ZEWNĘTRZNE'"
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez Paweł » 25 listopada 2007, 01:01

:mrgreen:

Ja bym w tym pokoju nie mógł zasnąć :D Tyle opraw "patrzyło" by na mnie :oops: ;) :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 25 listopada 2007, 14:09

Paweł napisał(a)::mrgreen:

Ja bym w tym pokoju nie mógł zasnąć :D Tyle opraw "patrzyło" by na mnie :oops: ;) :)

Dobrze,że nic nie zleciało z tej ściany...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez cieszyn » 25 listopada 2007, 15:33

A powiedz CDM, czy kiedyś zaświeciłeś wszystkie te lampy naraz? :o Masz chyba w krótkim czasie w tym pokoju +40 stopni?

Masz może jakieś zdjęcie z takiego GIGA ŚWIECENIA ?? (jakbyś to zapalił w nocy, to pewnie sąsiedzi wtedy myślą, że się u Was coś pali :D :mrgreen: )
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 25 listopada 2007, 23:06

cieszyn napisał(a):A powiedz CDM, czy kiedyś zaświeciłeś wszystkie te lampy naraz? :o Masz chyba w krótkim czasie w tym pokoju +40 stopni?

Masz może jakieś zdjęcie z takiego GIGA ŚWIECENIA ?? (jakbyś to zapalił w nocy, to pewnie sąsiedzi wtedy myślą, że się u Was coś pali :D :mrgreen: )
:arrow: Drogi cieszyn-ie, jeszcze raz od początku. Właścicielem tej kolekcji jest Michał, mój stary, dobry znajomy, na fotkach widnieje jego pokój za czasów kawalerskich, był to rok 96. wcześniej pokazywałem Wam zdjęcia zrobione 3 tygodnie temu, zupełnie z innego miejsca, gdzie każda oprawa była osobno. Ja do tej całej kolekcji wniosłem kiedyś dwa eksponaty, zostały więc włączone do całości, poza tym jestem tylko autorem tych nowych zdjęć. Ot, cały mój udział, jestem tylko pośrednikem. Postanowiliśmy jednego dnia,ze specjalnie dla tego forum pokażemy tę kolekcję, bo warto,żeby zobaczyli ja wszyscy, którzy się tym interesują i nie przejdą koło tego obojętnie. Nie są to jeszcze wszystkie rzeczy, które warto zobaczyć, myślę,że wkrótce obejrzymy na forum coś jeszcze.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez cieszyn » 25 listopada 2007, 23:23

Drogi cieszyn-ie, jeszcze raz od początku. Właścicielem tej kolekcji jest Michał, mój stary, dobry znajomy, na fotkach widnieje jego pokój za czasów kawalerskich, był to rok 96.


Sorry :oops: , jakoś mi to umknęło, że to nie Twoje zbiory, nie gniewaj się. To tak z rozpędu.

A te moje pytania co do tego zbioru są nadal aktualne, może kiedyś dowiesz się, jak by można na nie odpowiedzieć :?: :D :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez CDM » 25 listopada 2007, 23:36

Ze Zaświeceniem tych wszystkich oprawa naraz byłby pewnie kłopot, bo instalacja w mieszkaniach takich, jak to stare Michała, była zabezpieczona góra 20 amperowym przedlicznikowym, więc w momencie sporego obciążenia, rozruch kolejnej oprawy mógłby spowodować jego przepalenie, o bezpiecznikach obwodowych nie wspominając. Z opowieści wiem,że Michał miał przygotowane na "różne okazje" duże ilości bezpieczników, najwięcej kłopotów przysparzał rozruch OUR'a 1000. Co do temperatury, to pewnie masz rację, gdy ja u mnie w domu wypalałem dziury w dywanie 250tką, to też było ciepło :mrgreen:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez Bartek » 29 listopada 2007, 21:04

Ileż on ma tej "gadziny" :mrgreen: Ciekaw jestem skąd on tyle tego wytrzepał :o :o . Szczęka mi opadła po prostu :o

A swoją drogą ciekawy sposób przechowywania źródeł światła (te LRFy na"sznurku")
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o ^n :o
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Prywatne Muzeum Opraw

Postprzez swietlik » 29 listopada 2007, 21:38

:D :D :D :D Cudowny wystrój wnętrza :!:
Mam nadzieje, że w przyszłości będę miał podobne pomieszczenie do moich eksponatów ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron