Trumna wersja mini

Wasze oprawy oświetleniowe

Trumna wersja mini

Postprzez jacekk » 24 listopada 2014, 00:33

Chciałem mieć "trumienkę" ale nie mam. I w zasadzie trochę mnie ta oprawa w wersji pełnowymiarowej przeraża, nie wiem czemu. A że miałem kilka dni wyjętych z życiorysu z powody choroby postanowiłem zmienić ten stan rzeczy. Czyli mam trumieneczkę w wersji mini. Żarówka która tam świeci to 25W na E14, jak na razie bez włącznika, ale prawdopodobnie wstawię tam LED-y o mocy kilku watów w barwie około 4000K a całość zasilę z zasilacza wtyczkowego 12V. Oprawa z blachy aluminiowej (bo to je aleminium Panie... łatwe w obróbce) "betonowy" "słup" to drewno odpowiednio spreparowane za pomocą kleju Wikol zmieszanego z gruntem budowlanym w proporcji 1:1 i obsypane "panierką" z drobnego piasku z cementem i talkiem. Na koniec pomalowane mieszaniną gruntowo-wikolową z dodatkiem prawdziwego cementu. Oczywiście wcześniej trzeba było wykonać otwory. Podstawa jest jaka jest, a powstała z odpadków, tak jak i cała reszta. Plany są na forum więc z proporcjami nie było problemu, tylko nieco zmodyfikowałem wysokość aby żarówka mieściła się wewnątrz z odpowiednim luzem. Ogólny pomysł był taki żeby zapchać czymś nie wymagającym myślenia wieczór. Ogólnie do stanu widocznego na zdjęciu poświęciłem trzy wieczory po około godzinę każdy. Jeszcze dwa-cztery takie wolne wieczory i kto wie.. Może kiedyś skończę :lol:

Wiem ze to jest paskudne. Ale (przynajmniej jak dla mnie) to jest tak paskudne że aż... całkiem przyjemne w odbiorze. No i nikt mi nie powie aaaa mam taką lampkę

Pozdrawiam zakręconych 8-)

Ps. Wybaczcie tło.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Trumna wersja mini

Postprzez toomm40 » 24 listopada 2014, 00:42

fajna, wygląda jak autentyk w pomniejszeniu. :)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Trumna wersja mini

Postprzez kamil » 24 listopada 2014, 01:08

Czym obrabiałeś amelinium , chodzi o zaginanie ?
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Trumna wersja mini

Postprzez jacekk » 24 listopada 2014, 01:31

Blaszka 0,8mm grubości, aby kancik był ostry od wewnętrznej strony można naciąć ją sztywnym nożem do tapet. No i tak właśnie zrobiłem potem gięcie na stole po dociśnięciu za pomoca płyty meblowej. Oczywiście giąć też trzeba czymś sztywnym i prostym.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Trumna wersja mini

Postprzez Watt » 24 listopada 2014, 06:50

Świetna ta trumna :D Ale LEDy to obsadź 6500K, będzie dobrze imitować rtęciówkę ;)
Watt
 

Re: Trumna wersja mini

Postprzez jacekk » 24 listopada 2014, 09:42

Eee.. Rtęciówka przynajmniej HPL-N 125W Philipsa to 542. No i faktycznie w porównaniu z świetlówką 765 to ta rtęciówka jest ciepła.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Trumna wersja mini

Postprzez latarnik » 24 listopada 2014, 10:15

fajny model :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Trumna wersja mini

Postprzez Whites86 » 24 listopada 2014, 11:18

trumna bardzo fajna, szkoda że nie pokazałeś jej od spodu ;) , ale słup nie wyszedł zbyt realistycznie ;) każdy ŻN zwęża się ku górze i jakies 1,5 metra od czubka nie ma już tych owalnych otworów tylko zwykle małe otwory pod śruby, jeśli chcesz mogę Ci jutro obmierzyć dokładnie całego ŻNa od podstawy po samą górę i odleglosci od których zaczynają się okna w słupie od dołu i od góry ;) można by wtedy wykonać jeszcze lepszą replikę :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Trumna wersja mini

Postprzez jacekk » 24 listopada 2014, 11:37

Wiem że słup jest tylko z grubsza podobny, głównie barwą :lol: Mam taki przed domem (a nawet dwa bo to koniec linii więc jest to "A" ), ale nawet bałem się wyjść żeby go dokładniej zobaczyć bo choróbsko tylko na taką okazję czekało :oops:

Whites86 napisał(a):szkoda że nie pokazałeś jej od spodu


Nie ma tam nic ciekawego, z początku zacząłem nawet wyginać odbłyśniki na łyżce do zupy co wyszło nawet nieźle, ale okazało się że nie ma na nie po prostu miejsca. Dlatego wnętrze komory jest gołą blachą i całkiem nieźle działa samo jak odbłyśnik.

Wczoraj zacząłem rozpalać wieczorową pora w kominku i troszkę się nadymiło, a była włączona tylko ta trumienka. Pięknie było widać jaki kształt ma strumień światła wydobywający się z tej opraweczki.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Trumna wersja mini

Postprzez Whites86 » 24 listopada 2014, 13:13

żeby wyszlo jeszcze fajniej dorób na dole słupa taką ala małą rozdzielnie z której będzie wychodzila mala rurka aż do samego wysięgnika trumny (wewnątrz której będzie szedł kabel)i do tej rozdzielni dopiero podepnij kabel z wtyczką ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości