Początki nieświeże.

Wasze oprawy oświetleniowe

Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 11 lutego 2015, 23:08

Nieświeże bo już jakiś czas zbieram, ale coś słabo mi to idzie. Trochę się kamufluje w domu z tym zbieractwem więc oprawy mam tylko dwie. ;) Najpierw była Strada OUS 400, potem była OURW250. Teraz OURW wyleciała a na jej miejsce trafiła ORZ7-2. Jakoś zawsze wolałem "goliznę" źródełko schowane za kloszem mniej mi się podoba. Tą ORZ-tkę można obejrzeć tu:

viewtopic.php?f=23&t=2604

A tak wyglądała wczoraj, już w nowym miejscu zamieszkania, po częściowej rozbiórce:

Obrazek

Fajna ta oprawka. Solidny, raczej z brązu korpus oprawki, nie to co papierowej grubości blaszka w obecnej ceramice. Oczywiście przeszły gruntowne czyszczenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Parę godzin później... Z obudową poszedłem na łatwiznę, czyli farba do felg. Małe wżerki nie dały się usunąć bez darcia sporej warstwy aluminium, więc poszła farba. Kiedyś jak znajdę moją ulubioną markę to machnę ją na jaśniejszy odcień. Odblask bez żadnych farb, udało się go do tego stanu doprowadzić po około godzinie pracy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nawet działa ;)

Obrazek

Plany co do tej oprawy:

-Koszulki szklane na przewody, plus lepsze przewody.
-Inny, jaśniejszy kolor obudowy plus lakier
-Naklejka z literką "B" (gdzieś taką miałem nową, nie mogę znaleźć teraz niestety)
-Nowa zalewa dławika, obecnie 70% odpadło. Sam dławik OK, cichy i dobrze pracuje, rdzeń bez śladów korozji.
-Zamontować kondensator kompensacyjny, teraz po prostu o nim zapomniałem ;)

Ogólnie przyjemna zabawa, poświęciłem tej oprawie jakieś 4-5 godzin. Już bombardowała fotonami okolicę w nocy, efekt znakomity jak na taki miskowaty odbłyśnik.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez lumix26 » 11 lutego 2015, 23:14

ta oprawa jest bardzo dobra i bardzo dobrze świeci, plusem jest że ta oprawa nie jest zbyt ciężka
Ładnie doprowadziłeś ją do stanu - moja ulubiona oprawa to jest :-)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Początki nieświeże.

Postprzez toomm40 » 11 lutego 2015, 23:15

zapomniałeś jeszcze o lampie "z epoki" jakiś Polamp, a najlepiej Polam by się przydał do tej oprawy ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 11 lutego 2015, 23:20

Zapomniałem że ma lampę poprzedzającą jej epokę, Narve z 77 roku ;) Ale świecą bardzo podobnie, nasze POLAMP-y miały zdecydowanie inny kolor.

lumix26 napisał(a):Ładnie doprowadziłeś ją do stanu - moja ulubiona oprawa to jest


U mnie Nr2. Nr1 to... Trumienka ;) Oczywiście z tej rodziny otwartych opraw. Zwykłe łyżki mnie lekko przytłaczają swoim kształtem i wielkością.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Watt » 12 lutego 2015, 12:27

Świetna oprawa, niestety u mnie takie wylatują na rzecz paskudnych opraw LED :evil: :cry:
Watt
 

Re: Początki nieświeże.

Postprzez latarnik » 12 lutego 2015, 12:34

jacekk napisał(a): Teraz OURW wyleciała


Wyrzuciłeś tą OURW? :( Czy wykorzystałeś?
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Początki nieświeże.

Postprzez MercuryFenix » 12 lutego 2015, 14:06

Watt napisał(a):Świetna oprawa, niestety u mnie takie wylatują na rzecz paskudnych opraw LED :evil: :cry:

Niestety ? Właśnie bardzo dobrze. Te oprawy nadają sie już tylko do kolekcji, nie na ulice ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Watt » 12 lutego 2015, 14:10

Nie sądzę, źródła wyładowcze są ciągle lepsze niż LED. Lepsza ORZ7-2 z sodą niż deska LED.
Watt
 

Re: Początki nieświeże.

Postprzez toomm40 » 12 lutego 2015, 14:25

ta oprawa jacka nie jest w sumie zła . jeśli ma czysty odbłyśnik i dobrą lampę , to jest ok. można by ją jeszcze obsadzić jakimś MH.
najgorsze to były te małe stare OUR125. to dopiero była porażka i one powinny faktycznie zniknąć w ulic
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 12 lutego 2015, 15:23

Powiem tak, ORZ7-2 z czystym odblaskiem świeci lepiej i równiej niż OURW 250 z kloszem, sprawdzone organoleptycznie. I pod względem rozsyłu i pod względem ilości światła, klosz mimo ze jasny jednak pożera potworne ilości światła.

latarnik napisał(a):Wyrzuciłeś tą OURW? Czy wykorzystałeś?


Wyrzucić OURW kompletną by było zbrodnią na rtęciowości, zwłaszcza ze ta OURW jest prawie w stanie magazynowym ;) OURW została u Kolegi Famabud a jego ORZ 7-2 trafiła do mnie. Po prostu wymiana. ;) Po prostu bardziej lubię otwarte oprawy.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości